Aγκωνες σκυλου


toykaki

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2015
153
17
33
Aττικη
Να ρωτησω κατι εχω λαμπραντορ 2 ετων και στα μπροστα ποδια απο το οπως τριβετε διμηουργειται σιγα σιγα αυτο σαν δερμα χωρις τριχες...ξερω το εχω δει σε πολλα σκυλια αλλα μπορουμ να το αποφυγουμε καπως;δηλαδη να εχει παντου τριχες και οχι αυτο...στα δυο μπροστα ποδια ...να του βαζω κατι;μπενταντιν η κατι αλλο;
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
να μην τον αφησεις να ξαπλωσει σε τραχυ εδαφος.
Σε λειο πλακακι/ μοσαικο, συνηθος δεν γινεται τοσο εντονο το προβλημα με καλους.
 




spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.566
5.977
Πειραιάς
εγω μετα απο προταση αλλου μελους εδω, βαζω sudocrem στους αγκωνες του και εχω δει αποτελεσματα. θελει δουλεια ομως.
πρεπει επισης να φροντιζεις να μην ξαπλωνει σε τραχειες επιφανειες για να μην συνεχιζεται το κακο.
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
εγω μετα απο προταση αλλου μελους εδω, βαζω sudocrem στους αγκωνες του και εχω δει αποτελεσματα. θελει δουλεια ομως.
πρεπει επισης να φροντιζεις να μην ξαπλωνει σε τραχειες επιφανειες για να μην συνεχιζεται το κακο.
Το κάνεις προληπτικά ή έχει ήδη κάτι ?
 






toykaki

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2015
153
17
33
Aττικη
Οχι δεν ματωνουν απλα βλεπω αλλα σκυλια που εχουν κ δεν ειναι ομορφο εμενα τωρα αρχισε αυτο το κολπο.χαχα.αν ματωνουν τι επρεπε να κανω ;ετσι πληροφοριακα
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Οχι δεν ματωνουν απλα βλεπω αλλα σκυλια που εχουν κ δεν ειναι ομορφο εμενα τωρα αρχισε αυτο το κολπο.χαχα.αν ματωνουν τι επρεπε να κανω ;ετσι πληροφοριακα
Εγώ είχα διαβάσει σε κάποιο ποστ για τη sudocrem,βάζω στη Muffin πρωι βράδυ και έχουν φτιάξει!!Ρώτησα και το γιατρό και μου είπε και αυτός το ίδιο!!
 








Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
??? :cautious:

θα υποθεσω οτι η λεξη ειναι "επαναφερει"-εαν ηθελες να πεις κατι αλλο πεστο

με τακτικη εφαρμογη (καθημερινα,3-4-5 φορες,οσες τεσπα αντεχεις να το επιτηρεις το σκυλι) ναι.
 
  • Like
Reactions: GregSak




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ναι δοκιμασε το
αλλα οχι να του αλλαξεις τα φωτα στην βαζελινη κ παραλληλα να κοιμαται στο τσιμεντο πχ
χρειαζεται κ κατι μαλακο να ξαπλωνει (εαν δεν τον αφηνεις πχ να ανεβαινει κρεββατι)
οσο δυσκολο κ αν ειναι αυτο τωρα με την ζεστη που πανε απο πλακακι σε πλακακι
αλλιως δουλεια μην περιμενεις να γινει
 


toykaki

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2015
153
17
33
Aττικη
Σε πλακακι κοιμαται...αλλα τι δουλεια μπορει να κανει η βαζελινη.αφου ειναι για να μαλακωνει..
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εεε αμα κοιμαται στο πλακακι λογικο ειναι να χει καλλους,συμβιβασου με την ιδεα
αυτον δεν τον ενοχλει τοσο,αισθητικο,δικο μας ειναι το προβλημα
μαλακωνει την περιοχη η βαζελινη κ σιγα σιγα απο κατω αναπλαθετε το δερμα κ ξαναβγαινει τριχα
εφοσον δεν συνεχιζει να τριβεται σε σκληρες επιφανειες (βλ.πλακακι)
 
  • Like
Reactions: Shelly and Elrandir


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Αν δεν ειναι μεγάλης εκτασης καλλος θα φτιάξει το χειμωνα. Εμενα βγαζει παντα το καλοκαιρι καλλους επειδη ξαπλώνει οπου βρει λογω ζέστης αλλα από οκτωβρη κ μετα εξαφανιζονται που κρυωνει η κυρια και χουχουλιαζει
 
  • Like
Reactions: Elrandir


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Σε πλακακι κοιμαται...αλλα τι δουλεια μπορει να κανει η βαζελινη.αφου ειναι για να μαλακωνει..
Αφου κοιμαται σε πλακακι μη βαλεις τιποτα και μαλακωσει... μη σου κανει κανα υγρωμα και τρεχεις και δε φτανεις. Το χειμωνα που θα ψαχνει μονο του κατι πιο ζεστο και μαλακο θα φτιαξουν οι καλοι.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.955
Νεότερο μέλος
Infinity12