Cao de fila de sao miguel-Ποιμενικός Σάο Μιγκέλ


Tzax

Active Member
24 Απριλίου 2016
25
10
34
Ο Γούγλης είναι φίλος σου. Η φυλή που σε ενδιαφέρει έχει ως χώρα καταγωγής την Πορτογαλία. Έβαλα λοιπόν στο Γούγλη τις λέξεις κλειδιά Portugal kennel club και στην αναζήτηση βγάζει πρώτη πρώτη τη σελίδα του κυνολογικού ομίλου Πορτογαλίας.
https://www.google.gr/search?q=Port...id-sonymobile&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
Μπαίνοντας στη σελίδα έψαξα να βρω την αγγλική σημαιούλα διότι δεν το'χω με τα πορτογαλέζικα και έτσι μπόρεσα να δω την καρτέλα με τα στοιχεία επικοινωνίας, όπου υπάρχουν τα τηλέφωνα. Αντίστοιχα μπορείς να βρεις και των άλλων χωρών που σε ενδιαφέρουν. Ο κάθε άγνωστος δεν μπορεί να ξέρει πόσο μακριά φτάνεις εσύ κι η τσέπη σου. :)

Αν πρόκειται για τη φυλή που σε συναρπάζει, το ψάξιμο από μέρους σου θα σε παρασύρει σε ένα μαγικό ταξίδι.
Ευχαριστω πολυ...Ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος με την συγκεκριμενη φυλη
 




Tzax

Active Member
24 Απριλίου 2016
25
10
34
Καλό θα ήταν για παν ενδεχόμενο, να ζητήσεις εξαρχής βοήθεια εκπαιδευτή. Όχι αν προκύψει θέμα. Άποψή μου. Θεωρώ ότι με κάποιες φυλές δεν σε παίρνει να προσπαθείς από μόνος σου να εφαρμόσεις τι ξέρεις πάνω στο είδος σκύλος.. :)
Ευχαριστω ισως παω και κατευθειαν σε εκπαιδευτη .
 
  • Like
Reactions: Elrandir




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
σε ρωτάω γιατί είναι μια φυλή που ούτε καν την ήξερα σου την πρότεινε καποιος και σου είπε αν θες αυτά που περιγράφεις πάρε αυτή? που την βρήκες? την διάβασες κάπου? την είδες σε ταινία? είναι απλή απορία μου χωρίς καμια άλλη πρόθεση

αλλα κι αυτά που περιγράφεις τα έχουν παρα πολλές άλλες φυλές που μπορείς να τις βρείς πολύ πιο εύκολα... εξίσου δυναμικές εξίσου όμορφες σε χαρακτηριστικά...
 


Tzax

Active Member
24 Απριλίου 2016
25
10
34
σε ρωτάω γιατί είναι μια φυλή που ούτε καν την ήξερα σου την πρότεινε καποιος και σου είπε αν θες αυτά που περιγράφεις πάρε αυτή? που την βρήκες? την διάβασες κάπου? την είδες σε ταινία? είναι απλή απορία μου χωρίς καμια άλλη πρόθεση

αλλα κι αυτά που περιγράφεις τα έχουν παρα πολλές άλλες φυλές που μπορείς να τις βρείς πολύ πιο εύκολα... εξίσου δυναμικές εξίσου όμορφες σε χαρακτηριστικά...
Ειχε γινει μια αναφορα απλα ως ονομα στο forum και μου εκανε εντυπωση η ονομασια της,την πατησα στο google ειδα φωτογραφιες και μου αρεσε διαβασα και μερικα πραγματα για τη φυλη και ειδα οτι πληρη τις προυποθεσεις που θελω αλλα επειδη δεν βρηκα επαρκης πληροφοριες σε ελληνικες σελιδες ανοιξα το θεμα για να μαθω περισσοτερα ,να ακουσω προσωπικες εμπειριες που ισως εχει καποιος απ το forum....
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
είμαι παντελώς άσχετη με την συγκεκριμένη φυλή αλλα από αυτά που διαβάζω θα σου έλεγα να ψάξεις κάτι άλλο και πάλι
γραφει συγκεκριμένα

Living Conditions
The Cão de Fila de Sãao Miguel should live next to its owner. This dog is not suited for apartment living. It needs a job to do
http://www.dogbreedinfo.com/caodefiladesaomiguel.htm
 


Tzax

Active Member
24 Απριλίου 2016
25
10
34
είμαι παντελώς άσχετη με την συγκεκριμένη φυλή αλλα από αυτά που διαβάζω θα σου έλεγα να ψάξεις κάτι άλλο και πάλι
γραφει συγκεκριμένα


Δεν ειναι σιγουρο οτι θα παρω σκυλο της συγκεκριμενης φυλης θα κανω εκτενης ερευνα, θα μιλησω με εκτροφεις και επειτα θα αποφασισω....
 
  • Like
Reactions: mariakala


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Oι σοβαροι εκτροφεις ασχολουνται μονο με εργασιακες γραμμες με οτι αυτο συνεπαγεται..
Ειχε αρχισει να ξεφευγει η κατασταση,ειδικα απο αμερικανους "εκτροφεις" που προφανως ειχαν αλλους σκοπους!
 


Tzax

Active Member
24 Απριλίου 2016
25
10
34
Living Conditions
The Cão de Fila de Sãao Miguel should live next to its owner. This dog is not suited for apartment living. It needs a job to do
http://www.dogbreedinfo.com/caodefiladesaomiguel.htm[/QUOTE]
Οσο γι αυτο που μου λες το σπιτι μου εχει μεγαλο κηπο και ταρατσα στα οποια θα μπορει να εκτονωνεται και θα τον βγαζω βολτα καθημερινα τουλαχιστον 2 φορες
 


Tzax

Active Member
24 Απριλίου 2016
25
10
34
Oι σοβαροι εκτροφεις ασχολουνται μονο με εργασιακες γραμμες με οτι αυτο συνεπαγεται..
Ειχε αρχισει να ξεφευγει η κατασταση,ειδικα απο αμερικανους "εκτροφεις" που προφανως ειχαν αλλους σκοπους!
Θα ψαξω πολυ σοβαρα για να βρω αξιοπιστο εκτροφεα,δεν βιαζομαι ουτε επιγομαι μπορει να περασει και ενας χρονος και εναμιση αρκει να βρω τον καταλληλο εκτροφεα
 




Tzax

Active Member
24 Απριλίου 2016
25
10
34
Μην με βρίσεις ξέρω ότι άλλο ψάχνεις απλά είδα το κουτάβι και μου έκανε πολλά κλικ

https://www.facebook.com/media/set/...1073741900.129059820761755&type=3&pnref=story
Στα χρωματα μοιαζει πολυ με τη φυλη που με ενδιαφερει...επειδη και εμενα μου εκανε πολλα κλικ το σκυλακι θα σκεφτω και το ενδεχομενο να επικοινωνησω με το συλλογο για μια γνωριμια.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU