BARF - Πώς γίνεται η αρχή?


Status
Κλειδωμένο θέμα

georgesar

Member
24 Ιουλίου 2007
10
0
Λάρισα
Καλημέρα σε όλους. Επειδή η παραγγελία της Orijen αργεί να έρθει κ δε θέλω άλλο να δώσω στη Ζιζή ξηρά τροφή, μετά από πολύ σκέψη, σήμερα το πρωί ξεκίνησα δοκαστικά BARF με φτερούγες κοτόπουλου ξεψαχνισμένες με "μικροχειρουργική" - όσο μπορούσα :p με κουζινομάχαιρο!! :D Μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκε, κ ακόμα κ με αργοπορημένη οδοντοφυία (~70 ημερών είναι), μπόρεσε κ έφαγε μερικά κόκκαλα.
Λόγω της πρόσφατης μετακόμισής μου όμως, κ σε αναμονή της νέας μου σύνδεσης τηλεφώνου κ internet, ο χρόνος είναι περιορισμένος κ δεν μπορώ να ψάξω όσο θέλω σε ξένα site κ στο φόρουμ.
Αν είναι εύκολο θα ήθελα να μου γράψετε ένα ενδεικτικό μενού πρώτης εβδομάδας, για αναπτυσόμενο κουτάβι 1400 ολόκληρων γραμμαρίων! Μέχρι χθες της έδινα 3 γεύματα/μέρα κ με BARF σκέφτομαι για 2 (δεν ξέρω την αντίδραση του οργανισμού της ακόμη)
Δεν γνωρίζω κατά πόσο θα μπορέσει να φάει τα χοντρά κόκκαλα της φτερούγας κ θα ήθελα άλλη πρόταση όπου να περιέχει τη σωστή ποσότητα θρεπτικών συστατικών.
ΑΑΑ επίσης σε ένα topic είχα διαβάσει για ένα αρχείο excel που υπολογίζει την ημερίσια ποσότητα αν θυμάμαι καλα??

Τα φώτα σας παρακαλώ! :D
 






Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf