CostasKontadakis


CostasKontadakis

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2008
112
0
ROTTIE:Οι δημοσιεύσεις είναι μεταφορά από εδώ: Ακόμα δεν έπεσε το δόντι


Χμμμ... βιογραφικό; :wink: χεχε.. Ναι κτηνιατρος είμαι. Αλλα επειδη απο... καταβολης εκτροφης υπαρχει μια σχετικη κοντρα μεταξυ εμπειρων εκτροφεων και κτηνιατρων σε πολλα θεματα και αποψεις... να προλάβω να πω (πριν με καταταξει καποιος στο ενα στρατοπεδο... :wink: ) οτι εκπροσωπώ και τις δυο πλευρες. :)
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Αμα είναι έτσι να ανοίξουμε ιατρείο εμείς ... ξεκόλλα ... κόντρα άμα δίνουν depon και άλλες τέτοιες ομορφιές, ναί, τί να κάνουμε ?? να γράψουμε ''να ακούς τον κτηνίατρό σου, αυτός ξέρει, η δουλειά του είναι !!'' :lol: :lol: ??

Εδώ γενικά πάντως δεν υπάρχουν εκτροφείς - κτηνίατροι του πληκτρολογίου ... :wink:
 




CostasKontadakis

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2008
112
0
denis, σίγουρα ο κτηνίατρος είναι ο μόνος που NOMIKA έχει την αρμοδιότητα να χορηγήσει φάρμακα. Από κει και πέρα μπορούμε να συζητάμε για ώρες για το πόσο καλοί είναι οι κτηνίατροι πόσο γνωρίζουν τη δουλεία τους κλπ. Αλλά δεν θέλω να μπω σε αυτή τη συζήτηση γιατί δεν θα βγάλει πουθενά. Υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι και ανάμεσα τους καλοί και κακοί. Είναι θέμα επιλογής. :)
Το τελευταιο που εγραψες περι κτηνιατρων-εκτροφεων πληκτρολογιου δεν το καταλαβα. Τι ήθελες να πεις;
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Φυσικά υπάρχουν καλοί και κακοί και πολλοι καλοί, ξέρω αρκετούς ...

Οτι εδώ δεν έχει κανέναν που να το παίζει κτηνίατρος, όλοι αποφευγουμε στα δύσκολα να συμβουλέψουμε, και έτσι πρέπει ... για το λόγο που είπες ... και γιατί ο καθένας στην δουλειά του ...

Στην κόντρα που είπες αναφέρομαι, εδώ δεν υπάρχει ... :wink:
 




CostasKontadakis

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2008
112
0
Α! ΟΚ :) τώρα κατάλαβα. Υπάρχει έξω δυστυχώς... και είναι πάρα πολύ παλιά... Είναι αλήθεια ότι οι μεγάλοι και έμπειροι εκτροφείς πολλές φορές έχουν να πουν πολλά πράγματα σε κτηνιάτρους… Το να περάσουν από τα χέρια σου δεκάδες γέννες και να έχεις μεγαλώσει άλλα τόσα σκυλιά δεν αφήνει λίγες γνώσεις. Από την άλλη ο κτηνίατρος έχει πιο σφαιρική και πιο ολοκληρωμένη γνώση για τον οργανισμό του σκύλου και τις διάφορες παθήσεις. Το σίγουρο είναι ότι και οι δυο έχουν να μάθουν πολλά ο ένας από τον άλλο… Αρκεί να έχουν τα αυτιά τους ανοιχτά και να μην μπαίνει ο ένας «στα χωράφια» του άλλου. Τα όρια μεταξύ των «χωραφιών» είναι μερικές φορές όχι και τόσο καλά διαχωρισμένα και εύκολα ευδιάκριτα :wink:
 




CostasKontadakis

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2008
112
0
«εύκολα διακριτά» ήθελα να πω... Συγγνώμη... μη μας δει και κανένας Μπαμπινιώτης... :lol:
Να σου φέρω ένα παραδειγμα που μου έρχεται τωρα στο μυαλο; Ποιός πρέπει να κόβει αυτια σε doberman;
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Κανείς.
Μετά ο κτηνίατρος ...
εγώ αν ΗΞΕΡΑ ότι το κάνω καλύτερα ... θα το έκανα παρουσία κτηνιάτρου ... τουλάχιστον ...

Ποιός πρέπει να πεί άμα ο σκύλος έχει ωραίο κεφάλι ή ωραίο χρώμα? :wink: :D

Μην πιάσουμε τα ''προξενιά'' - εισαγωγές σκύλων - κουρέματα, κλπ κλπ ... έχετε πιο πολλά φάουλ ... 8) :wink:

Παραδείγματα άπειρα ... ο άνθρωπος έχει σημασία ...
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
τα αυτιά στο dob πρέπει να τα κόβει όποιος ΞΕΡΕΙ.

όποιος και εαν είναι υτός όμως ΟΦΕΊΛΗ να τηρεί τους αυστηρότερους κανόνες υγιεινής και να το κάνει με το λιγοτερο αγχωτικό (για το κουτάβι) τρόπο
 


CostasKontadakis

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2008
112
0
Συμφωνώ και με τους δυο… Προσωπικά δεν θα άγγιζα αυτιά κανενός σκύλου. Ούτε ουρίτσα! Είμαι κάθετος. Απλά ήθελα να πω ότι από οσο γνωρίζω σε κανένα πανεπιστήμιο στον κόσμο δεν διδάσκεται η «φλόγα» στην κοπή των αυτιών του doberman.
Denis... Σε νιώθω... Έχεις ακούσει ποτέ την φράση… -Ο σκύλος μου είναι καθαρόαιμος! Και μάλιστα είναι και πολύ γνήσιος! Μου το είπε ο κτηνίατρος! Χαχαχαχα
Όσο για τα ζευγαρωματα... Ααααχχ... αλλη πονεμένη ιστορία... :cry:
 








sarah

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2008
98
0
γεία σου γιατρέ μου! όσο για τα αυτιά δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποια εξειδίκευση! για να μην βλέπουμε αυτια τυρόπιτες!
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki