Dolce con spirito westies - τα κουτάβια της Toya




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Η μικρή μας Μίνα είναι μια χαρά. Έχει πολύ ταμπεραμέντο και η Toya προσπαθεί να της μάθει τρόπους.
Η Sue την μαθαίνει να σέβεται τους μεγαλύτερους και ο Oliver, το φιλοξενούμενο scottish terrier, είναι φοβερά τρυφερός μαζί της.

Δεν φοβάται τίποτα, προ ημερών έσκασε ένα μπαλόνι την ώρα που έπαιζε και δεν έκανε ούτε ένα βήμα πίσω. Από χθες την αφήνουμε να βγει για λίγο στο κήπο. Έχει μάθει το όνομα της και έρχεται τρέχοντας.
Αρχίσαμε την μπαρφ, αν και προτιμάει το γάλα της μαμάς.

Θα την κρατήσουμε :)

15-02-13 (3)_800x600.jpg 16-02-13 (1)_800x600.JPG 16-02-13 (3)_800x600.JPG 17-02-13 (2)_800x600.JPG IMG_0610_800x600.JPG
 






Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Αχ ειναι τελειο!
Τι γλυκο που την βοηθησες με το μαξιλαρι ν'ανεβει κ ποσο εξυπνα καταλαβε κ εκανε αλλη μια προσπαθεια!
Ειναι γλυκα!

Η αγαπημενη μικροσωμη φυλη του μεγαλου μου γιου κ δικη μου επισης (αν κ εμενα μου αρεσουν ολα απλα λατρευω την συγκεκριμενη)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
χαχχαχαχαχ το video τελειο!!! Πανεξυπνη ειναι (και επιμονη, δε την πτοει τιποτα) !!:D

Να τη χαιρεστε Αλεξία!
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Αχ ειναι τελειο!
Τι γλυκο που την βοηθησες με το μαξιλαρι ν'ανεβει κ ποσο εξυπνα καταλαβε κ εκανε αλλη μια προσπαθεια!
Ειναι γλυκα!
Ούτε μια ημέρα δεν χρειάστηκε το μαξιλάρι

χαχχαχαχαχ το video τελειο!!! Πανεξυπνη ειναι (και επιμονη, δε την πτοει τιποτα) !!:D

Να τη χαιρεστε Αλεξία!
Ευχαριστώ
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ποσο τελειο ειναι το κουταβι σου Αλεξια! :D Να το χαιρεστε και να το καμαρωνετε και να μας το δειχνεις συχνα να το καμαρωνουμε κι εμεις καθως μεγαλωνει! :cool: Κουκλι! ;)
 










l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Xαχαχαχα είναι φανταστική Αλέξια!!!
Για μερικά δευτερόλεπτα σκέφτηκε μήπως μιας και βρέθηκε μαξιλάρι στον δρόμο της να ρίξει έναν υπνάκο αλλά μετά θυμήθηκε τον αρχικό της στόχο που ήταν το σκαλοπάτι!!
Τέλεια να την χαίρεσαι. :) :)
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Εγω δεν θα σταθω στο ποσο χαριτωμενο, ομορφο και σε εγρηγορση ειναι το κουταβι. (Να σου ζησει)

Αλλα στο πως ακομα και με απλες κινησεις οπως σε αυτο το βιντεο στοχευεις στην δημιουργια ισοροπημενων χαρακτηρων: Το κουταβι προσπαθει να ανεβει το σκαλι και δεν τα καταφερνει. Απο ψηλα προσγειωνεται το μαξιλαρι και το κουταβι χωρις φοβο πλησιαζει να το μυρισει και να το επεξεργαστει και τελικα σκεφτεται οτι μπορει να το χρησιμοποιησει για να καταφερει τον στοχο του. (εισαγωγη αντικειμενου, απευαισθητοποιηση και ενθαρυνση επιλυσης προβληματος).

Για αλλη μια φορα μπραβο Αλεξια.
 










Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Καλα ειναι απιστευτη η μικρη και ατρομιτη. Μπορω να πω οτι με εκανε να γελασω το σκατουλι. Να την χαιρεσαι και να εχει παντα υγεια :D
Εξαιρετικό video!!!:)

Χίλια ευχαριστώ που το μοιράστηκες μαζί μας:)
Σας ευχαριστώ!

Μεγαλο μουτρο μου φαινεται! :cool: Προκαλει λιγο την υπομονη της μαμας ή ειναι ιδεα μου? :)
Μεγάλο μούτρο όντως. Η μαμά έχει αρκετή υπομονή και ασχολείται πολύ μαζί της.
Φαίνεται καθαρά πόσο σημαντικός είναι ο ρόλος της μαμάς σε αυτή την φάση.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.847
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981