Faith




Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Δεν ξερω αν αλλαζει κατι στη Θεσσαλονικη αλλα σημερα μονο 2 μητερες με 2 και 3 παιδια η καθε μια σε διαφορετικες χρονικες στιγμες(απογευμα και πρωι) με σταματησαν με την μικρη και με ρωτησαν αν μπορουν τα παιδια τους ηλικιας μεχρι 6 ετων να χαιδεψουν το σκυλι.
Τους εξηγησα πως προσεγγιζουμε και ποιες περιοχες στο σκυλι ειναι γενικα ασφαλεις να χαιδεψουμε της εδωσαν λιχουδιες μας ευχαριστησαν και εφυγαν.
Ισως υπαρχει ελπιδα.
 




Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Μαυρη μερα η χθεσινη,δεν κλεισαμε 6 ωρες στο πατρικο μου στη κυπρο η faith μπηκε αρον αρον για στομαχοτομη καθως καταπιε γυαλι 2 χ2 εκατοστα. Γενικα ειμαι σπαστικος με τον ελεγχο του σκυλιου μου τι μασαει και μαλλον γιαυτο γλιτωσε. Δεν σκισαμε τιποτα εγινε επεμβαση και αφαιρεθηκε. Μια απο τις πιο μαυρες και δυσκολες μερες της ζωης μου.
Μια σκεψη για καλη και γρηγορη αναρρωση.
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Πω τι παθατε...Ουτε να το σκεφτομαι! παλι καλα που το ειδες. Περαστικα της!
 
  • Like
Reactions: Elios


Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Ευχαριστω ναστε καλα. Εχασα 10 χρονια απο την ζωη μου. Και σκεφτειτε ανηκω στον χωρο της υγειας και ειμαι εξικοιωμενος με τα χειρουργεια. Αλλα οταν ειναι για το σκυλι σου γινεσαι κοινος θνητος.
Ευτηχως οι διακοπες ειναι το μονο που θα χασουμε φετος.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Παντως σε αυτη την ηλικια νομιζω ειναι ολα σκουπες...Ειχα αγανακτησει μεχρι 6 μηνων στη βολτα. Και τωρα ακομα το λουρι σφικτα και ο μικρος κολλητα διπλα μου. Ειδικα αν δεν εχω σκαναρει τελεια το πατωμα και ας εχει μειωθει η ταση σκουπας. Ευχομαι να ειναι η τελευταια περιπετεια σας .
 


Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Ευχαριστω.
Αν δεν ηταν καλοκαιρι θα την περνουσα φιμωτρο αλλα θα σκασει.
 




Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Εχουμε παρκο κοντα στο σπιτι και παμε συχνα ωρες που δεν εχει κοσμο θα μπορουσα να την αφηνω λυτη αλλα το φοβαμαι ακομα. Γυρευω εδω και αρκετο καιρο λουρια μεγαλα 10μετρα απλα οχι φλεξι εχει ιδεα κανενας που μπορω να βρω?
 




Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Ιμαντας ειναι αυτο που αυξομειωνετε?
Αν ειναι αυτο μεχρι 5 μετρα εχει για τα κιλα μας
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Πας σε ένα μαγαζί με ερργαλεία και ζητάς ιμάντα όσα μέτρα θες. Μετά παίρνεις και το ανάλογο ορειβατικό κλιπ και βουαλά, λουρί μακρύ χωρίς να δώσεις μια περιουσία... Αν δεν σε νοιάζει και τόσο η οπτική πλευρά του πράγματος, βολεύεσαι και με λεπτή τριχιά... Εμάς τουλάχιστον μας βόλεψε μια χαρά... (y);)
 
