Brit Care Salmon All Breed - Salmon & Potato




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
παντως για τον φιλο πιο πριν η τροφη ειναι superpremium.το λεει παντου.και στην συσκευασια και στο site.μηπως μπερδευεται με την απλη brit.
Ε, αν πεις τη Royal, ProPlan, Hill's, Eukanuba κ.α. super premium, τότε πρέπει να πεις και την BritCare superpremium.

Οντως υπάρχει και η Brit της ίδια εταιρείας η οποία είναι περίπου σαν Pedigree, Friskies, Josera.
 






Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Εδω κ μισο χρονο τρωει Royal εκτος απο το τελευταιο διαστημα που περιμεναμε να μας φερουν την τροφη κ της πηραμε Friskies. Το θεμα ειναι πως δεν ξερω αν οι συγκεκριμενες αξιζουν τα λεφτα τους αλλα κ οτι θα προτιμουσα καποια τροφη με μεγαλυτερα σε μεγεθος κομματια αλλα δεν ξερω ποια..
 








pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
η brit το καλο ειναι οτι δινεις μικρες ποσοτητες.ας πουμε για τον σκυλο σου ειναι 180 γραμμαρια.τωρα για μεγαλη κροκετα δεν ξερω.εμενα που περνω large breed ειναι μεγαλη.
 




Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
η brit το καλο ειναι οτι δινεις μικρες ποσοτητες.ας πουμε για τον σκυλο σου ειναι 180 γραμμαρια.τωρα για μεγαλη κροκετα δεν ξερω.εμενα που περνω large breed ειναι μεγαλη.
Η αληθεια ειναι πως εδω ειδα πρωτη φορα την ονομασια της συγκεκριμενης τροφης.
Ευχαριστω..
 


gazzy90

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
190
2
Αυτές οι πολύ μικρές ποσότητες με προβληματίζουν...χορταίνει ο σκύλος;
Για το δικό μου σκυλάκι που το κοίταξα βγαίνει περίπου 110 γραμμάρια την ημέρα- μου φαίνονται πολύ λίγα. Τώρα τρώει άλλη τροφή γύρω στα 380-400 (αν και θα την αλλάξουμε, δεν μας αρέσουν τα κακά) και την κατασπαράζει. Με τα 100 δε θα λυσσάξει της πείνας;
 


Kaipan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
49
0
πετρουπολη
Για να μην γραφω την μεγαλη ιστορια η οποια με ειχε στεναχωρησει και πολυ εκεινον τον καιρο θα ερθω κατ΄ευθειαν στο αποτελεσμα.....
Τρωμε brit care σολομο & πατατα κανενα χρονο τωρα και σταδιακα στους 4 πρωτους μηνες εξαφανηστικαν ολα τα σημαδια αλλεργιας.
Ο μικρος την τρωει σαν τρελος (οπως ολα αλλωστε χαχαχαχαχα), εχει λιγοτερα κοπρανα απο αλλες (φτηνες) υποαλλεργικες που μου προτεινανε και δοκιμασα.... και σε τελικη αναλυση η τροφη του ταιριαξε και ο μικρος ειναι πλεον SUPER, ο γιατρος τον βλεπει μια χαρα και αρα μου ταιριαζει κι εμενα η τροφη. Βεβαια αν καποιος την βρισκει λιγοτερο απο 44 ευρω που εχει παει τωρα ας μου πει κι εμενα...
 


gazzy90

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
190
2
Για να μην γραφω την μεγαλη ιστορια η οποια με ειχε στεναχωρησει και πολυ εκεινον τον καιρο θα ερθω κατ΄ευθειαν στο αποτελεσμα.....
Τρωμε brit care σολομο & πατατα κανενα χρονο τωρα και σταδιακα στους 4 πρωτους μηνες εξαφανηστικαν ολα τα σημαδια αλλεργιας.
Ο μικρος την τρωει σαν τρελος (οπως ολα αλλωστε χαχαχαχαχα), εχει λιγοτερα κοπρανα απο αλλες (φτηνες) υποαλλεργικες που μου προτεινανε και δοκιμασα.... και σε τελικη αναλυση η τροφη του ταιριαξε και ο μικρος ειναι πλεον SUPER, ο γιατρος τον βλεπει μια χαρα και αρα μου ταιριαζει κι εμενα η τροφη. Βεβαια αν καποιος την βρισκει λιγοτερο απο 44 ευρω που εχει παει τωρα ας μου πει κι εμενα...
Τι αλλεργίες είχε το σκυλάκι σου; Δερματικές ή και τίποτα εντερικά θέματα;
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Για να μην γραφω την μεγαλη ιστορια η οποια με ειχε στεναχωρησει και πολυ εκεινον τον καιρο θα ερθω κατ΄ευθειαν στο αποτελεσμα.....
Τρωμε brit care σολομο & πατατα κανενα χρονο τωρα και σταδιακα στους 4 πρωτους μηνες εξαφανηστικαν ολα τα σημαδια αλλεργιας.
Ο μικρος την τρωει σαν τρελος (οπως ολα αλλωστε χαχαχαχαχα), εχει λιγοτερα κοπρανα απο αλλες (φτηνες) υποαλλεργικες που μου προτεινανε και δοκιμασα.... και σε τελικη αναλυση η τροφη του ταιριαξε και ο μικρος ειναι πλεον SUPER, ο γιατρος τον βλεπει μια χαρα και αρα μου ταιριαζει κι εμενα η τροφη. Βεβαια αν καποιος την βρισκει λιγοτερο απο 44 ευρω που εχει παει τωρα ας μου πει κι εμενα...
Εγώ την παίρνω 40 αλλά δεν είναι και κάποια η διαφορά (σε άλλη χώρα μένω οπότε μάλλον δεν σε βοηθάει..) :p

Το είχα αναφέρει και αλλού, αλλά ας το πω και στο τόπικ που είχα κάποτε ανοίξει η ίδια :)
5 μήνες τώρα δίνω αυτήν την τροφή και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.. και δίνω τα μισά λεφτά που έδινα για τη Royal!
 


Kaipan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
49
0
πετρουπολη
Χαλια ηταν ο μικρος και γινομουνα κι εγω που τον εβλεπα να ταλαιποριεται. Για να δουμε.... ειχε παντα 2-3 πληγες στο δερμα σε διαφορα σημεια... κοιλια και "σκουλαρικια" ηταν καραφλα και μαυρα... στα πισω ποδια και τα λαγωνια του εφτανε και εγλυφε κι εβαζε και λιγο δοντακι και αρχικα εφυγε η τριχα και μετα τα πληγωνε.... και συνεχεια ξυνονατε ο ερμος..... Ασ' τα δραμα.... χααχχαχααχα τωρα ευτυχως ειναι μια χαρα, εχει παντου τριχωμα κι εγω βαζω συνεχεια σκουπα χχαχαχαχαχα!!!