Arden Grange - Ξηρά τροφή


Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Λογικα χορταινει με μικροτερη ποσοτητα απο την προτεινομενη. Μην τον πιεζεις,δεν υπαρχει λογος.
Κι εγώ αυτό υπέθεσα γιατί πάντα αφήνει λίγο στο τέλος. Πειράζει να τρώει λιγότερη απο την προτεινόμενη;;
Επίσης του τη μούσκεψα με λίγο νεράκι και πραγματικά έβγαζε ένα ωραίο άρωμα που μου ήρθε να τη φάω κι εγώ. Μα και ο ίδιος του την τίμησε ιδιαιτέρως!
 






nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Κι εγώ αυτό υπέθεσα γιατί πάντα αφήνει λίγο στο τέλος. Πειράζει να τρώει λιγότερη απο την προτεινόμενη;;
Επίσης του τη μούσκεψα με λίγο νεράκι και πραγματικά έβγαζε ένα ωραίο άρωμα που μου ήρθε να τη φάω κι εγώ. Μα και ο ίδιος του την τίμησε ιδιαιτέρως!
Οχι δεν πειραζει. Δεν εχουν ολα τα σκυλια το ιδιο στομαχι.
Αν την τρωει χωρις να την μουσκεψεις τοτε ασε την στεγνη.;)
 


k4ileb

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2013
288
1
ΑΘΗΝΑ
Παιδια εγω στον δικο μου (3.5 μηνων ημιαιμο) δινω την Brit Premium Junior M και εχουν μεινει 4-5 κιλα απο το 15κιλο σακι. την τρωει με ορεξη και εχει πολυ ενεργεια αλλα νομιζω οτι τα αερια του ειναι πολυ συχνα και επισης τα κακα του ειναι ουτε τελειως σφτιχτα ουτε μαλακα. βεβαια ειχαμε και θεμα με την εσωτερικη αποπαρασιτωση αλλα 99% θα γυρισω στην Arden Grange Puppy Junior. Μετα απο οσα εχω διαβασει αξιζει πιστευω
 


rinio

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2008
95
0
Μήπως εννοείς την Weaning puppy στην κίτρινη συσκευασία; Γιατί δεν έχω δει να υπάρχει άλλη Arden mini για κουταβάκια (αν και ο δικός μου έκλεισε αισίως τους 9 μήνες!)
Αχχχ σορρυ δεν προσεξα πως το μικρουλι σου ειναι κουταβι!!!
Εχεις απολυτο δικιο μονο η adult εχει για μικροσωμα, για κουταβια δεν εχει εξειδικευμενο κωδικο!!
 


Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Είναι 2-3 μέρες που τρώει εξ ολοκλήρου Arden και σήμερα παρατήρησα μαλακά κακάκια και περίεργα στο σχήμα, σαν μεγάλα σκουλήκια! Τι κάνω; Συνεχίζω κανονικά ή αναμιγνύω ξανά με RC??
 


Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
Είναι 2-3 μέρες που τρώει εξ ολοκλήρου Arden και σήμερα παρατήρησα μαλακά κακάκια και περίεργα στο σχήμα, σαν μεγάλα σκουλήκια! Τι κάνω; Συνεχίζω κανονικά ή αναμιγνύω ξανά με RC??
πόσες μέρες έκανες προσαρμογή;
 






Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
πόσες μέρες έκανες προσαρμογή;
Εκανα ακριβώς τις μέρες και τις ποσότητες που ανέγραφε το site της Arden. 7 ημέρες. Πάντως διάρροια δεν έχει και συγκεκριμένα εχθές ήταν πιο περίεργα και μαλακά. Σήμερα το πρωί που ενεργήθηκε τα κακάκια του ήταν λιγότερο μαλακά και σχηματισμένα.
 




michaela

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
56
0
Καβάλα
Τέλος οι αγορές από ελλάδα...
adult lamb & rice adult 36 ευρώ το 12κιλο από αγγλικό άμαζον.

Arden Grange Adult Lamb and Rice Dog Food 12 Kg: Amazon.co.uk: Pet Supplies

δωρεάν μεταφορικά (SuperSaver delivery)[/QUOTE

καλησπέρα και από μένα... εδώ και ένα χρόνο δίνω arden στα σκυλιά μου και δεν γινεται να μην ρωτησω..;) Πως γίνεται να είναι η μεταφορά της τροφής δωρεάν???? Εγώ με όσους επικοινώνησα στο amazon, χρέωναν κανονικότατα τα μεταφορικά. Να στείλω στον συγκεκριμένο προμηθευτή?
 


michaela

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
56
0
Καβάλα
έχω κάτι αιώνες να στείλω μήνυμα, γιαυτό βγήκε άρτζι μπούρτζι...κάπως μπέρδεύτηκε αλλά ..ravendark...θα βγάλεις άκρη .. περιμένω την απάντησή σου..:)
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
οτι και να παρεις απο amazon αν το πουλαει το ιδιο το αμαζον, δηλαδη eligible for super saver, τοτε εχει δωρεαν μεταφορικα, εκτος και αν εχει μεγαλες διαστασεις πραγμα που δεν ισχυει για τις τροφες.

Αυτη που εβαλες δεν την εχει το αμαζον προς το παρον. Περιμενε μηπως την βαλεις τις επομενες μερες.
 
Last edited:


michaela

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
56
0
Καβάλα
Τότε γιατί όσοι μου απάντησαν απο τα καταστήματα στην αμαζον, μου είπαν οτι χρεωνουν? Έκανα κατι λαθος?
 






Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
και την lamb & rice adult εχω παραγγείλει αλλά και την adult large breed που του δίνω τώρα πάντα τσαμπέ μου τις έστελναν...
 


Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Δεν τρώει...δεν τρώει... δεν τρώει.... μου' χει σπάσει τα νεύρα ο άτιμος, του το παίρνω πίσω και του το ξαναβγάζω το βράδυ. Και του έχει κάτσει μια χαρά η τροφή της Arden. Καλά κόπρανα και ενέργεια αστείρευτη, ίσως λίγο βρωμερά αέρια και όχι πάντα. Τα ίδια μου έκανε και με την RC, αναγκάστηκα να ρίξω ολίγο απο κονσέρβα και στην Arden για να τη φάει (την καταβρόχθιζε μ' αυτό τον τρόπο). Το βράδυ πάντως το τρώει το φαί του, το πρωί μου κάνει τον δύσκολο και φυσικά σύμμαχος όλο αυτόν τον καιρό το kong που κάνει μεγάλη δουλειά! Τις βάζω εκεί και τις τρώει!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.318
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc