ALL IN ONE by natural dog food company


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Η πετσοπού της γειτονιάς μου αντικατέστησε την Acana και την Orijen, με αυτήν εδώ.
Κι αφού τον ταΐζω Acana... Είπα να κάνω μια σύγκριση... αλλά μόνη μου δεν μπορώ! :D

Η Ιστοσελίδα της τροφής
http://www.naturaldogfoodcompany.com/Natural-Dog-Food.html

Στο φυλλαδιάκι, που προμηθέυτηκα, λέει ότι είναι ολιστική τροφή, χωρίς καθόλου τεχνητά συντηρητικά και συνθετικές βιταμίνες.

Αυτό, που μου έκανε εντύπωση, είναι, ότι η αντίστοιχη δοσολογία της Acana είναι μεγαλύτερη αυτής εδώ.

Από ό,τι διάβασα έχει μέσα ζαχαρότευτλα. Αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει στο φόρουμ, ότι και κάποια άλλη τροφή είχε μέσα κι ήταν στα αρνητικά της.

Ενδεικτικά, αναφέρω την Adult Lamb...
Συστατικά:
Αρνί αποξηραμένο (μιν. 23%), φρέσκο αρνί (μιν. 21%), ρύζι καστανό (μιν. 19%), Βρώμη, Ανάμικτα βότανα & λαχανικά (μιν. 8%), Κριθάρι, Ζαχαρότευτλα, Λιναρόσπορος, Μαγιά Μπύρας, Θαλασσινά Φύκια.
Ανάλυση: 20% πρωτεΐνη, 8,5% λίπος, 3% Ίνες, &% τέφρα.

Και λίγη πρωτεΐνη...

Και να και μία αναφορά από το dogfoodanalysis
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=516&cat=5

To φυλλαδιάκι καλό ήταν πάντως... αλλά δε μου κάνει "κλικ" η τροφή...

Άποψη κανείς;
 


toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Υπάρχει μια συζήτηση ΕΔΩ με αρκετή μυστικοπάθεια εκ μέρους του εργαζόμενου στην εταιρία που εισάγει τη τροφή.
Και εμένα θα με ενδιέφερε αν κάποιος τη δοκίμασε να μας πει την γνώμη του.
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Ευχαριστώ πολύ toshko18!
Όλως περιέργως δε μου το έδειξε στην αναζήτηση!
Αν τη δοκιμάσω, θα ενημερώσω το θέμα. :)
 


DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
την έχω ακούσει και εγώ.λιγάκι ακριβή μου φάνηκε.
μπορεί να αξίζει όμως.
ιδωμεν
 


ladycroft

New Member
31 Ιουλίου 2010
1
0
loipon zousa 2 xronia sto londino k etuxe na douleyw se ena pet shop opou ematha ta pada gia th natural dog, einai apo tis pio top sthn agglia (isws k h kalhterh-fusika dn apefthunetai se olous giati dn noiazontai oloi to idio gia ta skulia tous/oute tha tous noiaksei na dwsoun parapanw lefta)k oi aggloi se sxesh me mas tous ellhnes theorountai maniwdhs kunofiloi. egw prin 2 mhnes phra ena arseniko dobermanaki (pou thn katasparazei k vlepw polu wraia apotelesmata se sxesh me alla skulia se derma, anapnoh, fagoures) to koutavi mou to phra apo enan poly kalo filo k ektrofea sthn athina o opoios emathe sumptomatika gia thn trofh k thn xrhsimopoiei epishs sta skulia tou pleon.gnwrizw polu kala pws einai para polu austhros se themata trofhs alla xerw pws thn protimaei afou pianei epipeda barf k panw k kuriws dn poulaei ara dn einai ferefono allwn. kanei ta pada etsi wste na xei to kalutero apotelesma sthn douleia tou. elpizw na sas vohthhsa ligo, dokimaste k eseis k sthn telikh afhste ta skulia na dialexoun. mporei na einai h kaluterh olwn k na mhn thn trwne..................pote dn xereis!!!!! ;)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
ladycroft μην γράφεις greeklish!Δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς!

Αν θες πέρνα κι από την ενότητα Νεο Μέλος να συστηθεις και να σε καλώς ορίσουμε κι εμείς οπως πρέπει!
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Καλώς Ήρθες! :)

Μιας και τη γνωρίζεις τόσο καλά και τη δίνει και στο σκυλάκι σου...
θες να μας αναλύσεις λίγο, αυτά που έμαθες για την τροφή και σε κάνει να την εμπιστεύεσαι τόσο;

ematha ta pada gia th natural dog
Κόπρανα, αναπνοή και τρίχωμα πώς πάει;
 






Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Α ωραια!
εστειλα e mail στην εταιρεια στην Αγγλια και μου εδωσαν τα στοιχεια του αντιπροσωπου στην Ελλαδα.
Τους ρωτησα τα σημεια διαθεσης και περιμενω απαντηση.

Bull Trade Ltd
20 Stenon Portas Str
16121 Athens

email is [email protected]

Telephone number is 2107 242202
 


smcisps

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2010
53
0
Athens
Δοκίμασε κανείς την τροφή να μας πει απόψεις? Την σκέφτομαι για το μπόξερ μου. Ο εκτροφέας μου έχει γυρίσει τα σκυλιά του στην Ntural Dog Food αλλά θα ήθελα μια "ανεξάρτητη" γνώμη.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Ξεκιναω απο βδομαδα! Εχω παρει τη τροφη, την puppy κοτοπουλο συγκεκριμενα, αλλα περιμενω να μου τελειωσει η royal canin που χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα...ολοι οι Αγγλοι φιλοι μου ειναι ενθουσιασμενοι με τη τροφη μεχρι στιγμης κι αυτοι με παροτρυναν να τη ξεκινησω....
 












Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
καλησπέρα,
όπως μερικοι διαβάσατε σε άλλο τόπικ που άνοιξα αυτές τις μέρες έπρεπε να αποφασίσω για την τροφή του σκύλου...για να μην πολυλογώ...
μετά απο πρόταση ενος φίλου, είπα να δοκιμάσω natural dog food, adult lamb.
Σήμερα την αγόρασα άρα δεν έχω εμπειρία, το μόνο που ήθελα να δηλώσω είναι οτι η τιμή της στα 15 κιλα είναι κοντα στα 67 ευρώ.

Τα λέμε και στην πορεία
 




vag

Active Member
1 Οκτωβρίου 2008
37
0
Αθήνα
καλησπέρα,
όπως μερικοι διαβάσατε σε άλλο τόπικ που άνοιξα αυτές τις μέρες έπρεπε να αποφασίσω για την τροφή του σκύλου...για να μην πολυλογώ...
μετά απο πρόταση ενος φίλου, είπα να δοκιμάσω natural dog food, adult lamb.
Σήμερα την αγόρασα άρα δεν έχω εμπειρία, το μόνο που ήθελα να δηλώσω είναι οτι η τιμή της στα 15 κιλα είναι κοντα στα 67 ευρώ.

Τα λέμε και στην πορεία
Καλησπέρα παιδιά.
Μάλλον κάποιο λάθος έχει γίνει στην τιμή της τροφής που αγόρασες.
Το 15κιλο της All in one-lamp κοστίζει 64.95 ευρώ και με το 10% της έκπτωσης που
μπορεί να σου κάνει ο πωλητής θα έπρεπε να πληρώσεις 58.50 ευρώ.