Cane Corso Τροφή


adiamo

New Member
4 Φεβρουαρίου 2020
1
0
30
Καλησπέρα παίδες.
Είμαι κάτοχος Cane Corso που τον απρίλιο κλείνη τα δυο έτη.
Είχα ξεκινήσει με τροφή Brit και δεν την έτρωγε με όρεξη . Μετά πήγα σε Royal Canin Giant ξεκίνησε να τη τρώει με όρεξη αλλα έχει ενα μήνα δεν τη τρώει και αυτήν.
Έχετε να μου προτείνεται κάποια τροφη με budget 50-60 ευρώ ?
Επίσης ο σκύλος μου εχει δισπλασία δυστυχώς και είναι αργα πλεον να κάνω κατι και δεν θέλω πολυ να είναι βαρυς.
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
 


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Γιατί μόνο ξηρά ?
Έχεις σκεφτεί για barf ? Σαν κόστος πάντως είναι πάνω κάτω εκεί που αναφέρεις.

Δε νομίζω να υπάρχει τροφή που να δίνεται στις σωστές ποσότητες και ο σκύλος να παχαίνει.
Αν ο σκύλος λαμβάνει τις σωστές ποσότητες και δεν είναι απο καναπέ σε καναπέ δεν έχει λόγο να παχύνει.
 


Louffy

New Member
4 Φεβρουαρίου 2020
2
0
36
Καλησπέρα παίδες.
Είμαι κάτοχος Cane Corso που τον απρίλιο κλείνη τα δυο έτη.
Είχα ξεκινήσει με τροφή Brit και δεν την έτρωγε με όρεξη . Μετά πήγα σε Royal Canin Giant ξεκίνησε να τη τρώει με όρεξη αλλα έχει ενα μήνα δεν τη τρώει και αυτήν.
Έχετε να μου προτείνεται κάποια τροφη με budget 50-60 ευρώ ?
Επίσης ο σκύλος μου εχει δισπλασία δυστυχώς και είναι αργα πλεον να κάνω κατι και δεν θέλω πολυ να είναι βαρυς.
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
Κατά τη γνώμη μου πολύ καλές τροφές είναι οι εξής: acana, orijen, n&d, ambrosia, arden grange, aatu. Υπάρχουν και μαγαζιά που ετοιμάζουν μαγειρευτό για σκυλιά και στο φέρνουν σπίτι.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καλησπέρα στο συγκεκριμένο κόστος έχει πολύ καλές τροφές...
γνώμη μου και δεδομένου της κατάστασης σου να προχωρήσεις με μπαρφ.
ακόμα και η έτοιμη μπαρφ που πλέον βρίσκεις εύκολα, είναι πολύ καλύτερη από οποιαδήποτε ξηρή τροφή...
στο βαθμό που δεν τα πηγαίνεις καλά με την νοοτροπία του ωμού... αν προχωρήσεις με ξηρά τροφή να επιλέξεις μία τροφή με πρωτεΐνη μάξιμουμ 28%.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


ektor4

Member
25 Μαρτίου 2020
9
0
23
καλησπερα σας! Βρηκα ανοιχτο θεμα και θελω την γνωμη σας! Εχω ενα κουταβακι cane corso 1.5 μηνων του δινω acana large breed για κουταβια.Στην αρχη δεν την πολυ ετρωγε τωρα δεν αφηνει καθολου το ερωτημα μου ειναι ποσα γραμμαρια περιπου πρεπει την ημερα αν το ταιζω 3 φορες την μερα? εγω βαζω 100 γρ το γευμα και επισης να του δινω και barf ή ειναι μικρος ακομα?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf