Dog talk / το έχετε ακούσει;






lospsi1980

Banned
Banned
12 Οκτωβρίου 2011
74
0
Καλημερα σας ,

Απλάνα σημειώσω πως δεν ήθελα να προσβάλλω όσους πάνε σε αυτάτα σεμινάρια ( μα κλά πάνε και δίνουν 40 ευρό ??? ) απλά ήθελα να αποτυπώσω την αντίθεση μου σε αυτό με βάση το κόστος. Οπότε όπου απευθυνόμουν στον δεύτερο πληθυντικό βάλτε τον εαυτό μου .
Οπότε πείτε εμένα μακάκα για να αισθανθείτε καλύτερα
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Καλημερα σας ,

Απλάνα σημειώσω πως δεν ήθελα να προσβάλλω όσους πάνε σε αυτάτα σεμινάρια ( μα κλά πάνε και δίνουν 40 ευρό ??? ) απλά ήθελα να αποτυπώσω την αντίθεση μου σε αυτό με βάση το κόστος. Οπότε όπου απευθυνόμουν στον δεύτερο πληθυντικό βάλτε τον εαυτό μου .
Οπότε πείτε εμένα μακάκα για να αισθανθείτε καλύτερα
συγνωμη αλλα δεν θα κρατηθω και θα σε πω διχαμενη προσωπικοτητα....
απο τη μια βγαζεις απρεπεια λεγοντας καποιον μακακα και μιλωντας με υφος και μετα επεξηγεις αυτο που υπονοουσες που ειναι το αυτονοητο....

πες ρε παιδι μου ειναι πολλα και διαφωνω....και τελος...οι ειρωνιες και οι εξυπναδες πες μου ποτε σε βοηθησαν να τις χρησιμοποιω κι εγω δηλαδη...
 


lospsi1980

Banned
Banned
12 Οκτωβρίου 2011
74
0
συγνωμη αλλα δεν θα κρατηθω και θα σε πω διχαμενη προσωπικοτητα....
απο τη μια βγαζεις απρεπεια λεγοντας καποιον μακακα και μιλωντας με υφος και μετα επεξηγεις αυτο που υπονοουσες που ειναι το αυτονοητο....

πες ρε παιδι μου ειναι πολλα και διαφωνω....και τελος...οι ειρωνιες και οι εξυπναδες πες μου ποτε σε βοηθησαν να τις χρησιμοποιω κι εγω δηλαδη...
Ανακάλεσα τους χαρακτηρισμούς . Τι άλλο θέλεις δηλαδή , δεν σου φτάνει αυτό ? Θέλεις να έρθεις εσυ εδω στο pc μου να γράφεις εσύ αντι για εμένα ?
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Ο κόσμος καίγεται τις τελευταίες μέρεςκ εμείς ασχολούμαστε με τα 40€ του σεμιναρίου. Και ναι, θεωρώ ότι έχεις δίκιο lopsi, καλά κάνεις εσύ κ οι άλλοι κ λέτε την απόψή σας για τα χρήματα κ την παροχή υπηρεσιών, όλα σωστά, αλλά ας μη το συνεχίσουμε άλλο με τα off topic...
Παρέχεται μία υπηρεσία με τόσα χρήματα. Αυτό αποφασίστηκε. Τέλος. Από εκεί κ πέρα θα φανεί η όποια απήχηση.

Αν υπήρχαν περισσότερες τέτοιες πρωτοβουλίες με ενημερωτικά σεμινάρια (που μόνο θετικά μπορούμε να δούμε τέτοιες κινήσεις), φυσικά κ οι τιμές θα διαφοροποιούνταν, αφού θα υπήρχαν περισσότερες επιλογές (στο εξωτερικό 60€ δίνουν το χρόνο για να κάνεις μαθήματα ομαδικά ή agility ή κυνοαθλητισμό κλπ, π.χ., σε ένα club).
Μακάρι να φτάσουμε σε σημείο στην Ελλάδα να επιλέγουμε το πού θα πάμε να ενημερωθούμε κ να μην είναι μονόδρομος.
 


lospsi1980

Banned
Banned
12 Οκτωβρίου 2011
74
0
Παρέχεται μία υπηρεσία με τόσα χρήματα. Αυτό αποφασίστηκε. Τέλος. Από εκεί κ πέρα θα φανεί η όποια απήχηση.
Να μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Πιστευω πως οταν βλεπουμε κατι που μας ενοχλει η πιστευουμε πως πρεπει να διορθωθει πρεπει να το καυτιριαζουμε να το σχολιαζουμε και να λεμε και την αποψη μας για το πως πιστευουμε οτι θα επρεπε να γινετε.
Οταν βλεπω κατι που η αναλογια value for money εναι χαμηλη θα το κριτικαρω . Απο εκει και επειτα οντως ο καθενας κρινετε εκ του αποτελεσματος .

Οσον αυτο που ειπες πως εδω καιγετε ο κοσμος θα πω ενα μονο σχολιο μικρο .
Εμεις σας λαος εχουμε σαςν οπλα μας την ψηφο μας , την διαμαρτυρια μας και την σταση που κραταμε στα καθημερινα πραγματα που μας καλούνε να παρουμε θεση ειτε αυτα ειναι σητν οικογενεια ειτε στη δουλεια μας ειτε στον δρομο . Αν θελουμε εναν κοσμο καλυτερο ας φροντισουμε απο εδψ και περα να μην λειτουργουμε παντα κοιτάζοντας την καρέκλα μας αλλα ας δουμε και λιγο το μελλον ας δουμε τι ειναι ηθικο τι δικαιο και ας φροντισουμε την επομενη φορα να ειμαστε στην σωστη πλευρα. Αλλιως ειμαι αξιου του σκατενιου κοσμου που ζουμε
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Διαφώνησε όσο θες αν είναι να το κάνεις με τέτοιον τρόπο... ;-)
Νομίζω ότι σου απάντησα ήδη με το παραπάνω σχόλιό μου lospsi.

Υποστήριξα ότι χρειαζόμαστε περισσότερες τέτοιες πρωτοβουλίες.
Το ''μονοπώλιο'' αυτά έχει.
Κ από εκεί κ πέρα -αν υπήρχαν περισσότερες τέτοιες δραστηριότητες- θα'χουμε να κάνουμε με την αναλογία ποιότητας/τιμής σε σχέση με την παροχή υπηρεσίας κ.λπ.

Ας μείνουμε εντός θέματος παρακαλώ.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Παρακολούθησα σήμερα το σεμινάριο στην σχολή dog talk με θέμα
Κριτήρια επιλογής φυλής - Προβλήματα συμπεριφοράς
και εισηγητή τον Γιώργο Κωστόπουλο ο οποίος είναι εκπαιδευτής και σύμβουλος συμπεριφοράς σκύλων..
Πραγματικά ήταν από τις λίγες φορές που κάθισα σε ένα θρανίο (και πολλά χρόνια μετά τη τελευταία φορά
) και απόλαυσα έναν πραγματικά αξιόλογο ομιλητή να μιλάει για αυτό που όλοι εδώ αγαπάμε και τιμάμε, τον σκύλο. Η αλήθεια είναι πως πριν το παρακολουθήσω αισθανόμουν λίγο τύψεις απέναντι στους κόπρους μου γιατί συνήθως το Σάββατο πρωί είναι αφιερωμένο σ'αυτούς αλλά νομίζω πως το σεμινάριο αυτό προσφέρει πολύ περισσότερα στους ίδιους τους σκύλους μέσω των γνώσεων που αποκτάμε οι άνθρωποι που το παρακολουθούμε πάρα 2 ώρες βόλτα.. (όχι ότι γλύτωσα την βόλτα μετα!
)
Δεν γνώριζα τον κύριο Κωστόπουλο και μου άρεσε απίστευτα ο λόγος του, η αντικειμενικότητα με την οποία παρουσίαζε τα θέματα που έθιγε και η αστείρευτη γνώση που φαίνεται ότι έχει και μας την μετέδωσε στο κομμάτι που αναφέρθηκε σήμερα.
Πραγματικά ήταν μια εμπειρία που θα επαναλάβω και την βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
η κυρια Κυβελη με εχει καλυψει στο 100% καθ΄οτι της εκανα και τη τιμη να καθισω διπλα της στο σεμιναριο:p :p

να προσθεσω περαν του εισηγητη οτι η προσπαθεια των παιδιων να φτιαξουν αυτο το εργαστηρι, αποτελει εκτος απο καινοτομια στην Ελλαδα εναν ομορφο, ευχαριστο φιλικο χωρο με χαμογελαστους ανθρωπους προθυμους να συμβαλλουν κυνοφιλικα στη χωρα μας...
Ευχαριστω τους γλυκυτατους συμμαθητες μου που ανεχτηκαν το κατεγισμο των αποριων μου....

πιστευω οτι πρεπει να μεινετε συντονισμενοι στο προγραμμα σεμιναριων του....αν ειναι τοσο αξιολογα οσο αυτο που παρακολουθησα, πραγματικα αξιζει αυτο που προσφερει....
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Συμφωνώ απόλυτα με τις προλαλήσασες. Και για μένα ήταν η πρώτη φορά και σίγουρα όχι η τελευταία.:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δωρεάν σεμινάριο!

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να αποκτήσει Golden ή Labrador και θα ήθελε να παρακολουθήσει το αυριανό σεμινάριο, υπάρχουν 2-3 δωρεάν προσκλήσεις, που μπορούμε να αξιοποιήσουμε ;)

Παρουσίαση Golden & Labrador Retriever
{Τετάρτη 9 Νοεμβρίου, 7μμ & Τρίτη 6 Δεκεμβρίου, 7μμ}

1. Η αναγκαιότητα της εκτροφής καθαρόαιμων σκύλων. Βασικές αρχές και λόγοι της επιλεκτικής εκτροφής των Λαμπραντόρ Ριτρίβερ και των Γκόλντεν Ριτρίβερ.
2. Τα πρότυπα των φυλών Λαμπραντόρ Ριτρίβερ και Γκόλντεν Ριτρίβερ. α) Μορφολογία και χαρακτήρας. β) Ιδιαιτερότητες και ελαττώματα των δύο φυλών. γ) Βασικές διαφορές μεταξύ των σκύλων μορφολογίας και των σκύλων εργασίας των δύο φυλών.
3. Δικαιώματα - απαιτήσεις και υποχρεώσεις των ιδιοκτητών Λαμπραντόρ Ριτρίβερ και Γκόλντεν Ριτρίβερ, από και προς τα σκυλιά τους.
4. Ιδανικοί τρόποι - πρακτικές για την ομαλή ένταξη των Λαμπραντόρ Ριτρίβερ και των Γκόλντεν Ριτρίβερ στο σπίτι και πως επιτυγχάνεται η αρμονική συμβίωση.
5. Η σημασία της εκπαίδευσης ιδιοκτητών και σκύλων σε συγκεκριμένα στάδια εξέλιξης της σχέσης και ανάπτυξης των σκύλων.

Ομιλητής: Χρήστος Ζαρολιάγκης, εκτροφείο M.C. of Palmhill

Let me know...
 




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Μόλις επέστρεψα από το σεμινάριο. :)
Ο κ. Χρήστος Ζαρολίαγκης για τέσσερεις περίπου ώρες μοιράστηκε μαζί μας τις γνώσεις του για την κυνοφιλία και το πάθος του για τα σκυλιά.
Για μένα ήταν μοναδική εμπειρία, και αισθάνομαι τυχερός που τον άκουσα και τον γνώρισα.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς στον κ. Χρήστο Ζαρολιάγκη και στα παιδιά του Dog Talk για την εξαιρετική ιδέα και την φιλοξενία.:)
 


lezas

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2011
136
0
Peristeri
Θα ηθελα και εγω να ευχαριστησω τον Χρηστο για τις πολυτιμες γνωσεις που μας διδαξε!
Ηταν πολυ χρησιμο σεμιναριο και 4 ωρες δεν εφτασαν τελικα να τα πουμε ολα:D
Μπραβο στα παιδια του Dogtalk για ολη την προσπαθεια που κανουν για ενημερωση στο χωρο της κυνοφιλιας!
Ωραιο περιβαλλον και φιλοξενια!Ευχαριστουμε:)
Ευχαριστω επισης το forum και την mareco για την προσκληση!
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Θα ηθελα και εγω να ευχαριστησω τον Χρηστο για τις πολυτιμες γνωσεις που μας διδαξε!
Ηταν πολυ χρησιμο σεμιναριο και 4 ωρες δεν εφτασαν τελικα να τα πουμε ολα:D
Μπραβο στα παιδια του Dogtalk για ολη την προσπαθεια που κανουν για ενημερωση στο χωρο της κυνοφιλιας!
Ωραιο περιβαλλον και φιλοξενια!Ευχαριστουμε:)
Ευχαριστω επισης το forum και την mareco για την προσκληση!
Κρίμα που δεν συστηθήκαμε
Ησουν ο "αργοπορημένος";
 






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
oι αντρες με το επικοινωνιακο δεν...........:p
Αυτό, ξαναπέστο!!!:rolleyes:

Ενώ η Κυβέλη, για παράδειγμα... μας συνάντησε σε μιά βόλτα και πλησίασε και με ρώτησε: "Είστε μήπως ο johnk???"!!!:D:D:p