giardia


angel

Member
4 Οκτωβρίου 2008
6
0
γεια σας...εχω ενα west highland white terrie 3 μηνων και θελω την πολυτιμη βοηθεια σας...ο κτηνιατρος μου, μου ειπε οτι σκυλος μου εχει giardia και να κανουμε θεραπαεια με flagyl 250 για 5 ημερες και μετα ξανα απο 15. ο rocky μου δεν ειχε διαρροια ουτε απωλεια βαρους απλα εντονη οσμη στα κοπρανα και εντονο πρηξιμο στην κοιλια (το βραδυ κυριως). οταν καναμε την (μιση) θεραπεια η εντονη οσμη στα κοπρανα σταματησε το πρηξιμο ομως παρεμεινε. τωρα που σταματησαμε την θεραπεια δεν εχει πρηξιμο αλλα μερικες φορες τα κοπρανα του εχουν εντονη οσμη. πρεπει βεβαια να του συνεχισω την θεραπεια μετα απο 15 μερες αλλα μηπως δεν ειναι αποτελεσματικη η θεραπεια με το flagyl? σας ευχαριστω πολυ... :)
 


puppylove

Active Member
16 Σεπτεμβρίου 2008
25
0
Θεσσαλονικη
εμείς πάντως καθαρίσαμε με το flagyl (το σιροπάκι,ε?) και είμαστε μια χαρά τώρα. Πιστεύω πως πρέπει να ακολουθήσεις τις συμβουλές του κτηνιάτρου σου. Και πάρ' τον και ένα τηλέφωνο να τον ενημερώσεις για την εξέλιξη του μικρού/μικρής σου.
Εγώ πάντως έτσι κάνω και όλα καλά :D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλωσόρισες στο φόρουμ!:)

ο κτηνιατρος μου, μου ειπε οτι σκυλος μου εχει giardia και να κανουμε θεραπαεια με flagyl 250 για 5 ημερες και μετα ξανα απο 15.
Τι εννοείς σου είπε? Λήφθηκε δείγμα κοπράνων? Έγινε κοπρανολογική εξέταση?

Σχετικά με τη Giardia lamblia θα βρες αναφορες και στις παρακατω σηζητησεις:

Παράσιτα,κολίτιδα ή δυσανεξία?Θέλω τη βοήθεια σας!

Πρόβλημα διάρροιας
 


angel

Member
4 Οκτωβρίου 2008
6
0
ναι εγινε κοπρανολογικη εξεταση απλα εγω ξεχασα να σας το αναφερω. εγω puppy love του δινω χαπι flagyl 250 και ξερω οτι στην ελλαδα δν κυκλοφορει γι'αυτο λογικα σου δωσανε σιροπακι. σας ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε...:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22