Baxter


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
O Baxter είχε μια μυστηριώδη ικανότητα να φέρνει την άνεση και την αγάπη σε κάποιον στο τέλος της ζωής του.
O Baxter έκανε όλους να αισθανθούν την αγάπη και την ειρήνη του Θεού.
Έδωσε τόσα πολλά με μια σιγουριά και ηρεμία, και πολλές, πολλές στιγμές για να τον θυμούνται
O Baxter που κακοποιήθηκε πολύ σαν κουτάβι, έμεινε παράλυτος, αλλά αγαπήθηκε όσο κανένα άλλο σκυλί,
προσέφερε την δύναμη και την αγάπη του σε χιλιάδες παράλυτους ανθρώπους , όπως και αυτός.
Έζησε 19 χρόνια και 6 μήνες.
Κοιμήθηκε ειρηνικά ένα απόγευμα Παρασκευής , στις 16-10-2009.
Καλό Παράδεισο Baxter....



Moments with Baxter

[video=youtube;oIrDbzoOxZc]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oIrDbzoOxZc[/video]
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Τι γλυκός... Ακίτα είναι? Πώς πήγε τόσο ρε? Μπράβο του!

ΥΓ: Να πώς να βγάλεις την μικρή σου, Αργυρώ μου...
 




Sookie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2011
74
1
Αθήνα
αρχικά από το όνομα του ποστ, νόμιζα ότι αναφέρεσαι στην γαλλική ταινία baxter με πρωταγωνιστή ένα bull terrier.

πολύ συγκηνιτικό το βίντεο. πρώτη φορά ακούω για αυτό το σκύλο.
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Δεν υπάρχουν λόγια... για να αποτυπώσουν τα χιλιάδες συναισθήματα που σου βγάζει...

αυτά...

Ευχαριστούμε, milva!!!!!:)
 


ant

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2011
143
24
παιδιά βρήκα και αυτό :


[video=youtube;j83ZEYxC2uc]http://www.youtube.com/watch?v=j83ZEYxC2uc&feature=related[/video]Golden Retriever Helps Boy Come Out of Autism
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Στεναχωριέμαι που τον σήκωναν παράλυτο σκύλο για να κάνει παρέα σε παράλυτο άνθρωπο!

Δεν θα 'θελα να ταλαιπωρούν ένα οργανισμό όντας παράλυτος αυτός για να κάνει παρέα στον παράλυτο άνθρωπο!

Δεν μου άρεσε το βίντεο!Καλύτερα θα ήταν να ήταν σε έναν χώρο ο σκύλος απόλυτα ήρεμος παρά να τον τραβολογάνε στα νοσοκομεία για να κάνει παρέα στους παράλυτους ανθρώπους!

Εγώ τα theraphy dogs ξέρω ότι είναι αρτιμελή σκυλιά που προσφέρουν στον άνθρωπο!
Τώρα βλέπω μια ταλαιπωρία που υφίσταται το σκυλί για να ικανοποιηθεί η ανάγκη του ανθρώπου να ξεπεράσει τα προβλήματα του!
Θα προτιμούσα να προσφέρει ένας αρτιμελής σκύλος και όχι ένας παράλυτος σκύλος!
Το ότι είναι ένα κοινό πρόβλημα(παράλυτος) δεν σημαίνει ότι θα ταλαιπωρείται ο ένας (πάντα ο πιο αδύναμος) για να δώσει δύναμη στον άλλον!
Σεβασμός στην ζωή γενικά!

Ας προσέξουμε τα συναισθήματα μας λίγο...
 


Sookie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2011
74
1
Αθήνα
Συμφωνώ με τον Στέλιο.
Τώρα το σκυλάκι, τί φταίει και το τραβολογάνε από κλινική σε κλινική? Δεν λέω, πολύ συγκινητικό γιατί προσφέρει αλλά όταν είδα να το σηκώνουν από το κρεβάτι του για να το βάλουν στο κρεβάτι του ασθενή, ποιο πολύ τον σκύλο λυπήθηκα ρε παιδια!!

Από την άλλη βέβεαια, αν είναι ο σκύλος συνέχεια μέσα στο σπίτι και δεν έβλεπε άνθρωπο λόγω του προβλήματός του ίσωσ κάνει καλό και στον σκύλο τελικά. Τί να πω. Πάντως, δεν μπορείς να αμφισβητίσεις το γεγονός ότι γίνεται περισσότερο (για να μην πω μόνο) για την ικανοποίηση του ανθρώπου.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Στέλιο δε το βλέπω έτσι..όπως θα έκανε "βόλτα" αν μπορούσε,το παει "βόλτα" η κυρία και παράλληλα δίνει χαρα και παίρνει χάδια!Καλύτερα να ζούσε κλεισμενο καπου;Ίσως ναι ίσως και όχι..υποθέσεις κάνουμε!
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Από την μια συμφωνώ με τον Στέλιο, αλλά από την άλλη δεν μπορώ παρά να σκεφτώ ότι μήπως ε΄ζησε μέχρι την ηλικία που εζησε γιατί έκανε αυτό που έκανε?
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Από την μια συμφωνώ με τον Στέλιο, αλλά από την άλλη δεν μπορώ παρά να σκεφτώ ότι μήπως ε΄ζησε μέχρι την ηλικία που εζησε γιατί έκανε αυτό που έκανε?
Αυτά ακριβώς ήθελα να πω κι εγώ (στον κύριο Στέλιο!), αλλά με κάλυψες!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αυτά ακριβώς ήθελα να πω κι εγώ (στον κύριο Στέλιο!), αλλά με κάλυψες!
Τι να σε κάνω τώρα εσένα, που δεν πάνε τα χέρια μου, να σου γράψω αρνητικό post;
Μου φαίνεται θα τις κόψω τις φιλίες στο φόρουμ. Με καταπιέζουν :D
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Τι να σε κάνω τώρα εσένα, που δεν πάνε τα χέρια μου, να σου γράψω αρνητικό post;
Μου φαίνεται θα τις κόψω τις φιλίες στο φόρουμ. Με καταπιέζουν :D
Αχίλλειος πτέρνα Μαρία;:D
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Τι να σε κάνω τώρα εσένα, που δεν πάνε τα χέρια μου, να σου γράψω αρνητικό post;
Μου φαίνεται θα τις κόψω τις φιλίες στο φόρουμ. Με καταπιέζουν :D
Sorry για το off-topic:

Φίλε, mareco... κι εγώ σ' εκτιμώ απεριόριστα!:)

Υ.Γ. However, be my guest... μην "καταπιέζεις" τον εαυτό σου...:p
 
Last edited: