Arden Grange / Σολωμός


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Ανοιξαμε για πρωτη φορα σημερα το σακουλακι της Arden με γευση Σολωμο και η κροκετα ειναι ασυνηθιστα μεγαλη....δεν ειναι για large dogs, ειναι απλη adult αλλα πολυ μεγαλυτερη απο τις αλλες γευσεις....η μικρη την εφαγε ευχαριστα αλλα μου εκανε εντυπωση...την παιρνει καποιος?
 


princy

Member
10 Ιανουαρίου 2011
9
0
Πειραιάς
Την είχα πάρει και εγώ και όντως είναι αρκετά μεγάλη αλλά την έφαγε μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα!!
Τώρα πήρα αυτή με τα λευκά ψάρια και είναι πολύ πιο μικρή ! καμία σχέση :)
 




elenar075

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2010
86
0
Nεα Σμυρνη
Τις πηρα με γευση κοτοπουλο και ουτε που να την δει δεν θελει .Ισως οι αλλες γευσεις να ειναι νοστιμοτερες?
 




pomeranian

Active Member
1 Μαϊου 2011
27
0
alimos
καλημερα παιδια.εχω αγορασει για το κουταβι μου(πομερανιαν) την arden grange puppy.ειναι κιτρινη απεξω.τι γνωμη εχετε για αυτην?την τρωει πολυ ευχαριστα και προβληματιζομαι.τα συστατικα που περιεχει ειναι οκ?
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
καλημερα παιδια.εχω αγορασει για το κουταβι μου(πομερανιαν) την arden grange puppy.ειναι κιτρινη απεξω.τι γνωμη εχετε για αυτην?την τρωει πολυ ευχαριστα και προβληματιζομαι.τα συστατικα που περιεχει ειναι οκ?
εγω γενικα την εμπιστευομαι :)
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Καλο δεν είναι να είναι καπως μεγαλος ο κοκος της ξηρας τροφης;
Εγω το επιδιώκω.
Arden Σολωμο μια φορά έχω παρει αλλα δεν τους άρεσε πολυ κι έτσι επιστρεψαμε σε αυτην με το αρνι.
 




zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
Οι μεγαλυτερες σε μεγεθος κροκετες λενε πως ειναι καλυτερες γιατι βοηθανε στον καθαρισμο της πετρας κατα το μασιμα της τροφης σε αντιθεση με τις μικροτερες σε μεγεθος τις οποιες συνηθως κατεβαζουν αμασητες.
Την large breed της Arden την εχει δοκιμασει κανενας απο εδω ? Μου τραβηξε την προσοχη λογο των συμπληρωματων χονδροιτινης/γλουκοσαμινης.

http://www.accessgroup.gr/ag_d_lb.htm
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Καλο δεν είναι να είναι καπως μεγαλος ο κοκος της ξηρας τροφης;
Εγω το επιδιώκω.
Arden Σολωμο μια φορά έχω παρει αλλα δεν τους άρεσε πολυ κι έτσι επιστρεψαμε σε αυτην με το αρνι.
Bεβαια! Απλα μου εκανε εντυπωση χωρις να το αναφερει η αρκετα μεγαλυτερη κροκετα:)
 


Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
ARDEN GRANGE puppy με κοτοπουλο στη γαλαζια συσκευασια. την τρωει ακαταπαυστα εδω και μια βδομαδα. Ειναι καλη ή εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη?
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
ARDEN GRANGE puppy με κοτοπουλο στη γαλαζια συσκευασια. την τρωει ακαταπαυστα εδω και μια βδομαδα. Ειναι καλη ή εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη?
πες μας καλυτερα πως παει το κουταβι σου!
κακακια καλα? παιρνει κανονικα βαρος?
την τροφη προσωπικα την εμπιστευομαι:)
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Καλησπερα,εδω και 2,5 εβδομαδες αλλαξα την τροφη και δινω αυτη εδω http://www.ardengrange.com/Pet-Food/puppy-food.asp
ΤηνPuppy/Junior Large Breed: with fresh chicken and ric....στο να την φαει δε εχουμε κανε θεμα....για 2 εβδομαδες ετρωγε και τις 2(παλια και νεα) και τωρα 3-4 μερες τρωειμονο αυτη!!!Την πρωτη -δευτερη μερα ειχαμε μονο τουρτα,τωρα κανει σχηματισμενα αλλα πολυ μαλακα!!Το ξερω ειναι νωρις ακομα ε?Ετσι κι αλλιως θα περιμενω να τελειωσει το 15κιλο!!
Αλλα την γνωριζει κανενας απο εσας?Καμια γνωμη?
Ηθελα να αλλαξω η προιγουμενη μια χαρα κανενα προβλημα απλα το τελευταιο 15κιλο μυριζε αλλιως(ασχημα)!!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
μου κανει εντυπωση πως η Arden προκαλει μαλακα κακακια....δεν το εχω ξανακουσει....οπως εχουμε πει ειναι τι ταιριαζει στο σκυλο....αποφευγε οταν αλλαζεις εταιρια τις πολυ μεγαλες συσκευασιες γιατι δεν ξερεις πως θα την δεχτει...
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Σημερα πολυ καλυτερα.....σιγα σιγα επανερχεται!!Μαλλον ηταν η αλλαγη....γενικα για αυτη την τροφη καμια αποψη?
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Ανοιξαμε για πρωτη φορα σημερα το σακουλακι της Arden με γευση Σολωμο και η κροκετα ειναι ασυνηθιστα μεγαλη....δεν ειναι για large dogs, ειναι απλη adult αλλα πολυ μεγαλυτερη απο τις αλλες γευσεις....η μικρη την εφαγε ευχαριστα αλλα μου εκανε εντυπωση...την παιρνει καποιος?
Όντως... άλλαξε η κολλητή μου στο Yorkie της τροφή από Royal Canin για Yorkies, σε Royal Canin φαρμακευτική γιατί η πρώτη της έκανε κατακράτηση και το σκυλί είχε πριστεί... και τώρα σε arden κοτόπουλο νομίζω... μιλάμε για τεράστια κροκέτα... η δικιά μου δε που της έδωσα μία ούτε να τη γλύψει... όχι να τη φάει.

Πάντω και η μικρή της κροκέτες της Royal της πάει αμάσητες κάτω.... :( Η τεμπέλα, ούτε να μασήσει δε θέλει.....:p
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Σημερα πολυ καλυτερα.....σιγα σιγα επανερχεται!!Μαλλον ηταν η αλλαγη....γενικα για αυτη την τροφη καμια αποψη?
Εξαιρετικη κατα τη γνωμη μου κ στο σολωμο που ειναι μεγαλη η κροκετα μου αρεσει για τα δοντια τους:)
 


Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
Για να μην ανοιγω τσάμπα θεμα. Εχω ενα μισοκιλο ισως και παραπανω arden grange puppy κοτοπουλο. Εχει ξεμεινει απο τοτε που αλλαξα σε acana. την εχω απο 28 Απριλιου ανοιγμενη. Να την κρατήσω για ώρα αναγκης ας πουμε ή θελει πεταμα?? Πως καταλαβαινουμε αν μια ξηρά χάλασε??
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Για να μην ανοιγω τσάμπα θεμα. Εχω ενα μισοκιλο ισως και παραπανω arden grange puppy κοτοπουλο. Εχει ξεμεινει απο τοτε που αλλαξα σε acana. την εχω απο 28 Απριλιου ανοιγμενη. Να την κρατήσω για ώρα αναγκης ας πουμε ή θελει πεταμα?? Πως καταλαβαινουμε αν μια ξηρά χάλασε??
δωστη μωρε σε αδεσποτακια....εγω αυτο θα εκανα....
καπου ακουγα....που αραγε? α ναι....στο παρα τριχα καλο ειναι να μην αγοραζουμε πολυ μεγαλα σακια αν δεν υπαρχει η αναλογη καταναλωση για να μην μπαγιατευουν....