τσιουαουα 3 μηνων-μαδημα


nikos5853

Active Member
11 Μαρτίου 2010
28
0
το σκυλακι οντως το πηρα απο πετ.δεν εβρισκα εκτροφεα τσιουαουα. οταν το πηρα ειχε κανει το πρωτο.και μετα ανα 15 ημερες εκανε τα αλλα δυο.τωρα ποια ειναι δεν ξερω πρεπει να δω το βιβλιαριο και ειναι σπιτι. για την εξεταση σας ειπα και ξεσμα πηρε πολυ βαθυ μαλιστα, και στο φακο το εβαλε και βλεπαμε στο λαπτοπ.του εκανε μια ενεση προχτες και θα ξαναπαω τη δευτερα παλι για ενεση.επισης μου εδςσε ενα διαλυμα απτο οποιο θα βαζω ελαχιστο στη ραχη του ανα 5 ημερες και μια κρεμα φουγκοραλ. επειδη στο ιντερνετ δε βρισκω τιποτα δωσε μου ενα συνδεσμο 'η πες μου τι πρεπει να κανω.thanks
 


nikos5853

Active Member
11 Μαρτίου 2010
28
0
αυτη η ασθενεια ρε παιδια ποτε εκδηλωνεται?δηλαδη δε θα ειχε τριχοπτωση τοσο καιρο αν την ειχε τη μολυνση απο καιρο? και ποσο σοβαρο ειναι για τη ζωη του?
 




Darkness

Well-Known Member
8 Απριλίου 2010
792
4
και ο γιατρος αδιαβαστος ? εκτος και αν κανει διαγνωσει κουτουρου ,εκτος και αν ειναι ο γιατρος αυτων που πηρε το σκυλο και δεν θελει να πει την αληθεια στον ανθρωπο

αλλα δεν κολαει γιατι μας ειπε οτι πηρε ξεσμα και ειδε το ακαρι στο μικροσκοπιο ,πως ειδε το ακαρι αλλα λεει τα μισα στον ιδιοκτητη

Πρώτη φορά θ' ακούσουμε για ανεύθυνο (χρησιμοποιώ πολύ light χαρακτηρισμό) κτηνίατρο; :(
Μα πώς του είπε ότι δεν κολλάει κιόλας, αυτό μου κάνει εντυπωση..
Δυστυχώς, μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.
 


nikos5853

Active Member
11 Μαρτίου 2010
28
0
το θεμα ξερεις ποιο ειναι?οτι αν ηθελε να καλυφθει θα μου ελεγε κατι αλλο, πιο απλο.αλλα το εξετασε πολυ σχολαστικο.εδω στο ηρακλειο θεωρειται απτους κορυφαιους παντως.ειναι σωστος οχι εμπορος.δηλαδη η αλλη η ασχετη μου λεει απλη δερματιτιδα και το βλεπει αυτος και λεει κατευθειαν οτι ειναι πιο σοβαρο γιατι κυριςσ μαδουσε κατα μηκος τησ σπονδυλικης στηλης.ειναι δυνατον να ρισκαρει να κολησουμε και εμεις κατι?να κερδισει τι?
 


Darkness

Well-Known Member
8 Απριλίου 2010
792
4
Μόλις τώρα διάβασα και την ανάλυση του πώς έκανε την εξέταση ο γιατρός. ΟΚ, δε μοιάζει να έκανε κάτι στα κουτουρού.
Άρα, ίσως δεν άκουσες καλά την ονομασία;

Εύχομαι τα καλύτερα πάντως:)
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
αυτο ειπα ,εκανε σωστα την εξεταση ,ειδε το παρασιτο ,μηπως ο φιλος μας ακουσε λαθος ,μηπως ο γιατρος δεν ξερει τι ειδε ,μπορει να μπερδεψε τα παρασιτα ,αν και εχουν τεραστιες διαφορες μεταξυ τους και κανει υποθεσεις ,γιατι υπαρχει και παρασιτο που δεν κολαει ουτε στα ζωα μεταξυ τους αλλα ουτε και στον ανθρωπο το demodex,αυτο ομως που ειπε cheyletiella δυστυχως κολαει ,δεν ειναι επικυνδυνο για τη ζωη του κουταβιου αλλα μεταδιδετε ευκολα και θελει αμεση αντιμετωπιση και προφυλαξεις
 


nikos5853

Active Member
11 Μαρτίου 2010
28
0
να ρωτησω και κατι αλλο, ξερω σας εχω ζαλισει.ο ουρανισκος του κουταβιου τι χρωμα πρεπει να ειναι.κατακοκκινο?τον πρατηρησα σημερα και ηταν σε ενα μεγαλο σημειο ασπρος...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3