Buck το κάνε κόρσο!


g1annis

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2013
61
0
Καλησπέρα σε όλους:)!Πριν μία εβδομάδα απέκτησα ένα αρσενικό κουτάβι 2 μηνών εν ονόματι Buck!Στο σπίτι έχω ήδη απο το παρελθόν μία ημίαιμη σκύλα 3 χρονών την οποία είχα βρει στον δρόμο.Μέχρις στιγμής δεν έχουν κάποιο πρόβλημα μεταξύ τους το μόνο είναι ότι η μεγάλη δείχνει να τον αποφεύγει όταν πηγαίνει πολύ κοντά της για να παίξει.Ο μικρός προέρχεται από το εκτροφείο canecorsoitaliano και οι γονείς του είναι ο angelo diamantino semiz ki-ma(Paco) και η dorita semiz ki-ma.Από συμπεριφορά ο μικρός θέλει να είναι συνέχεια με κάποιον και όταν δεν είναι αρχίζει να κλαίει αλλά σιγά σιγά δείχνει να το ξεπερνάει όπως και με το crate όταν τον βάζω μέσα.Πολύ παιχνιδιάρης με τους γύρω του αλλά και πολύ υπναράς:p.Μασουλάει ότι βρει μπροστά του(έπιπλα,πόδια,χέρια,παπούτσια,χαρτιά)αλλά πάντα είμαι μπροστά και τον προλαβαίνω !Τις πρώτες μέρες είχαμε πρόβλημα με τα κόπρανα του καθώς έκανε συνέχεια διάρροια αλλά ο κτηνίατρος δεν ήθελε να του δώσω φάρμακο αλλά ούτε κτηνιατρική δίαιτα αλλά ήθελε μαζί με την ξήρά να του βάζω και λίγο ρύζι.Εδώ και 2 μέρες έχουν φτιάξει τα κόπρανα του αλλά δεν είναι πολύ σφιχτά ακόμη.Από ξηρά τροφή τον ταίζω την Fromm gold large breed puppy!Μία απορία θα ήθελα να σας εκφράσω.Κάθε φορά που πάει να δαγκώσει κάτι η εμένα του λέω ΜΗ αλλά συνεχίζει χωρίς να δίνει σημασία έχει κάποιος να προτείνει κάτι?
 




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Τις πρώτες μέρες είχαμε πρόβλημα με τα κόπρανα του καθώς έκανε συνέχεια διάρροια
Τι εγινε ρε παιδια? Και οι δυο που πηρατε κουταβι, διαρροιες ειχατε για το καλημερα?

Να σου ζησει! Βαλε φωτο!
 


g1annis

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2013
61
0
Γιατί δεν ρωτάς τον Γιάννη για την σωστή εκπαίδευση του κουταβιού που σου έδωσε; Δεν θα σε παρεξηγήσει πίστεψε με.
Έχεις δίκιο θα επικοινωνήσω μαζί του!


Τι εγινε ρε παιδια? Και οι δυο που πηρατε κουταβι, διαρροιες ειχατε για το καλημερα?

Να σου ζησει! Βαλε φωτο!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!Ναι και δεν έφευγε παρόλο που το τάισα για 3 μέρες μόνο ρύζι!
 


georgedive83

Active Member
19 Απριλίου 2012
41
0
xalkida
Γιαννη και εμενα πολυ mouthing αλλα ειναι πολυ φυσιολογικο για ενα κουταβι,αφου το στομα του ειναι το μονο μεσο που διαθετει για να εξερευνησει...ξεκινα το παιχνιδι κ οταν παει να σε ξαναδαγκωσει μια κραυγη παρτου κ το παιχνιδι κ ασε τον για λιγο μονο του,ετσι θα καταλαβει οτι οταν δαγκωνει χανει την ευχαριστηση του παιχνιδιου..υπομονη κ πολυ επαναληψη...
 


g1annis

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2013
61
0
Γιαννη και εμενα πολυ mouthing αλλα ειναι πολυ φυσιολογικο για ενα κουταβι,αφου το στομα του ειναι το μονο μεσο που διαθετει για να εξερευνησει...ξεκινα το παιχνιδι κ οταν παει να σε ξαναδαγκωσει μια κραυγη παρτου κ το παιχνιδι κ ασε τον για λιγο μονο του,ετσι θα καταλαβει οτι οταν δαγκωνει χανει την ευχαριστηση του παιχνιδιου..υπομονη κ πολυ επαναληψη...
Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο!:)
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!Ναι και δεν έφευγε παρόλο που το τάισα για 3 μέρες μόνο ρύζι!
Ρώτα τον Γιάννη (τώρα παρ'τον τηλέφωνο) τι τροφή έδινε στα κουτάβια του, μπορεί η διάροια προέκιψε από την αλλάγη τροφής.
 


g1annis

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2013
61
0
Ρώτα τον Γιάννη (τώρα παρ'τον τηλέφωνο) τι τροφή έδινε στα κουτάβια του, μπορεί η διάροια προέκιψε από την αλλάγη τροφής.
Τον είχα ρωτήσει μου είπε την άποψή του και το τι κάνει αυτός σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά μου είπε να ακολουθήσω αυτά που μου είπε ο κτηνίατρος.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καμια φωτο όμως ε???? μη βάλεις, ασε μας να φανταζομαστε το κουτάβι.....

(μην παω να βρω καμια απο φβ ε? )

Καλώς τον δεχτηκες!!!
 


g1annis

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2013
61
0
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...!:)Προσπαθώ τόση ώρα να βρω πως να ανεβάσω αλλά τζίφος!
 












Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
g1annis, μην τον ανεβάσεις στον καναπέ χωρίς την παρουσία σου, να μη γίνει κάνα ατύχημα, είναι πολύ μικρός ακόμα για τέτοια ύψη, μπορεί να τραυματηστεί πολύ σοβαρά.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
g1annis, μην τον ανεβάσεις στον καναπέ χωρίς την παρουσία σου, να μη γίνει κάνα ατύχημα, είναι πολύ μικρός ακόμα για τέτοια ύψη, μπορεί να τραυματηστεί πολύ σοβαρά.
Ρε Φωτεινη, σορρυ κι ολας που επεμβαινω, αλλα μην γινομαστε υστερικοι ναι??
 
  • Like
Reactions: cane corso1




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Εγώ προειδοποίησα πάντως άμα θέλει να μ'ακούσει.
Καλα αν θελει να μην παθει ποτε τπτ, μπορει να το βαλει κ σε γυαλα..... εγω θα προτεινα να συμπεριφερθει φυσιολογικα ......
 
  • Like
Reactions: cane corso1