1η βολτα: ΑΠΟΤΥΧΙΑ


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Για να μην ανοιγω νεο θεμα παλι για... τσισα ρωτω εδω γιατι εχω οντως μεγαλη περιεργεια κ αγνοια συγχρονως.

Μαρκαρουν κ τα θυληκα?
 






Hera-Vag

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2012
62
0
Για να μην ανοιγω νεο θεμα παλι για... τσισα ρωτω εδω γιατι εχω οντως μεγαλη περιεργεια κ αγνοια συγχρονως.

Μαρκαρουν κ τα θυληκα?
Τα κυρίαρχα θηλυκά κάνουν ακριβώς ότι κάνουν τα κυρίαρχα αρσενικά.Ακόμα και καβάλημα(στάση του sex) σε άλλο αρσενικό ή θηλυκό.Μαρκάρισμα ή ακόμα και το χαρακτηριστικό ξύσιμο/σκάψιμο του εδάφους.
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Τα κυρίαρχα θηλυκά κάνουν ακριβώς ότι κάνουν τα κυρίαρχα αρσενικά.Ακόμα και καβάλημα(στάση του sex) σε άλλο αρσενικό ή θηλυκό.Μαρκάρισμα ή ακόμα και το χαρακτηριστικό ξύσιμο/σκάψιμο του εδάφους.
Η δικη μου μαρκαρει κ πολυ μαλιστα γι'αυτο ρωτησα. Της αρεσει το περπατημα (ολο μπροστα κ ολο πιο μακρυα).
Καποιες φορες σκαβει ακομη κ στο σπιτι. Αυτα τα χαλια αν ειχαν στομα να μιλησουν...

Οσο για το καβαλημα δεν της επιτρεπεται να το κανει σε κανεναν (δεν ξερω αν θα το'κανε αν της ηταν επιτρεπτο) κ ετσι καβαλαει την μαξιλαρα της οταν δεν προσπαθει να "της σπασει τον αυχενα" κ περισσοτερο αν την εχω μαλωσει ή απλα δεν περασε το δικο της.

Δεν το ηξερα παντως κ ολο ξεχνουσα να ρωτησω..
 




*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Kαι η δικια μου το κανει αυτο... Εχει μια λεοπαρδαλη η οποιο ειναι για αν μην μπαινει αερας κατω απο τη πορτα και πραγματικα κοντευει να την αφησει εγκυο.... :Ρ Επιπλεον σκαβει τη φωλια της, σκαβει το κρεβατι σκαβει τα παντα... Ομως δεν μου φαινεται οτι εχει κυριαρχικες τασεις γιατι οταν αλλα σκυλια της γαβγιζουν ακομα και μικροσωμα θηλυκα... Ισως φοβαται επειδη ειναι μικρη... δεν ξερω..
 




Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Kαι η δικια μου το κανει αυτο... Εχει μια λεοπαρδαλη η οποιο ειναι για αν μην μπαινει αερας κατω απο τη πορτα και πραγματικα κοντευει να την αφησει εγκυο.... :Ρ Επιπλεον σκαβει τη φωλια της, σκαβει το κρεβατι σκαβει τα παντα... Ομως δεν μου φαινεται οτι εχει κυριαρχικες τασεις γιατι οταν αλλα σκυλια της γαβγιζουν ακομα και μικροσωμα θηλυκα... Ισως φοβαται επειδη ειναι μικρη... δεν ξερω..
Ισως επειδη ειναι μικρη οπως λες να φοβαται γιατι αν κρινω απ'τη δικη μου οταν της γαυγιζουν αλλα, ειτε θα τους σπασει το τυμανο γιατι κολλαει το στομα της στ΄αυτι τους κ τους γαυγιζει (αν ειναι αρσενικα), ειτε θα τους γυρισει την πλατη χωρις να κανει βημα (αν εινα θυληκα) κ περιμενει απλα να φυγουμε αν εχουμε πιασει κουβεντουλα εμεις.
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Χα χα χα και όμως το κάνει και η δικιά μου και σηκώνει πόδι και σκάβει μετά και μαρκάρει σαν αρσενικό στη βόλτα (και είναι 8 1/2 μηνών). Πρέπει να καταφέρω να την βγάλω φωτογραφία.

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Εμενα στη βολτα την αρεσει να βλεπει αλλα σκυλια.. χαιρεται τα "αγκαλιαζει" θελει να παιξει... Αλλα αμα της γαβγισει καποιο απο ενα μπαλκονι τοτε με "ικετευει" να την παρω αγκαλια γιατι φοβαται.. Ισως επειδη δεν εχει πολλες κοινωνικες επαφες με σκυλια...
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Εμενα στη βολτα την αρεσει να βλεπει αλλα σκυλια.. χαιρεται τα "αγκαλιαζει" θελει να παιξει... Αλλα αμα της γαβγισει καποιο απο ενα μπαλκονι τοτε με "ικετευει" να την παρω αγκαλια γιατι φοβαται.. Ισως επειδη δεν εχει πολλες κοινωνικες επαφες με σκυλια...
Ποσο ειναι?
 


mmitsi

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2011
122
0
paros
Μετά τη δεύτερη περίοδο της άρχισε να έχει αυτές τις συμπεριφορές που αναφέρεται παραπάνω. Ομως φοβάται κάποια σκυλιά όχι όλα και κάποιες φορές θέλει να την πάρω αγκαλιά ή κάνει κόντρα για να μην περάσουμε απο αυλές με σκυλία που την γαβγίζουν. Δεν την θεωρώ κυριαρχική. Ηταν το πιο ήσυχο και το τελευταίο της γέννας. Ηταν το μόνο θηλυκό.
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Με βαση το βιβλιαριο της στις 21 γινεται 6 μηνων... Αν και η κτηνιατρος μου ειπε οτι ειναι περιπου ενα μηνα μικροτερη με βαση τα δοντια της.. Απλα ειχαμε ιστοριες με πλαστα εμβολια απο την Ουγγαρια και τα καναμε παλι ολα απ την αρχη και εχει περιπου 3 βδομαδες που βγηκε πρωτη φορα εξω...
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Μετά τη δεύτερη περίοδο της άρχισε να έχει αυτές τις συμπεριφορές που αναφέρεται παραπάνω. Ομως φοβάται κάποια σκυλιά όχι όλα και κάποιες φορές θέλει να την πάρω αγκαλιά ή κάνει κόντρα για να μην περάσουμε απο αυλές με σκυλία που την γαβγίζουν. Δεν την θεωρώ κυριαρχική. Ηταν το πιο ήσυχο και το τελευταίο της γέννας. Ηταν το μόνο θηλυκό.
Ισως επειδη θελει να γονιμοποιηθει..???
 




Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Δεν εχει να κανει..
Απλα μεγαλωνει υποθετω κ πλεον αισθανεται πιο εντονα αυτο που την φοβιζει.

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο γιατι η δικη μου δεν εδειξε ποτε να φοβαται οτιδηποτε ζωντανο..

Μη μιλησουμε μονο για πυροτεχνηματα :)
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο γιατι η δικη μου δεν εδειξε ποτε να φοβαται οτιδηποτε ζωντανο..

Μη μιλησουμε μονο για πυροτεχνηματα :)
Χαχαχαχα εμενα δεν φοβαται τετοια οταν ειναι κοντα μου ουτε αστραπες ουτε βροντες ουτε πυροτεχνηματα τιποτα... Μονο γαβγισματα... Τωρα μπορει να την απειλουν οι σκυλοι στη γλωσσα του γαβ επειδη ειναι μια κουκλα δεν ξερω... :Ρ Απλα το αποδιδω στο γεγονος οτι δεν εχει ακομα κοινωνικοποιηθει πληρως... Αρχη ειναι ακομα!!
 




*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Οτι ειναι κουκλα, ειναι!
Δεν υπαρχει αμφιβολια.
Προσπαθησε να την κοινωνικοποιησεις για να δεις πως παει!
Με τους ανθρωπους οπως εχω πει πιο πανω δεν εχει θεμα.. Ισα ισα τους ανεβαινει ειναι προσχαρη και φιλικη... Λιγο με τα σκυλια εχει αλλα που θ απαει θα στρωσει... Σε 3 μερες γυριζουμε σπιτι και εκει εχουμε αλλα 3! θελει δε θελει θα κοινωνικοποιηθει! :Ρ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22