τροφή








ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
όταν η forpals κυκλοφόρησε στην αγορά είμουν από τους πρώτους (πιστεύω) που την δοκίμασε.

πολύ καλά χαρακτηριστικά, άριστη συσκευασία σε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ τιμή.

το μόνο που με φόβισε ήταν το γεγονός ότι ήταν ελληνική τροφή και δεν είχα εμπιστοσύνη.

ο ' φίλος΄μου πωλητής με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αφού ναι μεν είναι ελληνικής ιδιοκτησίας το εργαοστάσιο όμως είναι στην Αγγλία.

πείστηκα και πήρα να την δοκιμάσω.

προς μεγάλη μου έκπληξη όμως οι φόβοι μου βγήκαν αληθινοί.

ή στο δεύτερο ή στο τρίτο σακί που άνοιξα η τροφή που υπήρχε μέσα ήταν διαφορετική από τα άλλα σακιά.(άλλο σκουρότερο χρώμα και μισή σε μέγεθος κροκέτα.)

προφανώς ή ξέχασαν να αλλάξουν τα σακιά ή μπέρδεψαν τις συσκευασίες.

αυτό για μια έγκυο σκύλα που είχα τότε (απότομη αλλαγή τροφής) είναι έγκλημα.


το είπα στον ΄φίλο΄πωλητή ο οποίος αρνείθηκε ότι υπήρξε πρόβλημα και ίσως να είχε γίνει λάθος στο κόψιμο της τροφής.

εγώ δεν πείστηκα την πέταξα και δεν την ξαναπήρα.

στο http://www.dogfoodanalysis.com/ δεν την βρήκα.

την βρήκε κανείς άλλος?
 




24 Μαϊου 2007
9
0
τι να κανω πια!!!!!!!!!!συνεχεια ψαχνω για τροφες....θελω να της δωσω μια καλη τροφη αλλα να ειναι και λιγακι οικονομικη...πολλα θελω?τωρα μου συστησαν τη nutrix και απ'οτι ειδα εχει καλυτερα συστατικα απο τη forpals...
 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
397
0
Αν μας γράψεις τα συστατικά μπορούμε να σου δώσουμε μια γενική άποψη.
 


24 Μαϊου 2007
9
0
ειναι γραμμενα στα γαλλικα.οσα ξερω τα μεταφραζω,τα αλλα τα γραφω στα γαλλικα,οποτε οποιος γνωριζει ας τα μεταφρασει....λοιπον η nutrix εχει τα εξης συστατικά 30%πρωτεινη,10% υγρασια,2,5%φυτικες ινες,7,5%cendres brutes,20% matieres grasses brutes.... :!:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
***stavroula*** said:
ειναι γραμμενα στα γαλλικα.οσα ξερω τα μεταφραζω,τα αλλα τα γραφω στα γαλλικα,οποτε οποιος γνωριζει ας τα μεταφρασει....λοιπον η nutrix εχει τα εξης συστατικά 30%πρωτεινη,10% υγρασια,2,5%φυτικες ινες,7,5%cendres brutes,20% matieres grasses brutes.... :!:
Αυτη ειναι η χημηκη αναλυση, οχι τα συστατικα!

Απο αυτην δεν βγαινει με τιποτα αν μια τροφη ειναι καλη η οχι, επειδη με λαδι μηχανης και δερματινες σολες παπουτσιων και μερικα αλλα συστατικα στις σωστες αναλογιες, μποιρεις να πετυχεις την ιδια ή παρομοια αναλυση!
 


24 Μαϊου 2007
9
0
οκ λαθος μου τοτε που εγραψα τη χημικη αναλυση....τωρα ολα τα αλλα ειναι γραμμενα στα γαλλικα...αντε να καταλαβω...αν μπορεις εσυ να μου τα μεταφρασεις θα ειμαι πολυ ευχαριστημενη.... :)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
***stavroula*** said:
οκ λαθος μου τοτε που εγραψα τη χημικη αναλυση....τωρα ολα τα αλλα ειναι γραμμενα στα γαλλικα...αντε να καταλαβω...αν μπορεις εσυ να μου τα μεταφρασεις θα ειμαι πολυ ευχαριστημενη.... :)
Δυστιχος- γαλλικα ξερω ελαχιστα- εος καθολου.
Και αφου δεν βγαινει και τιποτα απο το Google σε αλλη γλωσσα (με γερμανικα θα μπορουσα να βοηθησω!) δεν μπορω!
 


alexandros90

New Member
4 Μαρτίου 2008
4
0
***stavroula*** said:
γνωρίζει μήπως κανένας την τροφη Forpals?αν ναι,θεωρειται καλη? :?:
μπορεις να μου δωσεις ενα τηλεφωνο για να παραγγειλω?ακουσα οτι ειναι καλες αλλα απο το νετ τιποτα δεν βρισκω.ουτε στα γειτονικα πετ.
 






nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Bασικα,απο τις πιο φτηνες η καλυτερη σε θεμα ποιοτητας ειναι η pedigree...:rolleyes:

aaa και ποτε χυμα, εστω και ας υπαρχει η ιδια σε συσκευασμενη και σας λενε οτι ανοιγουν το τσουβαλι και πουλανε χυμα.Τα λιγμενα μπαινουν στη θεση ''χυμα''.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@