American bulldog


Darkness

Well-Known Member
8 Απριλίου 2010
792
4
Και πώς μπορεί να γίνει αυτή η εξάσκηση στο weight pulling?

Φαντάζομαι χρειάζονται ειδικά λουριά, σαμαράκια κλπ, σωστά;
 






Darkness

Well-Known Member
8 Απριλίου 2010
792
4
Ρε γμτ, χρειάζεται το σκυλί εκτόνωση.. Αυτό βλέπω.. Δεν αρκούν οι βόλτες που του κάνουμε, δυστυχώς :(
 




Darkness

Well-Known Member
8 Απριλίου 2010
792
4
Τα κάνω κι από τα δύο, αλλά ο χρόνος είναι λίγος και ο χώρος της βόλτας περιορισμένος.. Από παιχνίδι μπόλικο μέσα στο σπιτι πάντως..
 




Peter

Active Member
5 Ιουνίου 2009
38
0
Καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε ότι υπάρχουν περισσότερες από 2 γραμμές AmBull . Οι επικρατέστερες είναι του Johnson ή Κλασική και του Allen Scott ( άλλες είναι: η Margentina type, The old southern whites type , και η Hybrid type). Για έλξη βαρών χρησιμοποιόυντε περισσότερο ο τύπος του Allen Scott. Θεωρούνται ως ποιο αθλητικά από τους υπόλοιπους τύπους.
 




lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
Τα κάνω κι από τα δύο, αλλά ο χρόνος είναι λίγος και ο χώρος της βόλτας περιορισμένος.. Από παιχνίδι μπόλικο μέσα στο σπιτι πάντως..
μεσα στο σπιτι μην περιμενεισ να εκτονωθει...βγες παρα εξω!
 




Darkness

Well-Known Member
8 Απριλίου 2010
792
4
μεσα στο σπιτι μην περιμενεισ να εκτονωθει...βγες παρα εξω!
Καλέ βγαίνουμε, πώς δε βγαίνουμε :) Τώρα βρήκαμε και μια πλατεία με χώμα και πολλή άπλα και δεντράκια και άλλα σκυλάκια και είμαστε πολύ χαρούμενοι :)
Απλά, νομίζω ότι επειδή όλοι θέλουμε το καλύτερο για τα ζωντανά μας, κάποιες στιγμές ίσως και να νιώθουμε λίγες τύψεις που δεν μπορούμε να τα έχουμε στον σκυλοπαράδεισο όπως θα θέλαμε :)
 








Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
τέλειος... ποιανού είναι ο Μπουλντόζας;
Ναι, συγχωρέστε μου την παράλειψη...

Bulldozer Bill
(Peregrina Braveheart Butch x Hillary)
εκτροφέας: C. Koroteeva, ιδιοκτήτης: G. B. Romanova
χειριστής και φωτογραφία: M. Rusakova

Ο σκύλος βγήκε καλύτερος φυλής στην Ειδική Έκθεση (Μάιος 2010) American Bulldog στην Αγία Πετρούπολη
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Οff topic
H Marina Rusakova εχει χειριστει απιστευτα σκυλια... θυμαμαι και το Μ.Δανο! Βεβαια εχει γουστο η γυναικα;):D

Πολυ ωραιο το μπουλντογκ αυτο...
 


ΣΑΛΙΑΣ

Member
13 Οκτωβρίου 2010
5
0
ΑΘΗΝΑ
Γειά χαρά σε όλους, είμαι καινούργιος στην παρέα και θέλω μερικές συμβουλές - απαντήσεις από τουσ ποιο 'γνώστες' της ράτσας.
Είμαι ο ευτυχής κάτοχος του εικονιζόμενου εν ονόματι ΑΡΗΣ.
Ο κούταβος έπεσε στα χέρια μου σε ηλικία 8 1/2 μηνών μετά απο 3 αφεντικά με βεβαρημένο ιστορικο ασθενειών.
Πλέον είναι υγιεστατος και τρισευτυχισμένος.
Μιλώντας αυτή την στιγμή είναι 33 κιλά και ύψος συνεχώς αυξανόμενο, 18 μηνών βλέπετε.
Αν και είναι ιδιαίτερα μυώδης όπως όλη η ράτσα του με προβληματίζει το γεγονός ότι ειναι λίγα κιλά σύμφωνα με τα στάνταρ της φυλής (σύμφωνα με το internet πάντα), κάτι που με κάνει να αναρωτιέμαι αν ανήκει στην κατηγορία των scott type η υβριδικων όπως διάβασα.
Το άλμπουμ με τις φοτο του είναι στην διάθεση των μελών περιμένω σχόλια και παρατηρήσεις.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Το άλμπουμ με τις φοτο του είναι στην διάθεση των μελών περιμένω σχόλια και παρατηρήσεις.
Δώσε μας και την δ/νσή σου, να σου κάνουμε την επίσκεψη να δούμε το άλμπουμ, γιατί στο προφίλ σου, δεν... :rolleyes:
Ετοίμασε καφέ κι ερχόμαστε :D

Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)
 


ΣΑΛΙΑΣ

Member
13 Οκτωβρίου 2010
5
0
ΑΘΗΝΑ
Eμένα μου το εμφανίζει κανονικά στις φοτο μελών με το όνομα του σκύλου μου ΑΡΗΣ!
Για κανε άλλη μια προσπάθεια και ενημέρωσε με!!!!
Ευχαριστω για το καλοσόρισμα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.930
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95