Eκτροφεία Mastino Napoletano ἐν Ἑλλάδι


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Έτυχε ποτέ να δείξεις mastino ή να έχεις δουλέψει έστω και λίγο με mastino???? :) :) :)
Είχε ένα παιδί στην γειτονιά μου ένα Μαστίνο και του είχα δείξει κάποια πράγματα, για να τον κατεβάσει σε έκθεση. Ο σκύλος του έγινε μετά Πρωταθλητής Ελλάδος!
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Ιδιαιτερα ανεπτυγμενο ενστικτο φυλαξης,κυριαρχικος αλλα και αρκετα ανθρωποκεντρικος σκυλος,πολλα....πολλαααααα πααααρα πολλα σαλια,αστειρευτη φυσικη δυναμη,δεν ειναι ζωο που μπορει να ζησει ευκολα σε διαμερισμα,ειναι "ζημιαρικα" αθελα τους....γενικα πολυ ιδιαιτερη φυλη!Ειχα την τυχη να μεγαλωσω με μαστινο κ Γερμανικο ποιμ. κ οντως μπορει να συνυπαρξει κ με αλλο αρσενικο αλλα θα διεκδικησει την πρωτη θεση κ ευκολα θα την κερδισει!
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Ιδιαιτερα ανεπτυγμενο ενστικτο φυλαξης,κυριαρχικος αλλα και αρκετα ανθρωποκεντρικος σκυλος,πολλα....πολλαααααα πααααρα πολλα σαλια,αστειρευτη φυσικη δυναμη,δεν ειναι ζωο που μπορει να ζησει ευκολα σε διαμερισμα,ειναι "ζημιαρικα" αθελα τους....γενικα πολυ ιδιαιτερη φυλη!Ειχα την τυχη να μεγαλωσω με μαστινο κ Γερμανικο ποιμ. κ οντως μπορει να συνυπαρξει κ με αλλο αρσενικο αλλα θα διεκδικησει την πρωτη θεση κ ευκολα θα την κερδισει!
Εκεί κωλύομαι και εγώ στο πόσο δύσκολο σαν Alpha leader φέρω εις πέρας εναν αρσενικο bullmastiff με ένα αρσενικό mastino :) :)....σίγουρα δε θα ναι και πολύ εύκολα τα πράματα!!!
 






kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
παρε ενα μαλι ρε να δεσουνε μια χαρα
Δε θα είμαι καλός ιδιοκτήτης γι αυτα ούτε και αυτά καλά κατοικίδια για μένα ρε!!!! Εντελως διαφορετικοί σα χαρακτήρες!!! Πολύυυυυυ ενέργεια και δαγκωνιάρικα για τα γουστα μου..Δεν μου αρέσουν , άσχετα αν ειναι εξαιτερική φυλή!!
 






Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
ρε σουπερ δεν λέω το αντίθετο !!!! αλλα επειδή το θέμα είναι για τα Μαστίνο για αυτο ρωτάω ...
μην βλέπεις παντου μαλι
 






sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Τα Μαστίνο έχουν πολύ ενέργεια ? δλδ θέλουν μεγάλες βόλτες ? τα πόσα κιλά φτάνουν ?
οχι ! δεν γουσταρουν πολυκουνιουνται ουτε να φευγουν μακρυα σου. μην ξεχασετε οτι ροχαλιζουυυυυυυυν σαν τον θειο σας τον νταλικερη! υπεροχα σκυλια

εσυ λουνα μου γιατι ρωτας αφου τα πουλαει ο ανθρωπος!!
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Τα αρσενικα απο 65kg μεχρι πολυ συχνα 80+....και τα θυληκα συνηθως 55-65 max
Και υψος τα αρσενικα μεχρι 75cm ενω τα κοριτσακια μεχρι 68cm
Φανταζομαι αρκετοι θα το ξερετε......τα mastino ειναι απο τις αρχαιοτερες φυλες σκυλων.....εχουν πισω τους χιλιαδες χρονια ιστορια....αυτα οπως και τα θιβετιανα μαστιφ που λεγεται πως θεωρουνται προγονοι ολων των μολοσσοειδων φυλων!!!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
οχι ! δεν γουσταρουν πολυκουνιουνται ουτε να φευγουν μακρυα σου. μην ξεχασετε οτι ροχαλιζουυυυυυυυν σαν τον θειο σας τον νταλικερη! υπεροχα σκυλια

εσυ λουνα μου γιατι ρωτας αφου τα πουλαει ο ανθρωπος!!
δεν είπα οτι θέλω να αποκτήσω ... αλλα δεν βρίσκω που είναι το κακό να ξέρω κάποια πράγματα για αυτη τ φυλή !
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Φανταζομαι αρκετοι θα το ξερετε......τα mastino ειναι απο τις αρχαιοτερες φυλες σκυλων.....εχουν πισω τους χιλιαδες χρονια ιστορια....αυτα οπως και τα θιβετιανα μαστιφ που λεγεται πως θεωρουνται προγονοι ολων των μολοσσοειδων φυλων!!!
ωραιος ο Eammon!:)

(συγκεκριμενα των Mastiff-type).
 


GRECO

Well-Known Member
3 Απριλίου 2008
103
1
WWW.MASTINO.GR
Eυχαρηστω για τα καλα λογια παιδια !geronimo dello stradone γιος τησ παγκοσμιας πρωταθλητριας ,πρωταθλητριας ιταλιας ,νικητριας του τροφεο μαριο queci,atimana winner,-GORA DLS.oποιος θελει ερχεται αιγηνα να τον γνωρισει .
GERO 1..jpgGERONIMO 22 MONTH..jpg
 
Last edited by a moderator:


damzix

New Member
25 Μαϊου 2015
3
0
28
Παιδιά ενδιαφέρομαι για την απόκτηση ενός μαστίνο; μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με εκτροφεία;;
 


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
42
Aθήνα
δε ξέρω αν υπάρχει ελληνικό εκτροφείο αυτήν τη στιγμή
ιδανικά,δεν απευθύνεσαι στον ΚΟΕ να μας πεις και μας?
υπέροχη φυλή αλλά όπως και με τα αγγλικά μπουλντογκ,κάτι έχει πάει λάθος τα τελευταία 30 χρόνια τουλάχιστον...