ALFIE,2 μηνών - Θεσ/κη


Status
Κλειδωμένο θέμα

Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Είμαι ο Alfie, ένας μικρούλης χιονένιος κουταβούλης, περίπου 1.5-2 μηνών. Δεν ξέρω πώς, αλλά βρέθηκα πεταγμένος στις 5 Μαρτίου δίπλα σε ένα κάδο σκουπιδιών, στην περιοχή Στρεμπενιώτη στη Θεσσαλονίκη. Ήμουν φοβισμένος, πεινασμένος και το χειρότερο... με χτυπημένο ποδαράκι. Για καλή μου τύχη, μια καλή «νεράϊδα» που περνούσε από εκεί με λυπήθηκε, με πήρε και με πήγε στο γιατρό, ο οποίος είπε ότι έχω διπλό κάταγμα στο δεξί μου πίσω ποδαράκι, μου έβαλε νάρθηκα και μου είπε ότι θα γίνω καλά. Με φιλοξένησαν για ένα βράδυ σε ένα γυμναστήριο (αμέ... έμαθα πολλά πράγματα, όλα μου φαίνονταν τόοοσο περίεργα) και την άλλη μέρα μου είπαν ότι βρέθηκε μια «καλή» κοπελα να με υιοθετήσει! Με πήρε σπίτι της αλλά άλλαξε γνώμη και δεν με ήθελε, γιατί λέει ότι έκλαιγα.... μα, είμαι μωράκι κι έχω και πονεμένο ποδαράκι... Τελικά, με επέστρεψε στις αρχικές μου «νεράιδες» που με αγαπάνε πάρα πολύ και λένε ότι είμαι το πιο όμορφο και πιο καλόβολο κουταβίνι του κόσμου... δεν διαμαρτύρομαι, αν και πονάω λιγάκι, και παίζω ήσυχα στη γωνίτσα μου με το αρκουδάκι μου. Ξέρω ότι θα ήθελαν να με κρατήσουν, αλλά έχουν ήδη άλλα σκυλάκια και γατάκια και μου είπαν ότι δεν γίνεται... Μου λένε ότι θα γίνω μικρόσωμος σκυλάκος, το είδαν από τις πατουσίτσες μου, και δεν θα ξεπεράσω τα 12-15 κιλά.

Αν θέλετε να μου δώσετε μια ζεστή αγκαλίτσα και μια μόνιμη θέση στη ζωή σας, εγώ υπόσχομαι να σας αγαπάω για πάντα και να κουνάω τρελά την ουρίτσα μου!

Σας περιμένω στα

τηλ.: 6946 523637 & 6955 399250 και

email: [email protected] & [email protected]



 












Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Καλά κ εγώ δε το συζητώ,πάλι καλά που δε πετυχαίνω κάτι τέτοια στο δρόμο αλλιώς θα κινδύνευα να χαρακτηριστώ συλλέκτης :p
Εδώ βλέπω αρκετά αδεσποτάκια διασταύρωση τύπου κόλευ-λυκόσκυλο(τα πιο αγαπημένα ημιαιμάκια για μένα)κ μουρχεται να τα πάρω σπίτι!!
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Ναι ειναι κουκλακι..και σας πληροφορω οτι υιοθετηθηκε αμεσα οταν βρεθηκε απο μια κυρια που την μαγεψε η ομορφια της κ μετα απο 2 μολις ωρες τον επεστρεψε γιατί....

δε θα το πιστεψετε...

εκλαψε!


:mad::mad::mad::mad:
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
A , κλαίει?!...Πείτε το...Γιατί παραπλανείτε τον κόσμο?

[video=youtube;s044nWFZiR0]http://www.youtube.com/watch?v=s044nWFZiR0[/video]
 
Last edited by a moderator:








Status
Κλειδωμένο θέμα