Aλλάζει χρώμα η μύτη;


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
μαλλον η ερωτηση φαινεται λιγο χαζη, αλλα το καλοκαιρι οταν πηρα τον σκυλακο μου (ημιαιμο λαμπραντορ) η μυτη του ηταν πολυ σκουρα καφε. και τωρα το χειμωνα εχει αρχισει και γινεται ροζ στο πανω μερος... :confused: δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο. μηπως ειναι καποιο συμπτωμα οτι εχει κατι? εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο?
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Ναι παρατηρείται το ανωτέρω φαινόμενο στην συγκεκριμένη φυλή και φυσικά δεν είναι κάτι το ανησυχητικό,οπότε μην σε προβληματίζει :)
Βέβαια ακόμα δεν γνωρίζουμε για ποιο λόγο συμβαίνει κάτι τέτοιο (απο όσα γνωρίζω μέχρι τώρα)!
Έχει συζητηθεί κάτι ανάλογο στην ομάδα "φυλές σκύλων",περί χρώματος μύτης,μπορείς να ρίξεις και εκεί μια ματιά!
 






aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Συνέβει στη Λώρα.

Η αλλαγή του χρώμτος έγινε σταδιακα.
Όταν το συζητησα με τον κτηνιατρό το απεδωσε σε ψυχολογικά αίτια αν και μου ανεφερε κι αλλες αιτίες που συμβαινει κατι τέτοιο τις οποίες ομως τωρα δεν θυμάμαι.
Δεν ειναι κάτι παντως που πρεπει να σε ανησυχει.
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!! εκανα μια ερευνα για διαβασα για αυτο το "snow nose". τοσα πραγματα εχω διαβασει για τα σκυλια για να ειμαι προετοιμασμενη για ολα αλλα αυτο δεν το ειχα συναντησει πουθενα... :D
 




lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
PC112929..jpgIMAG0149..jpg
Ξεθαβω το θεμα γιατι μου εχει μεινει απορια με την μυτη του Ντιεγκο. Οταν τον πρωτοπηρα ηταν καταμαυρη οπως στην πρωτη φωτο και τωρα εχει γινει σχεδον ροζ η μαλλον καλυτερα πολυ πολυ ανοιχτο καφε. :confused: Θα επανελθει παλι ή θα μεινει ετσι ανοιχτοχρωμη?
(Δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα, απλα απορω με αυτο το πραγμα!)
 






Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Δε νομίζω να επανέρχεται. Και η δική μας έγινε ροζ με μαύρο περίγραμμα εδώ και καιρό.
Προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ με ροζ μυτούλα και ο Ντιέγκο και η Βερόνικα που ειναι κρεμ.:p:D
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.722
3.925
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Και η μύτη του Κούκη ήταν μαύρη κατάμαυρη όταν τον πήρα αλλά το χειμώνα χάνει το χρώμα και γίνεται κόκκινη. Οταν ζεσταίνει ο καιρός και βγαίνει ο ήλιος σκουραίνει πάλι, αλλά ποτέ δεν έγινε μαύρη, αλλά καφέ. Και η ηλικία παίζει ρόλο απ' ότι διάβασα.



 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Μαλιστα δλδ δεν ειμαστε οι μονοι που αλλαξε τελειως η μυτουλα μας! (Τι υπεροχες φωτο Berna!!)
 




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Και εμάς τα ίδια όταν την βρήκαμε είχε μαύρη μύτη και τώρα είναι σαν του Κούκι παραπάνω!!!
Δε είναι κάτι από ότι έχω δει!!
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Βρε παιδια ,εμας συνεβει το ακριβως αντιθετο.
Ηταν ροζ με λιγο μαυρο και τωρα ειναι μαυρο με λιγο απο ροζ.

Αναποδο σκυλι αυτος ο μπολτ!:p

πριν



μετα
 
Last edited:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.955
Νεότερο μέλος
Infinity12