Arden Grange (?) Μεγάλος Δανός


Nick Andrew

Active Member
8 Δεκεμβρίου 2011
43
1
Atalanti,Fthiotis,Greece
Όπως ίσως κάποιοι ήδη γνωρίζουν έχω μια μολοσσίνα 3 μηνών,μέχρι και σήμερα, τρώωει μαγειρευτό φαγητό, και σκέφτομαι να της το αλλάξω σε ξηρά τροφή.
Μετά απο διάβασμα, ψάξιμο, και συμβουλές, κατέληξα εδώ :

Arden Grange Dog Food, Wet Dog Food, Cat Food, Puppy Food, Kitten Food, Order Pet Food On-line, Nutrionally Balanced Pet Food Supplies - Arden Grange LARGE BREED ADULT with Fresh Chicken and Rice

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες και προσωπικές εμπειρίες..

Η κα. Γκινάλα μου την σύστησε σαν την Νο.1 Για Ελλάδα.:confused:
 




Nick Andrew

Active Member
8 Δεκεμβρίου 2011
43
1
Atalanti,Fthiotis,Greece
Γιατι... Δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, στην τελική θα προτιμούσα να πληρώνω παραπάνω, που μάλλον έτσι θα γίνει, για να αποφεύγω την διαδικασία του μαγειρέματος κλπ κλπ..

Επειδή μετακόμισα στο παλιο σπίτι της γιαγιάς μου, δεν έχω κουζίνα ακόμη, κ γενικά δεν παω καλά με την μαγειρική ( οχι πως χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο για έναν σκύλο)..

Γενικά, προτιμώ να έχω ένα τσουβάλι (Καλής ποιότητας) τροφή, κι απλά να γεμίζω το πιάτο, παρά να ψωνίζω,μαγειρεύω,κουβαλάω κλπ κλπ. (δεν έχω ούτε ψυγείο!)

Επίσης θα είμαι (νομίζω) και πιο σίγουρος οτι η τροφή που της δίνω έχει ότι χρειάζεται , ενώ τώρα, μήπως είναι πολύ το κοτόπουλο ? Μηπως το ένα, μήπως το άλλο..
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Εδω παλευουμε να σταματησουμε να δινουμε ξηρα κι εσενα που εχει μαθει το φυσικο,θα το σταματησεις;

Μην κοιτας την ευκολια σου.Δωσε υγεια και γερο ανοσοποιητικο στο σκυλο σου με φυσικο φαγητο και ασε τα επεξεργασμενα.Και οι κονσερβες για τους ανθρωπους εχουν βιταμινες,γιατι δεν τρωμε κι εμεις;

Απλο βρασιμο θελει ο σκυλος και οχι μαγειρεμα.Εκει που βλεπεις τηλεοραση,βαλε να βρασεις.

Καποια στιγμη δε θα παρεις ηλεκτρικες συσκευες;Τωρα πως του μαγειρευεις;

Ψωνια για το σπιτι,δεν κανεις;Ε,τοτε παρε και για το σκυλο σου.

Το ζωο αυτο,εξαρταται απο εσενα και επειδη δεν μπορει να επιλεξει αυτο το φαγητο του,το επιλεγεις εσυ.Γιατι να του δωσεις χαμηλοτερης ποιοτητας;

Δεν ξερω αν εχεις καταλαβει απο το avatar μου,αλλα κι εγω μολοσσο εχω.Του εδινα ξηρα και επειδη ειχε στομαχικα,παλευα να του το γυρισω στο φυσικο.Του δινω γυρω στους 2 μηνες κι εχω δει αισθητη διαφορα στο σκυλο.Για κοπρανα,ποσοτητα και ποιοτητα,δεν το συζητω.Στο τριχωμα μειωθηκε πολυ η ξηροδερμια,εχει περισσοτερη ενεργεια(χμ...καλο ειναι αυτό;:rolleyes:),δε μυριζει,κτλ...
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Νούμερο 1 στην Ελλάδα?
Όχι δα.
Χαμηλή περιεκτικότητα σε κρέας,σιτηρά,σκόνη αυγού (και οχι ολόκληρα αυγά) είναι λίγα από τα συστατικά που την κάνουν να μην είναι Ν1 στην Ελλάδα :)
Η sensitive μάλιστα της A&G που είναι grain free έχει ακόμα μικρότερο ποσοστό κρέατος με το ρύζι να είναι πρώτο συστατικό.
Για να βρεις μια καλή τροφή να κοιτάς τα συστατικά μόνος σου.Έχει πολλά νήματα εδώ στο forum.
Δεν είναι κ από τις κακές η AG βέβαια σε σύγκριση με άλλες,βρίσκεις όμως κ καλλύτερες στα λεφτά της.
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc