8 ωρες ειναι πολλες?


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Πλάκα πλάκα σκέφτομαι κάτι παραλίες για free camp, να ήμουνα τώρα με τον Dante!!!:p:p:p πχ Κεδρόδασος στην Κρήτη....
Είμαι εντελώς εκτός εποχής!!!!:D Με παρέσυρες γαλάζιο:D:D:D
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
εγω παντως προτιμω να μην χανω μερες μεχρι να τελειωσουν τα εμβολια και το ρισκαρω, επισης πηγαινω σε ελευθερο καμπινγκ αλλα και σε οργανωμενο να πηγαινα, λιγο δυσκολο να βρεθει εκει ο τυφος
Ντροπή.... αίσχος!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Ντροπή.... αίσχος!
:p
(καλα, αμα ξαναπαρω κουταβι, με τοσο τυφο που κυκλοφορει τελικα στα πετ σοπς, θα πηγαινω με πανοπλια για να αγορασω λουρακια, την οποια θα την βγαζω εξω απο το πετ σοπ και θα την καιω επιτοπου! το καμπινγκ μας μαρανε:rolleyes:)
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
:p
(καλα, αμα ξαναπαρω κουταβι, με τοσο τυφο που κυκλοφορει τελικα στα πετ σοπς, θα πηγαινω με πανοπλια για να αγορασω λουρακια, την οποια θα την βγαζω εξω απο το πετ σοπ και θα την καιω επιτοπου! το καμπινγκ μας μαρανε:rolleyes:)
εγω επειδη πασχω απο αρρωστοφοβια δεν ψωνιζω ουτε απο pet shop που πουλανε μονο καρδερινες
Ιιιιιιιιι!!!!! Δεν το πιστεύω οτι ψωνίζετε απο πετσοπ που πουλάνε ζωα!! Για τα Puppy mills ξέρετε?????:p:p:p
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
:eek::eek::eek:ααααααα!!! παναιαμ! ααααααααα:eek::eek::eek:

στελιο, εαν εχει ολοκληρωσει τα εμβολια, που θα εκτεθει? (εγω παντως προτιμω να μην χανω μερες μεχρι να τελειωσουν τα εμβολια και το ρισκαρω, επισης πηγαινω σε ελευθερο καμπινγκ αλλα και σε οργανωμενο να πηγαινα, λιγο δυσκολο να βρεθει εκει ο τυφος)
τουαλεττα θα μαθει να πηγαινει με το λουρακι του, στα δεντρα.
(ειναι καλυτερο να τα κανει σε πανες και εφημεριδες?)
δεν θα το αφηνα ελευθερο συνεχως και χωρις περιορισμους, θα το ειχα σε κρειτ η καποιον αλλον τροπο θα εβρισκα.
εξαλλου κανεναν σκυλο δεν αφηνουμε ελευθερο χωρις περιορισμους σε μερη ειδικα που υπαρχει κι αλλος κοσμος.
η ρουτινα του ειναι μαζι μου.:)
Ναι αλλα Γαλαζια μιλας για 2 διαφορετικες ρουτινες!

Η μια ειναι αυτη που απο τοτε που θα παρεις το κουταβι μεχρι να ολοκληρωθουν τα εμβολια και η αλλη απο εκει και επειτα!Μεσα σε αυτο το διαστημα που μεσολαβουν 5-6 βδομαδες? μεχρι να εμβολιαστει πληρως το κουταβι θα εχει συνηθισει καποια πραγματα μεσα στο σπιτι!Επισης μεσα σε αυτες τις πρωτες 5-6 βδομαδες οτι εχει να κανει θα το κανει ειτε μιλωντας για ζημιες ειτε απο θεμα να μαθει που να τα κανει και πως και και και!

Ε αμα μετα το περας αυτων των εβδομαδων και αφου εχει ολοκληρωσει τα εβολια τι να το κανω!Χαιρω πολυ λογικα θα τραβιεστε οπου σου κανει εσενα κεφι και σε καμπινγκ και σε βουνα και σε οτι θες και ναι θα μαθει πιο ευκολα να ουρει σε δεντρα,καλυτερα απο τις εφημεριδες και πανες!!!:D:p

Υ.Γ.: Σε πειραζω...:p
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
εγω επειδη πασχω απο αρρωστοφοβια δεν ψωνιζω ουτε απο pet shop που πουλανε μονο καρδερινες
Παρομοίως (χωρίς την αρρωστοφοφία)!!!:)

Πάντως εγώ πήρα άδεια και για το σκύλο που είχε ταξιδέψει, είχε αλλάξει χώρα, έχασε σκυλοπαρέα κ.πλ. αλλά και για μένα (τ΄ομολογώ) που ήξερα ότι σε κάνα δεκαήμερο maximum δεν θα μπορούσα να τον κρατήσω καν στην αγκαλιά μου!!!:D:D:D
Αυτό σημαίνει ότι δεν τοποθετήθηκα για το τι πρέπει να κάνει ένας νέος ιδιοκτήτης, αλλά το τι έκανα εγώ...
Ενδεχομένως ΣΚ που λέει ο Denis είναι μια χαρά:)
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Εμεις καναμε καμπινγκ πρωτη φορα οταν ο Diego ηταν 5 μηνων .. Του εκανε απιστευτο καλο!

Με την αδεια δεν εννοουσα οτι πρεπει να εισαι ολες της μερες- 24 ωρες με το κουταβι :rolleyes: και μετα ξαφνικα να λειπεις 8 ωρες! Ολα σταδιακα!
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
στο αδεσποτακι που λενε ολοι γιατι το θεωρουν ευλογια μονο και μονο να το παρουμε;
1 To ασεσποτάκι αν το πάρεις απο το δρόμο εννοείται ότι καλύτερη τύχη θα έχει όπως και να τι δεις.
2 Αν το πάρεις απο καταφύγιο ποιος σου είπε ότι δεν ελέγχουν που πάνε τα ζώα και σε τι συνθήκες ζούνε;
 


Kiban

Well-Known Member
27 Μαϊου 2009
201
0
Ελλαδαρα!
1 To ασεσποτάκι αν το πάρεις απο το δρόμο εννοείται ότι καλύτερη τύχη θα έχει όπως και να τι δεις.
2 Αν το πάρεις απο καταφύγιο ποιος σου είπε ότι δεν ελέγχουν που πάνε τα ζώα και σε τι συνθήκες ζούνε;
ε τι να πω. εδω εχουν πεσει βραχια σε επαρχιακο δρομο στο νησι μου, εδω και τρεις εβδομαδες, και ενας υπευθηνος δεν εμφανιστηκε να τα μαζεψει. και εσυ μου λες τωρα οτι το καταφυγιο θα νοιαστει. δεν το earthlings... ---> http://video.google.com/videoplay?docid=6361872964130308142#
και ολοι σας, και μετα μου/μας λετε... και το λεω ως φιλοζωος, οχι για να κανω τον εξυπνο. αν τηρουνταν εστω στο 10 - 20 % μερικοι βασικοι νομοι, τοτε θα ειμασταν σε αλλο επιπεδο.
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Δεν είπα εγώ ότι όλα τα καταφύγια είναι εντάξει άλλα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν προσέχουν που δίνουν τα ζώα και σε τι συνθήκες θα ζουν και ότι αυτοί που τα παίρνουν δεν κρατάνε επαφή με το καταφύγιο.
Όμως ένας εκτροφέας δεν θα δώσει το κουταβάκι σε κάποιον που πιστεύει από την εμπειρία του ότι δεν είναι αρκετός για τα δικά του δεδομένα.
Γιατί ούτε κρυώνει ούτε πεινάει ούτε η αγάπη του λύπη, όποτε θα ήταν άδικο να το δώσει σε κάποιον ο οποίος δεν του γέμισε και πολύ το μάτι[FONT=&quot].:)[/FONT]
 


mi.ge79.83

New Member
27 Νοεμβρίου 2009
3
0
Ευχαριστω πολλυ παιδια για την ανταποκριση.ο ακριβης χρονος που θα μενει μονο του στην δικη μου περιπτωση εινα 6 ωρες και ειχα κανονισει μια 20ημερη αδεια απο την ημερα υιοθετησης.δυστυχως ομως εχουμε προβληματιστει.Οι αμφιβολιες εχουν μεγαλωσει και μεθαυριο πρεπει να εχω δωσει την προκαταβολη σε ενα αλλο εκτροφειο που εχω επικοινωνησει.εαν μεθαυριο δειτε φωτογραφια μαλλον θα ξεκινησω αλλο θεμα στο φορουμ με αλλες αποριες.ευχαριστω..