Dante Di Caneguardiano aka Cargo- Bullmastiff


Status
Κλειδωμένο θέμα

vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
ρε χαζε,επειδη δεν ετρεχε σε τροτ!!!
Τι είν' τούτο; Το τροτ εννοώ.

Δεν έχω συμμετάσχει στο θέμα και δεν έχω ιδέα από μπουλμαστίφ, μεγέθη, βάρος κλπ.
Στα video μου φαίνεται το σκυλί παχύ, βέβαια αν δεν κάνει κανείς το κλασικό τεστ κοιτώντας το από πάνω δεν ξέρεις ποτέ...
Νομίζω ότι με barf θα έστρωνε μια χαρά (το βιολί μου εγώ!). Πετυχαίνεις λιποδιάλυση και να "γράψει" λίγο ο μυς... γι αυτό τα χουμε τα κοντότριχα ντε! Για να να "γραμμώνουν"! :D

Γενικά είμαι υπέρ του ελαφρώς αδύνατου σκύλου, ειδικά αν πρόκειται για βαριά φυλή. Στη μία τη δικιά μου, που και που πάνε να "γράψουν" τα πλευρά αλλά την κρατάω εκεί οριακά, γιατί δεν θέλω να επιβαρύνω ούτε καρδιές/αναπνευστικά ούτε σπονδυλική στήλη.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Η Toya στην έκθεση το Μάιο που ήταν 10% πάνω από το βάρος της, την Κυριακή της έδωσαν μόνο το CAC και όχι το CACIB γράφοντας στη κρίση "good proportions, a little fat, good set of the ears, ..."
Και ήταν 10 όχι 30% επάνω...

Από τότε βέβαια έχασε ένα κιλό και έγινε μοντελάκι.
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ορισμένοι δεν εκτιμούν τα εργαλεία που έχουν στη διάθεσή τους... Εμείς που δεν έχουμε πρότυπο να ακολουθήσουμε, δηλαδή, τι να λέμε...
 










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Νομίζω ότι είναι πασιφανές, ότι ήρθε επιτέλους η ώρα, το παρόν θέμα να μπει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

Περαστικά σε όσους θα λάβουν love letters από τον Κίμωνα στο fb και ολόψυχα περαστικά, σ'αυτό το φουκαριάρικο το σκυλάκι, που για μένα έχει πέσει θύμα της ματαιοδοξίας του ιδιοκτήτη του.

Εύχομαι ειλικρινά, να καταφέρει να ζήσει πολλά υγιή χρόνια...:-|
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981