Friskies τροφή;


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κατ'αρχάς, πολύ ωραία η αισθητική αλλαγή στο forum! Εύγε!

Έπεσε στα χέρια μου σκυλοτροφή Friskies Nutri-Soft με Βοδινό (λέμε τώρα) και 100% complete (εδώ γελάμε). Είναι από αυτές τις μαλακές κροκέτες που επιτυγχάνονται με γλυκερόλη.

Τι να την κάνω ρε γμτ; Να την ταΐσω μαζί με λίγο κρεατάκι, να την αναμείξω με ξηρά ή να την πετάξω όπως είναι στα σκουπίδια; Πφφφ :(
Γνώμη μου: ή την δίνεις σύμφωνα με τη συνειστώμενη ποσότητα και συμπληρώνεις με ένα-δυο χωριστά γεύματα ωμό την εβδομάδα, ή μπορείς να ταϊσεις κανένα αδέσποτο εκεί γύρω ή να τη δώσεις σε καμιά φιλοζωική της Καρδίτσας.
100% complete :ROFLMAO:
 


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Όντως ... Friskies χαλια ποιότητα... Καλυτερα δως την σε κάποιο αδέσποτο της γειτονιάς
 




rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Ενταξει ρε είπαμε .... Ολο και καποια θρεπτικά συστατικά θα εχει.. Μην παει χαμένηχαμένη
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Το να τη δώσεις σε αδέσποτο δεν το πρότεινα γιατί τα αδέσποτα δεν αξίζουν καλύτερη τροφή, απλά από το να την πετάξεις στα σκουπίδια, προτιμότερο είναι να χορτάσει κανένα κακόμοιρο που κινδυνεύει από ασιτία. Ειδικά από τη στιγμή που μιλάμε για τροφή που έπεσε στα χέρια σου, κι όχι για την περίπτωση που ρωτάς τι να αγοράσεις για τα αδέσποτα της γειτονιάς σου.
(Για ένα αδέσποτο που έχει μαζευτεί στη δουλειά του αμόρε μιο, θα πάμε από Δευτέρα να αγοράσουμε μια σχετικά φτηνή μεν, αλλά με πρώτο συστατικό κρέας, μιας και στα 15 κιλά μας βγαίνει μόλις 11 ευρώ πιο ακριβή από την optidog του Lidl και η διαφορά τιμής μειώνεται κι από τη λιγότερη ποσότητα που έχει ως συνιστώμενη αυτή που θα πάρουμε)
 
Last edited:


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Γιατί δεν θα την έδινες ούτε σε αδέσποτο ρε συ Doom, αν τρώει κουκουνάρια για να χορτάσει νομίζεις ότι η friskies δεν θα πιάσει τόπο;
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Τρώνε κουκουνάρια; :/

Αν είναι ασφαλής μωρέ να την ταΐσω και στον δικό μου, έστω και ανακατεμένη. Φοβάμαι μόνο μην αρχίσουμε τις κολίτιδες or whatever...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Eξαρτάται πόσο ευαίσθητος είναι.
Ο Τζιμάκος , πρώην αδέσποτο, κολλίτιδα δεν θα πάθαινε ακόμη και να έτρωγε κεμπάπ τίγκα στα καρυκεύματα και στα λίπη.
 


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Καλά έχει κάτι κομμάτια μέσα η adult λες και θα φάει δεινόσαυρος.Έιχα πάρει μια μέρα που καιγόμουν.Τελικά τους έβαλα ένα μεσημέρι να φάνε ...ρύζι
κι εγώ βλέποντας τα χρώματα από το σακουλάκι,και τα χρώματα της τροφής,μου άρεσε ,πήρα και μια μπυρίτσα κι έβαλα να δω ταινία.
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Αποφάσισα να του τα δώσω γιατί είμαι άθλιος και ξέμεινα από τροφή τελικά. Του τα έβαλα στο πιάτο μαζί με μια φέτα παριζάκι κομμένη στα 4, και φαίνεται να προτιμάει τα Friskies από το παριζάκι! Θα τρελαθώ! o_O

ΥΓ: Όντως μεγάλα κομμάτια και μαλακά. Καλύτερα, για να τα μασάει πρώτα :p
 




Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Τι σου κάνει εντύπωση? Τόσα αρώματα και βελτιωτικά γεύσης έχουν μέσα :)

Αυτό !

ή το παριζάκι είναι ακόμα χειρότερο και απο τη Friskies ...
 
  • Like
Reactions: DOOM_NX




DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Εντάξει ησύχασα. Έφαγε το μισό πιάτο Friskies (50-60 γρ.) και συμπλήρωσε με το παριζάκι. Ίσως επειδή ήταν κρύο δεν πήγε κατευθείαν τι να πω. :D
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Τώρα δεν μου τρώει την Orijen! Την ανακατεύω με Friskies και τρώει μόνο τα Friskies! :p
Oh mon dieu. Που θα πάει, θα πεινάσει.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Μια φορά έδωσα στη δικιά μου πaρίζακι το έφαγε σαν τρελή και το έβγαλε με την ίδια ορμή! Για να μην αντέξει το ευαίσθητο στομάχι της φαντάσου τι τρώμε!!!!βάλτου λίγο ζωμό κοτόπουλου πάνω από τη τσουπ να δεις που θα τα φάει όλα και εσένα μαζί!!!!
 
  • Like
Reactions: DOOM_NX


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Βοδινό έχω. Λες να περιχύσω τις κροκέτες με ζωμό και να τις φάει; Χμμμμμ! Thx for the tip!
 






moko

Active Member
13 Απριλίου 2014
36
131
Ilion
να ρωτησω.. την britcare απο που την παιρνετε? επισης ειναι της ιδιας εταιριας με sam's field, σωστα? ξερετε μηπως τις διαφορες με sam's?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981