  • Like
Reactions: Elios


Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Screenshot_2017-10-24-21-56-51.pngβολτες στο κεντρο.
Μια βοηθεια αν μπορει καποιος να βοηθηση.
Γενικα τις περισσοτερες φορες οταν περπαταμε και σταματησουμε καπου πχ σε μια διαβαση αν εχουμε διπλα μας καποιο ανθρωπο και ειδικα αν κανει το λαθος να την κοιταξει αυτη λυσαει για να την χαιδεψουν μεχρι και ψευτοκραυγουλες βαζει.
Νιωθω οτι την ανεβασα πολλη και πρεπει να την κατεβασω ενα τονο δεν ξερω αν ειναι κ της ηλικιας 7μιση μηνων ειναι.
Επισης απο πλευρας υπακοης σπιτη ειμαστε σε επιπεδα τσιρκου με το μεινε σβουρες και ξερω γω ενω εξω δυσκολευομαστε.
Η λυση ειναι να δυναμωσω το sit και το stay εξω? Η να της θυμωνω οποτε το κανει? Γενικα ειμαι της αποψης μην λες τι δεν θελεις δειξε τη θες.
Ευχαριστω
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
View attachment 64631βολτες στο κεντρο.
Μια βοηθεια αν μπορει καποιος να βοηθηση.
Γενικα τις περισσοτερες φορες οταν περπαταμε και σταματησουμε καπου πχ σε μια διαβαση αν εχουμε διπλα μας καποιο ανθρωπο και ειδικα αν κανει το λαθος να την κοιταξει αυτη λυσαει για να την χαιδεψουν μεχρι και ψευτοκραυγουλες βαζει.
Νιωθω οτι την ανεβασα πολλη και πρεπει να την κατεβασω ενα τονο δεν ξερω αν ειναι κ της ηλικιας 7μιση μηνων ειναι.
Επισης απο πλευρας υπακοης σπιτη ειμαστε σε επιπεδα τσιρκου με το μεινε σβουρες και ξερω γω ενω εξω δυσκολευομαστε.
Η λυση ειναι να δυναμωσω το sit και το stay εξω? Η να της θυμωνω οποτε το κανει? Γενικα ειμαι της αποψης μην λες τι δεν θελεις δειξε τη θες.
Ευχαριστω
Καλησπέρα φίλε μου , εννοείτε πως είναι της ηλικίας , όσον αφορά τις εντολές , είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην μπορεί να εκτελέσει με την ίδια αποτελεσματικότητα όταν είναι εκτός σπιτιού με τόσα ερεθίσματα έξω , ποσο μάλλον σε αυτή την ηλικία !! Με την τελευταία σου πρόταση διαφωνώ , νομίζω πως το αντίθετο δουλεύει περισσότερο στα ζώα ! Είναι πανέμορφη , να την χαίρεσαι !!
 


Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Ευχαριστω φιλε.
Αυτο που ειπα το διαπιστωνω καθημερινα παντως.
Πχ οταν φοραω τα ρουχα για τη βολτα παλια τρελενοταν οσα οχι και μη να ελεγα με ακουγε για 3 δευτερολεπτα και μετα παλι ξεκινουσε.
Απο την φορα που την εβαζα στο sit δηλαδη την καθοδηγουσα τι να κανει καθετε ησυχα και περιμενει. Δεν ξερω αν με καταλαβες
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Απο το μεσα στο εξω λογικο να υπαρχει διαφορα, ο μικρος μου 11 μηνων μεσα ειναι σκετο τσιρκο,τουμπες, ζιγκ ζαγκ κατω απο τα ποδια, γενικα ακουει αμεσα . Εξω ειναι αισθητα πιο κοπανος. Λογικο να μην ακουει το ιδιο καλα μωρο πραγμα με τοσες προκλησεις...
Ισως να δοκιμαζες αρχικα καποια πραγματα σε ενδιαμεσο χωρο... Π.χ εγω τον κουραζω με χαλαρη βολτα καμια ωρα να φυγει η ενεργεια και μετα κανουμε δεκα λεπτακια ας το πουμε εξασκηση/παιχνιδι σε ενα ενδιαμεσο χωρο, την πυλωτη. Με περισσοτερα ερεθισματα μεν αλλα οχι και εξω.
Μετα στη βολτα.
Και εκει βλεπω διαφορα. Οταν ειμαστε στη γειτονια ακουει πολυ περισσοτερο σε σχεση με νεα μερη, που κρυβουν εκπληξεις
 


Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Το θεμα μου κυριως ειναι αυτο οτι θελει να τριβεται σε ολους. Το γεγονος οτι ολοι θελουν να την χαιδεψουν δεν βοηθαει
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3