cane corso brutto


cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
Ενα μεγάλο ευχαριστω σε ολους κ σε ολες που μου μιλήσατε κ ενδιαφερθεικατε ο brutto ειναι κοντα μου απο 2,5 μηνών ειναι άριστος χαρακτήρας ζει μέσα στο σπίτι μαζί μου κ γενικά δεν τον αφήνω καθόλου μόνο του δεν μπορώ να πω ότι δεν κάνει ζημιές προχτές μου έφαγε το ασύρματο τηλέφωνο έχουμε κ τέτοια....θέλω να σας δείξω κ φωτογραφίες αλλά δεν ξέρω πως να της ανεβασω αν μπορεί καποιος να μου πει τον αγόρασα απο ενα φίλο στην Τρίπολη,όταν είδα την μαμά του κ τον μπαμπά του brutto έμεινα τώρα με τα αυτιά του σκέφτομαι μήπως τον πάω να μου τα κόψει ο κτηνίατρος αλλά απο την άλλη δεν θέλω να υποφέρει....
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Πέραν του ότι θα υποφέρει, το κόψιμο το αυτιών είναι πλέον και παράνομο. Ασε που είναι πιο εκφραστικά με τις αυτάρες τους!

Να τον χαίρεσαι, αλλά κάνε μια βόλτα στο φόρουμ και διάβασε για το σωστό και ηθικό τρόπο απόκτησης σκύλου, και προσπάθησε να πείσεις το φίλο να μην ξανακάνει γέννα. Κινδυνεύει και η σκύλα να μείνει στη γέννα και τα κουτάβια να κληρονομησουν διαφορα θέματα υγείας, αφου, υποθετω, δεν εχουν γίνει όλες οι εξετάσεις για τα τακτικά κληρονομικά προβλήματα της φυλής.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
20 μηνών θα του κόψεις τα αφτιά;;;; Σύνελθεεεε!!! Ο σκύλος σου είναι πανέμορφος με αφτάκια όπως όλα τα κόρσο. Επιπλέον είναι παράνομη διαδικασία και τον κτηνίατρο που θα δεχόταν να το κάνει σε αυτή την ηλικία θα έπρεπε να τον δείρεις όχι να του αναθέσεις και δουλειά!
 
Last edited:


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Εγω θα το πω κι ας παρεξηγηθώ. Έχουμε ένα κόρσο στη γειτονιά, την Κίρα. ΜΕ τα αυτιά της. Ειναι απλως πανεμορφη. Ειναι μεγαλη αμαρτια να κοβονται τα αυτια στα κορσο, ειναι πανεμορφα με τα αυτια της και το ιδιο επιβλητικά! Να χαίρεσαι το σκυλάκι σου, ειναι ενα κουκλί! Μη το σκέφτεσαι για τα αυτια, θα νιωθει κι αυτο περιεργα χωρίς τα αυτιά του... Στα παιδιά μας δεν κάνουμε πλαστικη στη μυτη τους αμα δε μας αρεσει η μυτουλα τους, να μη το κανουμε λοιπον ουτε στα σκυλια μας..
 


cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
Δεν θέλω να το κάνω δεν θέλω να υποφέρει ο σκύλος ειναι 11 μηνών όχι 20 απλά είδα τον arrigo του κυρίου κ ήταν Πολυ όμορφο
 




cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
Το διάβασα.... έτσι ακριβώς όπως το περίμενα.. εγώ έχω περάσει μια παρόμοια κατάσταση κ για αυτο δεν θα το έκανα Πολυ παλιά είχαμε ενα Pitt bull 1994 κ όταν τα κόψαμε τα αυτακια είχα τα ίδια με τον arrigo προβλήματα κ για αυτο δεν θα το έκανα.....δεν θα το ξεχάσω ποτε.
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
δεν εχει πολυ σχεση αυτο που θα ρωτησω αλλα ρωταω..τα κουταβια ποτε κατεβαζουν τους ορχεις τους?
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Το διάβασα.... έτσι ακριβώς όπως το περίμενα.. εγώ έχω περάσει μια παρόμοια κατάσταση κ για αυτο δεν θα το έκανα Πολυ παλιά είχαμε ενα Pitt bull 1994 κ όταν τα κόψαμε τα αυτακια είχα τα ίδια με τον arrigo προβλήματα κ για αυτο δεν θα το έκανα.....δεν θα το ξεχάσω ποτε.
Να ξεκαθαρίσω κάτι.
Είπα ότι αν γυρνούσα το χρόνο πίσω δεν θα τα έκοβα ΠΟΤΕ όχι γιατί είχα προβλήματα με την υγεία του σκύλου ή γιατί πονούσε, αντιθέτως δεν έδειξε να πονάει καθόλου.....απλά γιατί τον βλέπω πόσο πολλλλυυυυυύυυ μας αγαπάει, έχει αφοσίωση σε μας και εμπιστοσύνη και νιώθω ότι στο παρελθόν με αυτό που του έκανα τον πρόδωσα!

Και αυτό το λέω σε όποιον ξέρω.....μην κόβεται τα αυτιά και τις ουρές των σκύλων σας, δεν υπάρχει λόγος πλέον στις μέρες μας να γίνονται τέτοια....

Και κάτι τελευταίο φίλε μου, το κόψιμο πλέον στην Ελλάδα είναι απαγορευτικό, αν πιάσουν κτηνίατρο να το κάνει μπορούν μέχρι και το δίπλωμα του επαγγέλματός του να του αφαιρέσουν.
Και μόνο που το σκέφτηκες όμως να του κόψεις τ'αυτιά σε τέτοια ηλικία 11 μηνών είναι απλά εγκληματικό......τα αυτιά κόβονται μέχρι 2,5 μηνών, δεν ξέρω ποιος κτηνίατρος θα δεχόταν να σου τα κόψει τώρα, ακόμα και με χρυσάφι να τον πλήρωνες!
 


cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
Χίλια ευχαριστω για όλα αλλά να ξεκαθαρίσω κάτι τα αυτιά δεν είπα πως θα τα κοψω ούτε πως θα το κάνω γιατι δεν γινετε,γνωρίζω πολυ καλά ότι ο σκύλος ειναι 11 μηνών κ όπως καταλαβαίνετε ειναι αδύνατο να γίνει κάτι τέτοιο κ αυτο κάλλιστα μπορούσα να το κάνω απο τότε που ήταν 3 μηνών,για να μην το κανω εκείνο τον καιρό παει να πει ότι κάτι με εμπόδιζε κ αυτο ήταν η πλήρη επίγνωση του θέματος ευχαριστω για μια ακόμη φορά για τα πολύτιμα λόγια σας απλά να ξεκαθαρίσω κάτι (είπα πως ο arrigo ειναι Πολυ όμορφος)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc