Earthdog Trial


Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
υποχρεωτικος εξοπλισμος-τσαπα,φτυαρι,καροτσι οικοδομικο,γκασμας,σκυλος.κλουβι,αρουρι,κοντρα πλακε.
προαιρετικος εξοπλισμος-εργατης χωρις ενσυμα για το σκαψιμο!
Χαχαχαχαχα!!!!!Μιας που εσυ εισαι υπερήρωας και αντέχεις δεν βάζεις κανενα χεράκι λεω εγω????
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Πολύ ωραίο το θέμα Chrysoula!!

Είχα δει μια εκπομπή παλιότερα για το "σπορ" (δε ξέρω πως να το αποκαλέσω σορρυ) και οι αθλητές ήταν westies και μόνο!
Βέβαια άνετα φαντάζομαι ένα yorkie να ασχολείται με το άθλημα... και ειδικά το e-κλαιράκι! (το κορίτσι είναι άκτιβ!) Κρίμα όμως που δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στην χώρα μας :rolleyes:

Χαχαχαχαχα!!!!!Μιας που εσυ εισαι υπερήρωας και αντέχεις δεν βάζεις κανενα χεράκι λεω εγω????
Ο υπερήρωας θα βάλει τον Μπάμπη και τα αρούρια! :D:D:D
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Πολύ ωραίο το θέμα Chrysoula!!

Είχα δει μια εκπομπή παλιότερα για το "σπορ" (δε ξέρω πως να το αποκαλέσω σορρυ) και οι αθλητές ήταν westies και μόνο!
Βέβαια άνετα φαντάζομαι ένα yorkie να ασχολείται με το άθλημα... και ειδικά το e-κλαιράκι! (το κορίτσι είναι άκτιβ!) Κρίμα όμως που δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στην χώρα μας :rolleyes:



Ο υπερήρωας θα βάλει τον Μπάμπη και τα αρούρια! :D:D:D
Μη βάλει τα Αουρια φοβάμαι ... :D

Ναι την έχω δει κι εγώ την εκπομπή αυτή... ήταν από το Club των Westies και έδειχνε μία κοπελίτσα με το σκύλο της που προέτοιμάζονταν για αυτό και μάλιστα τόνιζε ότι η συγκεκριμένη φυλή έχει πολύ δυνατή και συμπαγής ουρά για να μπορούν οι ιδιοκτήτες να τραβάνε από αυτή εάν σφινώσουν κάπου!!!

Ναι δεν έχει στην Ελλάδα... αλλά μη μου βάζεις ιδέες....!!!
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Μόνη μου ... δε λέει.... όχι τίποτα άλλο δεν θέλει και ο καλός μου ποντίκια μέσα στο σπίτι!!! :D
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Ναι, δε διαφωνώ... αλλά το χάμστερ μου κάνει πιο γούτσου γούτσου και ευαίσθητο από ένα ποντίκι κλασσικό... και ας μην ξεχνάμε ότι μπορεί να μην τραυματίζονται αλλά σίγουρα στρεσσάρονται όταν βλέπουν ένα σκυλί να κάνει σα δαιμονισμένο σε απόσταση αναπνοής έστω και αν τα χωρίζει ένα σύρμα... μην μου πάει κι από καρδιά!!!
 








Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Υπαρχουν και ποντικια κατοικιδια. Τα λεγομενα hamster
Και ξέρετε πόσο γρήγορα αναπαράγονται τα ατιμα???Γύρω στα 300-400 τ χρόνο μπορεί να κανει μια χαμστερινα....
Εγω μέχρι 12 κατάφερα να αποκτήσω..
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι το ζωο που τρομαζει απο τα σκυλια
Aυτό είναι αλήθεια... σκέφτομαι όμως το εξής εάν είναι παράλογο διορθώστε με:

Στην αυλή του κουμπάρου μου υπάρχει ένα κοτέτσι... όταν ήταν κουτάβι το σκυλί του, πουλοσκυλο για την ακρίβεια για αυτό και δεν το "έκοβε", γαύγιζε στις κότες.
Τις πρώτες φορές που το έκανε οι κότες χοροπηδούσαν σαν παλαυές μέσα στο κοτέτσι... πούπουλα στον αέρα, κακαρίσματα, χαμός.... μετά από λίγο καιρό όμως συνειδητοποίησαν ότι το σκυλί δεν μπορεί να τις φτάσεις και όσο και να λύσσαγε πάνω στα σύρματα αυτές τον κοιτάζανε με το γνωστό βλέμμα τις κότας από την άλλη πλευρά.

Ίσως να συμβαίνει και το ανάλογο με τα τρωκτικά, τουλάχιστον εάν μπει κάποιος στον κόπο να το εξοικιώσει με την οχλαγωγία... τι να πω...
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Καλα μου αρεσει πολυ ! ! Νομιζω η Ζαιρα θα ηταν πολυ καλη σε αυτο γιατι γενικως χωνετε και βρισκει πραγματα αλλα και η Φοιβη ειναι καλη στο να βρισκει σκατζοχοιρους και τις φωλιες τους,αλλα δε ξερω αν θα χωνοταν στο τοσο μακρυ λαγουμι μονη της ,η Ζαιρα ομως σιγουρα θα το εκανε,καλα λεω πως εχει ριζες απο ντατσχαουντ. Αν μαθαινα πως οργανωνεται κ δω κατι τετοιο θα πηγαιναμε σιγουρα :)
 


NAUTILUS1900

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
74
0
51
Κηφισιά
Την εκπομπή με τα Γουέστι την έχω δει κι αν δεν κάνω λάθος, έβαζαν το κλουβάκι με το ποντίκι, το άφηναν για λίγο μέχρι να μείνει η μυρωδιά του και μετά το έβγαζαν. Ο σκύλος ακολουθούσε τη μυρωδιά και όχι το ποντίκι
 


Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Την εκπομπή με τα Γουέστι την έχω δει κι αν δεν κάνω λάθος, έβαζαν το κλουβάκι με το ποντίκι, το άφηναν για λίγο μέχρι να μείνει η μυρωδιά του και μετά το έβγαζαν. Ο σκύλος ακολουθούσε τη μυρωδιά και όχι το ποντίκι
Καλό αυτο!!
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Τον Κάρλος δηλαδή, που είναι ημίαιμος, αλλά ανακάλυψε ολόκληρο λαγούμι από τυφλοπόντικα στο εξοχικό, θα τον αφήσουμε απ'έξω? :D
 






Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Υπέροχη ιδέα για τεριε Χρυσούλα!
Το σκεφτόμουν εδώ και καιρό, έψαχνα να βρω τρόπους να κάνω κάτι παρόμοιο για τον πιτσιρικά, αλλά θέλει χώρο... Και μετά είναι και το τρόπαιο...
Να αμολήσω ποντίκια????

Κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να ενσωματωθεί σε εγκαταστάσεις agility?