Cane Corso!!!!


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Όχι βρε την θέλω ολόκληρηηηη! Και αυτάκια και ουρίτσα και απ όλα!!!!!! Μέχρι στιγμής την βάζω μέσα και μου κλαίει να βγει στον κήπο!!!
Είσαι πολύ τυχερός! Άστην έξω να γουστάρει ήλιο και γρασίδι!
 


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
μια χαρα ,ασε το σκυλακι να ειναι οπου γουσταρει....
κουκλα ,να τη χαιρεσαι και να την προσεχεις !!
 




paros99

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2011
100
12
Μελίσσια
Ναι απο τον Γιάννη την πήρα! Best μπαμπάς Οφέλια μαμά!!!! Τώρα το απόγευμα την πήγαμε και σε δικό του κτηνίατρο να την δει!!! 2 μηνών 6.600!!!!!!!
 






Nikos83

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2011
103
1
Πω απαντησα για τα crate! χαχα νομιζα οτι δεν εχει αλλες σελιδες! Ειμαι λιγο αρρωστος :)
 


paros99

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2011
100
12
Μελίσσια
Πω απαντησα για τα crate! χαχα νομιζα οτι δεν εχει αλλες σελιδες! Ειμαι λιγο αρρωστος :)
Πω πω και με τρόμαξες... Νόμιζα οτι μου γράφεις για το σκύλο....!!!!! Τελικά πήρα το 91x60x61..! Η μάρκα τους είναι easypet! Δεν νομίζω να έχω θέμα! Τώρα λίγο με την τροφή μπερδεύτηκα.. Ο εκτροφέας μου είπε να πάρω μια puppy καλή..!
 


Nikos83

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2011
103
1
Ποσα λεφτα μπορεις να δωσεις για τροφη?Το παρήγγειλες απο το αμαζον και δεν σου χρεωσαν επιπλεον μεταφορικα? Γιατι καπου υποθηκε οτι και ας ειναι freee super delivery ανω των 25pounds, αν ειναι πολυ βαρυ χρεωνεσε.
 


paros99

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2011
100
12
Μελίσσια
Ποσα λεφτα μπορεις να δωσεις για τροφη?Το παρήγγειλες απο το αμαζον και δεν σου χρεωσαν επιπλεον μεταφορικα? Γιατι καπου υποθηκε οτι και ας ειναι freee super delivery ανω των 25pounds, αν ειναι πολυ βαρυ χρεωνεσε.
Με τα εξοδα αποστολης (δεν ειναι πωλητης το amazon γιαυτο χρεωθηκα μεταφ.) πηγε 71 €!!!!! Γλυτωσα πανω απο 30 €!
Τωρα για τροφη θελω κατι καλο αν ειναι και λογικη η τιμη ακομα καλυτερα!
 


stak117

Member
26 Δεκεμβρίου 2011
21
0
Να σου ζησει το νεο μελος της οικογενειας σου. Μιας και εχω Cane corso αρσενικο σε σπιτι με μικρο παιδι θα σου πω οτι διαλεξες μια εν γενει καταλληλη ρατσα με τις εξης προυποθεσεις:
-Τα παιδια να παιζουν ηπια με το σκυλακι και να μην το προκαλουν σε αγωνες δυναμης κτλ
-Να το σεβονται και να μην το ενοχλουν τις ωρες που κοιμαται( ειναι πολλες αυτες οι ωρες καθημερινα)
-Να του κανεις εκπαιδευση στη βασικη υπακοη απαραιτητα για μενα που πρεπει νασυμμετεχει ολη η οικογενεια
-Πειθαρχία και αγαπη απο ολους

Το κουταβακι σου που τωρα το βλεπεις αθωο θα γινει σκυλαρος και ειναι πολυ δυσκολο να συμβιωνεις με ενα κακομαθημενο Corso.
Εγω τον εχω μεσα στο διαμερισμα και ειναι ο καλυτερος φιλος του γιου μου. Το μονο θεμα ειναι με τα σαλια του το καλοκαιρι μιας και θα χρειαστει να καθαριζεις συνεχεια το σπιτι αλλα χαλαλι.
Οσον αφορα την τροφ'η τι σου προτεινε ο εκτροφέας?
Παντως να ξερεις οτι επιδη ο σκύλος θα γινει μεγαλος η ποιότητα τροφής θα επιρεάσει κατ'εμε δραματικα την αναπτυξη του και την κατασταση του ( μυρωδια ,κορανα τριχωμα κτλ) οποτε μην συμβιβαστεις με ημιμετρα

Αυτα και να σου ζησει
 


Nikos83

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2011
103
1
Με τα εξοδα αποστολης (δεν ειναι πωλητης το amazon γιαυτο χρεωθηκα μεταφ.) πηγε 71 €!!!!! Γλυτωσα πανω απο 30 €!
Τωρα για τροφη θελω κατι καλο αν ειναι και λογικη η τιμη ακομα καλυτερα!

Αυτο δεν πηρες? Easipet Puppy Cage for Dog, 91 x 60 x 66 cm, Black: Amazon.co.uk: Pet Supplies Εδω βλεπω οτι πωλητής ειναι το Αμαζον. Χρεωθηκες μεταφορικα?
 




Nikos83

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2011
103
1
Οποτε εχει δικιο μαλλον ο φιλος silent.Δεν ισχυει το super save delivery σε αυτη την περιπτωση και ας ειναι απο αμαζον seller .Κριμα γιατι ηθελα να παρω και εγω.Παντως οταν σου ερθει πες μας αν το βλεπεις γερο και εντυπωσεις.
 
Last edited:






paros99

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2011
100
12
Μελίσσια
Να σου ζησει το νεο μελος της οικογενειας σου. Μιας και εχω Cane corso αρσενικο σε σπιτι με μικρο παιδι θα σου πω οτι διαλεξες μια εν γενει καταλληλη ρατσα με τις εξης προυποθεσεις:
-Τα παιδια να παιζουν ηπια με το σκυλακι και να μην το προκαλουν σε αγωνες δυναμης κτλ
-Να το σεβονται και να μην το ενοχλουν τις ωρες που κοιμαται( ειναι πολλες αυτες οι ωρες καθημερινα)
-Να του κανεις εκπαιδευση στη βασικη υπακοη απαραιτητα για μενα που πρεπει νασυμμετεχει ολη η οικογενεια
-Πειθαρχία και αγαπη απο ολους

Το κουταβακι σου που τωρα το βλεπεις αθωο θα γινει σκυλαρος και ειναι πολυ δυσκολο να συμβιωνεις με ενα κακομαθημενο Corso.
Εγω τον εχω μεσα στο διαμερισμα και ειναι ο καλυτερος φιλος του γιου μου. Το μονο θεμα ειναι με τα σαλια του το καλοκαιρι μιας και θα χρειαστει να καθαριζεις συνεχεια το σπιτι αλλα χαλαλι.
Οσον αφορα την τροφ'η τι σου προτεινε ο εκτροφέας?
Παντως να ξερεις οτι επιδη ο σκύλος θα γινει μεγαλος η ποιότητα τροφής θα επιρεάσει κατ'εμε δραματικα την αναπτυξη του και την κατασταση του ( μυρωδια ,κορανα τριχωμα κτλ) οποτε μην συμβιβαστεις με ημιμετρα

Αυτα και να σου ζησει
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!!

Εννοείται θα της κάνουμε εκπαίδευση!!! Απο βδομάδα θα κάνουμε 3 μαθήματα προεκπαίδευσης που μας κάνει δώρο ο εκτροφέας!

Για τροφή δεν μου είπε κάποια συγκεκριμένη μάρκα, απλά μου είπε να πάρω μια καλή puppy τροφή!
Κάπου είχα διαβάσει οτι τα θηλυκά δεν έχουν τόσα σάλια όσο τα αρσενικά! Δεν ισχύει???
 


paros99

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2011
100
12
Μελίσσια
Επίσης καταλήξαμε επιτέλους σε όνομα! Θα αφήσουμε αυτό που της διάλεξε ο εκτροφέας!

Και το όνομα αυτής: ​Hardy!