dog on the beach?


mousouda

Well-Known Member
12 Αυγούστου 2011
112
39
12
Skilospito Ave.
Καλημερα,
ρε παιδια τι παιζει τελικα με τις παραλιες και τα πετς?
Ρωτησαμε εναν στο λιμενικο και ηταν καθετος: απαγορευονται σε ολες τις παραλιες!
Ψαχνοντας ομως στο ιντερνετ βρηκα αυτο:

Aπαγορεύεται η παρουσία σκύλων στις οργανωμένες παραλίες. Αυτό θα σας το πουν όλοι οι μαγαζάτορες που φοβούνται ότι ο σκύλος σας θα τρομάξει τους πελάτες τους από το αυθαίρετο beach bar που έστησαν στον αιγιαλό. Μόνο που «οργανωμένες παραλίες» είναι οι πλαζ του ΕΟΤ και ελάχιστες άλλες με εισιτήριο και συγκεκριμένες εγκαταστάσεις (λουτήρες, τουαλέτες, αποδυτήρια κ.λπ.). Οπότε αγνοήστε τον ίδιο, αλλά και το όργανο της τάξης που θα κληθεί για να σας συμμορφώσει. Ο νόμος είναι νόμος και πρώτοι απ' όλους πρέπει να τον γνωρίζουν οι επιφορτισμένοι με την τήρησή του.


Τι κανουμε σ αυτη την περιπτωση,που αλλα σου λεει ο λιμεναρχης κι αλλα ο νομος?
Ακολουθεις τον νομο κι αμα σε καταγγειλει κανας λουομενος πως πηθεις τον λιμεναρχη οτι κανουν λαθος που σε ξεφτυλιζουν on the beach?:confused:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
mousouda έκανες καμμία αναζήτηση, σχετικά με το θέμα;

Εχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές.
 








ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
ρε παιδιά επειδή τα περισσότερα απο αυτά τα θέματα είναι λίγο παλιά και μερικοί απο τους νόμους έχουν καταργηθεί. ποιος νόμος ισχύει σήμερα; αν δεν είναι σε κανέναν κόπος, μπορεί να τον ποστάρει εδώ;
γιατί θέλω να τον εκτυπώσω για να τον έχω μαζί μου φέτος σε περίπτωση που πετύχω κανέναν περίεργο. thanks
 


fotispap83

Well-Known Member
10 Απριλίου 2012
560
1
Πετρουπολη,Αθηνα
Σωστος ο Ιπποτης και επισης σε μερικα θεματα εχεις μια αποριουλα και πρεπει να κατσεις να διαβασεις 176 σελιδες και αν βρεις και τιποτα!!!
 




vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
αν πας σε οργανωμένο καμπινγκ ναι, αλλα νομιζω στα καμπινγκ τα δεχονται τα σκυλιά
δε χανεις τιποτα να ρωτησεις:)
 


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
camping κανονικό ... με θέσεις για σκηνές , μπητσόμπαρο , τουαλέτες κλπ ... οκ .

Παίζει θέμα "σκυλο-εισητηρίου" ? Γιατι σε αυτό που πάω πέρσι κάτι τέτοιο άκουσα , παρότι κάτι τέτοιο ΔΕΝ υπάρχει στον τιμοκατάλογο ..