Agility videos






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Κρίμα που δεν τράβηξα και εγώ μερικά βιντεάκια, τότε που ο εκπαιδευτής του σκύλου μου προσπαθούσε να με πείσει πως το 6 μηνών rott μου είναι γεννημένο για agility! :?
Τελικά το σκυλί αποδείχτηκε κρυφό ταλέντο! Τόσο «κρυφό» που δεν καταφέραμε να το ανακαλύψουμε ποτέ! :lol:
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
το καλο ειναι οτι εσυ επιτελους καταλαβες οτι δεν ηταν για agility, γιατι εδω ματαια στα λεγαμε ..
:D
βιντεο επρεπε να ειχες τραβηξει ομως!!!!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Παρόλα αυτά ο τότε «κορυφαίος» εκπαιδευτής του Iggy είχε αντίθετη άποψη! :wink:
Έβλεπε στο σκύλο μου να ανατέλλει το νέο αστέρι του Agility! :shock:
Την απάντηση (ευτυχώς) μας την έδωσε ο μικρός, ο οποίος δεν έδειξε κανένα ενθουσιασμό και καμιά διάθεση να πηδά τα χαμηλά εμπόδια και να ανεβαίνει στις τραμπάλες!
Και όπως έχω ξαναγράψει:

ROTTIE said:
Άσε που εκείνη την ημέρα είχε απίστευτη ζεστή, την οποία ο σκύλος μου δεν αντέχει ΚΑΘΟΛΟΥ και το αποτέλεσμα ήταν να ξαπλώσει στο σκιερό γρασίδι και να μην έχει διάθεση να ούτε να κουνηθεί!
Τζίφος!!! :lol:
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
ROTTIE said:
Την απάντηση (ευτυχώς) μας την έδωσε ο μικρός
εγω παντως θα ελεγα.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ και οχι ευτυχως που καθε φορα περιμενεις να δωσουν απαντησεις ολοι οι αλλοι εκτος απο σενα. θα ειχες αποφυγει παααααρα πολλα αν αποφασιζες εσυ πρωτα και για εκπαιδευση και για υγεια φυσικα.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Το «δυστύχημα» κατά τη γνώμη σου είναι ότι για να εκπαιδεύσω το σκύλο μου σε ένα κυναθλημα, ζήτησα την γνώμη ενός επαγγελματία εκπαιδευτή? Ποιανού τη γνώμη θα έπρεπε να ζητήσω? Του μπατζανάκη της ξαδέλφης της συμπεθέρας του κουμπάρου μου? :?
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
οτι για να καταλαβεις οτι δεν κανει για ατζιλιτυ επρεπε να τον δεις να ξαπλωνει φαρδυς πλατης στο γρασιδι εκεινη την ωρα...
οτι για να καταλαβεις οτι δε σου εκανε ο εκπαιδευτης επρεπε να εχεις τελειωσει την εκπαιδευση, να κραζεις εδω αλλα να μη θες να ερθεις σε αντιπαραθεση μαζι του κατα ταλλα
οτι για να καταλαβεις οτι ο σκυλος συνεχιζει και τρωει ανεξελεγκτα απο κατω(εσυ τον ειχες πει ΣΚΟΥΠΑ πολυ πριν φαει τη φολα), επρεπε να συμβουν οσα συνεβησαν που παραλιγο να κοστισουν και τη ζωη του.
οτι για να καταλαβεις οτι δε σου κανει η χ μεθοδος επρεπε να στο πουν αλλοι.

αυτα μου δειχνουν οτι δεν παιρνεις πρωτη εσυ αποφασεις, και οτι δεν προλαμβανεις καταστασεις
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Τα αυθαίρετα συμπεράσματα σου είναι απόρροια κληρονομικού χαρίσματος?
Ξεχνάς μάλλον ότι τα μισά+ χρήματα τα είχε ήδη «παντελονιάσει» ως προκαταβολή ο εν λόγω κύριος, ο οποίος έχει καταφέρει να μετατρέψει την αμφιλεγόμενη θεωρία του σε μια ιδιαίτερα επικερδή επιχείρηση.
Εγώ την «πάτησα» και έχω το θάρρος να το ομολογώ. Εάν ήμουν η μόνη που την έχω «πατήσει» θα ήμουν ευτυχισμένη! Δυστυχώς, όπως πολύ καλά γνωρίζουμε, δεν είναι έτσι τα πράγματα…

boxer said:
αυτα μου δειχνουν οτι δεν παιρνεις πρωτη εσυ αποφασεις, και οτι δεν προλαμβανεις καταστασεις
και σου ξαναπαντώ:
ROTTIE said:
Το «δυστύχημα» κατά τη γνώμη σου είναι ότι για να εκπαιδεύσω το σκύλο μου σε ένα κυναθλημα, ζήτησα την γνώμη ενός επαγγελματία εκπαιδευτή? Ποιανού τη γνώμη θα έπρεπε να ζητήσω? Του μπατζανάκη της ξαδέλφης της συμπεθέρας του κουμπάρου μου? :?
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
ROTTIE said:
Τα αυθαίρετα συμπεράσματα σου είναι απόρροια κληρονομικού χαρίσματος?
δεν πιανει
ROTTIE said:
Ξεχνάς μάλλον ότι τα μισά+ χρήματα τα είχε ήδη «παντελονιάσει» ως προκαταβολή ο εν λόγω κύριος
ε και? επρεπε να συνεχισεις παρολαυτα και να δωσεις και τα υπολοιπα???????
και οτι ειχες δωσει προκαταβολη σημαινει οτι απαγορευοταν να του πεις τα προβληματα σου??

εδω το πρωτο πρωτο σου ποστ στο φορουμ..
http://dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=249

ROTTIE said:
boxer said:
αυτα μου δειχνουν οτι δεν παιρνεις πρωτη εσυ αποφασεις, και οτι δεν προλαμβανεις καταστασεις
και σου ξαναπαντώ:
ROTTIE said:
Το «δυστύχημα» κατά τη γνώμη σου είναι ότι για να εκπαιδεύσω το σκύλο μου σε ένα κυναθλημα, ζήτησα την γνώμη ενός επαγγελματία εκπαιδευτή? Ποιανού τη γνώμη θα έπρεπε να ζητήσω? Του μπατζανάκη της ξαδέλφης της συμπεθέρας του κουμπάρου μου? :?
οι απαντησεις ειναι εδω!!--> http://dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=346
δε διαλεξες ενα οποιοδηποτε κυναθλημα!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εάν δεν είναι αυτό κληρονομικό χάρισμα (οπότε το συζητάω), σίγουρα είναι αυθαίρετο συμπέρασμα (οπότε είσαι λάθος) και δεν είμαι υποχρεωμένη ούτε να απολογηθώ, ούτε να ασχοληθώ άλλο με την στείρα αυτή αντιπαράθεση.
boxer said:
και οτι ειχες δωσει προκαταβολη σημαινει οτι απαγορευοταν να του πεις τα προβληματα σου??
boxer said:
οτι για να καταλαβεις οτι δε σου εκανε ο εκπαιδευτης επρεπε να εχεις τελειωσει την εκπαιδευση, να κραζεις εδω αλλα να μη θες να ερθεις σε αντιπαραθεση μαζι του κατα ταλλα
boxer said:
αυτα μου δειχνουν οτι δεν παιρνεις πρωτη εσυ αποφασεις, και οτι δεν προλαμβανεις καταστασεις
Αυτά πως προέκυψαν? Από πού τα έβγαλες αυτά τα συμπεράσματα?
Για πες μου… πραγματικά μου έχεις εξάψει την περιέργεια..! 8)
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
http://dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=249

ποσες φορες πρεπει να το παραθεσω ακομα???????
ΕΣΥ το ειπες
οτι δε θελεις να ερθεις σε αντιπαραθεση μαζι του!
δε θυμασαι τι γραφεις?
ΟΛΟΙ συμφωνησαν οτι επρεπε να τα συζητησεις με τον ιδιο, και εσυ δεν ηθελες!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Βρε Boxer ξαναδιάβασε το νήμα από την αρχή γιατί τα έχεις μπλέξει τα πράγματα και βγάζεις άδικα και αυθαίρετα συμπεράσματα.
Εάν μετά από προσεκτικό διάβασμα όσων είχαμε γράψει τότε, εξακολουθείς και έχεις την ίδια εντύπωση, τι να πω… Εγώ προσωπικά παραιτούμε..! :shake:
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
Αγαπητή Boxer,
Από αυτό το βήμα που μου δόθηκε μπορώ να εκφράσω ΜΟΝΟ την δική μου άποψη. Όπως αντιλαμβάνεσαι είναι πρακτικά αδύνατον, εκ των πραγμάτων, να κάνω την συζήτηση κατά αντιπαράθεση με το εκπαιδευτή του σκύλου μου για να έχεις εσύ εμπεριστατωμένη άποψη…
ωστοσο, θα το ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΩ εκεινο το νημα ολοκληρο, να δω αν βγαινει αλλο νοημα, αν αναιρεις αυτο που εκανα quote παραπανω, αν τελικα απαντησες ποτε σε ολους οσους σε προετρεψαν να μιλησεις μαζι του.
για να μου λες να το ξαναδιαβασω καποιο λογο θα εχεις, ας το κανω λοιπον
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eκανα με την Αυρα agility,και ηταν στην ταξη ενα ροτβαιλερ που ηταν φοβερο!
Βλεποντας την Αυρα που της αρεσε παρα πολυ...εκλαιγε μεχρι να ερθει η σειρα της να μπει στον στιβο ....αλλα και οσα σκυλια εργασιας ηταν εκει,ενα ντογκο,ροτβαιλερ και γερμανικους ποιμενικους,εβλεπες με τι ζηλο και ενθουσιασμο ακολουθουσαν τις εντολες!
[video]http://www.youtube.com/results?search_query=rottweiler+agility&search=Search[/video]

OΛΕΣ οι ράτσες κάνουν για agility .... άλλα πράγματα φτέξανε ...
 
Last edited by a moderator:


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
οι λογοι ηταν λογοι υγειας!!!!!
7 μηνων ροτβαιλερ να πηδαει εμποδια, και μαλιστα με τη συναινεση του εκπαιδευτη, για μενα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

αλλα απο ο,τι βλεπω και συ που δηλωνεις εκτροφεας ροτβαιλερ δεν ειχες προβλημα με αυτο! ποσο μαλλον ο εκπαιδευτης που θα επαιρνε και τα λεφτα δηλαδη.....
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
αλλα απο ο,τι βλεπω και συ που δηλωνεις εκτροφεας ροτβαιλερ δεν ειχες προβλημα με αυτο! ποσο μαλλον ο εκπαιδευτης που θα επαιρνε και τα λεφτα δηλαδη.....
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι έχω πρόβλημα με αυτό ... ΠΑΛΙ έβγαλες αυθαίρετο συμπέρασμα ... 8)

Παρ' όλα αυτά, αν εσύ που δηλώνεις και σχετική με τα σκυλιά νομίζεις το rottweiler δεν απέδιδε για λόγους ... υγείας (πρόσεχε άραγε τις αρθρώσεις του?) τί να πώ ... :lol:

Λόγοι:

... Φυσική κατάσταση ...
... πόνος στις αρθρώσεις (εδώ ίσως, αλλά σχεδον όλα τα rottweiler ξεπερνούν και πολύ πιο δυνατούς πόνους, αν είχε τέτοια ενόχληση που να τον εμποδίζει να αποδώσει σε ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ για agility, θα είχε καταλάβει κάτι και το αφεντικό του ...
... κάποια άλλη ενόχληση ιατρικής φύσης, πχ αλλαγές τροφής - γαστρεντερικά κλπ ...
... προέλευση του σκύλου, η οποία δεν ήταν και η καλύτερη ...
... προηγούμενη σχέση και επαφή με τον ιδιοκτήτη και με κάποια είδη παιχνιδιού που χρειάζονται για αυτού του είδους τα αθλήματα ...
... ζέστη ... υγρασία ...
... κάποια άλλη ενόχληση από το περιβάλλον, μυρωδιά από άλλα ζώα που δεν είχε συνηθίσει κλπ κλπ
... ανικανότητα του εκπαιδευτή ...
... λάθη του ιδιοκτήτη ... και άλλα που μπορεί να μου διαφεύγουν ...
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
αρες ναρες κουκουναρες..

Παρ' όλα αυτά, αν εσύ που δηλώνεις και σχετική με τα σκυλιά νομίζεις το rottweiler δεν απέδιδε για λόγους ... υγείας (πρόσεχε άραγε τις αρθρώσεις του?) τί να πώ ... Laughing
τι εγινε? σου τελειωσαν τα quote? γιατι δεν κανεις quote ΠΟΥ' ειπα οτι δε θα απεδιδε λογω υγειας?????????????????????????????

απαραδεκτο ειναι να ρισκαρεις την υγεια του ζωου για να κανεις το χαβαλε σου ή για να πληρωθεις, κλπ. κλπ.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
οι λογοι ηταν λογοι υγειας!!!!!
7 μηνων ροτβαιλερ να πηδαει εμποδια, και μαλιστα με τη συναινεση του εκπαιδευτη, για μενα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
:?: :?: :?:

Kαι πιο πρίν είχα πεί ...

OΛΕΣ οι ράτσες κάνουν για agility .... άλλα πράγματα φτέξανε ...
Πού αλλού αναφέρονται λόγοι για κάτι ??