Friskies τροφή;




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Βοδινό έχω. Λες να περιχύσω τις κροκέτες με ζωμό και να τις φάει; Χμμμμμ! Thx for the tip!
Σε εμας αυτο το κολπο μονο επιασε για να φάει και να πάρει βαρος οταν ηταν πιο μικρη. Οχι ζωμό τυποποιημενο ομως καλυτερα, εχει πολλα μπαχαρικά. Εγω εβραζα ή ενα κομματι κρέας ή τα κόκαλα και κρατουσα το ζουμακι.
 






Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Με προβληματισες τώρα... Απο οσες εχουμε δοκιμασει ειναι η μονη που δεν την πειράζει. Μας κανει ωραία κακακια, δεν εχει αερια καθολου... με acana, arden grange και nutro υποφεραμε οικογενειακως.....
 


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Αν έκατσε καλα στο σκυλάκι σου, συνέχισε την. Τώρα εγω σου ειπα οτι δεν ειναι και τοσο καλη αφου εχει πρώτο συστατικοτο καλαμπόκι.
Επισης μπορεις να δοκιμασεις και άλλες τροφές εκτός απο αυτές που δοκιμασες...
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Με τόσο ευαίσθητο γαστρεντερικο πόσες αλλαγες να της κανω πια???α ψαξω να κανουμε αλλη μια δοκιμη
 


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Να κανεις πως σταδιακή αλλαγη... Εγω θα σου πρότεινα να δοκιμασεις barking heads ή SAMs field
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
δηλαδη τρωει χαπι ντογκ ολα πανε καλα, εχει δοκιμασει αλλες 3 μαρκες, και τωρα του λετε του ανθρωπου να δοκιμασει και αλλες 2 μαρκες ?

οκ πιο πανω του λες συνεχισε την οκ... και μετα πιο κατω του ριχνεις και 2 μαρκες τσοντα.. ε δεν παει ετσι παιδια.. φιλικα παντα, νο χαρμ φιλινξς που λενε και στο αμερικα :)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Επισης ΠΟΛΛΗ προσοχή με το ζωμό. Όταν λέμε για ζωμό εννοούμε από δικό μας μαγειρεμενο κρεας χωρις αλάτια και μπαχαρικά, όχι κύβους κνορ κλπ που ειναι τιγκα στα συντηρητικά ε?
 


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
δηλαδη τρωει χαπι ντογκ ολα πανε καλα, εχει δοκιμασει αλλες 3 μαρκες, και τωρα του λετε του ανθρωπου να δοκιμασει και αλλες 2 μαρκες ?

οκ πιο πανω του λες συνεχισε την οκ... και μετα πιο κατω του ριχνεις και 2 μαρκες τσοντα.. ε δεν παει ετσι παιδια.. φιλικα παντα, νο χαρμ φιλινξς που λενε και στο αμερικα :)
Ναι της ειπα να συνεχίσει την happy dog αν δεν υπάρχει πρόβλημα... Και μετα λεει ας κανουμε αλλη μια δοκιμή, τοτε της πρότεινα αυτές της δυο.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ρότζερ μέχρι προχθές δεν ήξερες τι πρέπει να κοιτάξουμε σε μια τροφή και τώρα δίνεις και συμβουλές; Και για σκυλιά με ευαίσθητο πεπτικό; Έχεις σκεφτεί ότι οποιος σε διαβάζει δεν ξέρει ντε και καλά την εμπειρία σου και μπορεί να πάρεις κάποιον στο λαιμό σου;
 


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Ναι δεν ήξερα αλλα τωρα κατι έμαθα... Και στο κατω κατω δεν ειπα τιποτα κακό. Της ειπα να μην στην τροφή και αν ντε και καλα θελει να αλλάξει να κοιτάξει αυτές τις δυο. Δεν το βρίσκω τοσο τραγικότραγικό
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Να το βρίσκεις τραγικό, γιατι μιλάμε για ενα σκυλι με ευαίσθητο πεπτικό. Που δεν μπορείς να γνωριζεις τι το πειράζει, αρα δεν μπορείς να προτείνεις και τροφη... ακόμα και αν εχει κατα νου ο ιδιοκτητης να αλλάξει μαρκα.
 
  • Like
Reactions: Katiariko


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Ενταξει πρότεινα κατι αν θελει να αλλάξει. Ουτε με το ζωρι την έβαλα να πάρει τις τροφές που τις ειπα, ουτε να αλλάξει τροφή.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Με το ζόρι δε βάζει κανείς κανέναν. Αλλά όταν γράφουμε κάτι σαν αυθεντίες ενώ μόλις έχουμε μόλις αρχίσει να μαθαίνουμε επί του θέματος, μπορεί άνετα να μπερδευτεί ο άλλος.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Τώρα είδα τι θέμα δημιούργησα. Μην αγχώνεστε παιδιά δεν θα της δώσω τίποτα χωρίς μελέτη πρώτα!!!το να ακούω μάρκες που δεν βρίσκονται εύκολα στο εμπόριο βοηθάει στο να ψάξω συστατικά κλπ και να ενημερώνομαι. Θέλω να της κάθεται καλά γιατί έχουμε περάσει δύσκολα με το στομάχι της από όταν την βρήκαμε αλλά θέλω να παίρνει θρεπτικά στοιχεία να μεγαλώσω γερό παιδί!!! Ghelly to αναφέρω και εγώ όχι ζωμό τυποποιημένο!!!Πολλά μπαχαρικά!!! Δικό μας κρέας μισή ωρίτσα βράσιμο θέλει. Εγώ τον έβαζα σε πάγοθήκες και κατάψυξη για κάθε γεύμα έβαζα και ένα παγάκι. Πάρτυ έκανε η μικρή.
 






DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Χμμμμ... Εγώ πάντως αραίωσα μισό κύβο Knorr σε 250 ml νερό και έριξα 2-3 κουταλιές της σούπας στα 50 γρ. της Orijen. Μάλλον του άρεσε γιατί την εξαφάνισε. Συντηρητικά και χρωστικές δεν έχει, αλλά όντως έχει αλατάκι και μπαχαρικά. Πόσο χειρότερο μπορεί να είναι από τα Friskies ή ένα κομματάκι σουβλάκι; :/

Δε βαριέστε, μάλλον δεν θα το ξανακάνω. Απλά τον ένιωθα νηστικό μια μέρα τώρα που δεν είχε αγγίξει την σκυλοτροφή.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981