Golden-οκατασταση....


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Καλησπερα σε ολους τους ιδιοκτητες Γκολντεν. Εγω εχω την τυχη να ζω με τον Ερμη 7 μηνων τωρα. Ειναι κοινωνικος και παιχνιδιαρης με 2ποδα 4ποδα ανεξαρτητου μεγεθους. Η σκεψη μου ειναι αν καποιοι απο εσας (τους Αθηναιους) θα θελατε να βρε8ουμε για καμια εξορμηση/βολτα και παιχνιδι με τα γκολντενακια μας. Φυσικα επειδη το ποστ θα διαβαστει και απο αλλους μη ιδιοκτητες γκολντεν να πω οτι φυσικα ισχυει η προταση/προσκληση για οποιον θελησει. Ιδεες για μερη που μπορουμε να παμε πολλες. Διαθεση να υπαρχει και ξεκουραστα σκυλια... :)
Θα χαρω πολυ να βρεθουμε καποιοι να συναντηθουμε και να βολταρουμε...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
΄Γειά σου....και εγώ έχω 2 από αυτά τα απίστευτα σκυλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μένω Κηφισιά...και για βόλτες πάμε στα Βασιλικά Κτήματα...!!!
Και κάποιες φορές πάμε και Σχοινιά για μπάνιο...(αυτοί..όχι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)..
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Eμείς που είμαστε golden μόνο στην καρδιά μπορούμε να έρθουμε ή χρειάζεται και pedigree??:D:D

(πλάκα κάνω.... πάντως οργανώνουμε με συμφορουμίτες βόλτα στο Λυκαβηττό εδω και αρκετό καιρό. Αν ενδιαφέρεται και κανείς άλλος, στείλτε ΠΜ. Δεν θέλω να πειρατευσω το Golden Thread.)
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εγω δουλευω στον Πειραια οποτε αν κανονισετε τιποτα θα προσπαθησω να κατεβασω το ενα μου τερατακι (γιατι και τα δυο θα με διωξουν) και θα χαρω πολυ να σας συναντησω!!!!:) :)

Βεβαια με βολευουν και τα βασιλικα κτηματα αφου μενω Θρακομακεδονες!!!:)
 


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Φυσικα και ολοι οι καλοι χωρανε... απλα 7 μηνες τωρα δεν εχω 'τρακαρει' ουτε ενα γκολντεν σε καποια εξορμηση μου και το εχω παραπονο.

@KATERINA KOUROUKLI
Ανεβαινουμε πολυ συχνα στο αλσος Συγγρου για βολτα. Στα βασιλικα εχω υποψιν μου να παω συντομα. Αν μεινω εντος αττικης το σ/κ να επικοινωνισω να παμε καμια βολτα?

@kopritis
Ολοι οι τετραποδοι χωρανε (εχει αμα δεν μας αρεσετε θα σας σουταρουμε μην παεξηγηθητε)
Στο Λυκαβηττό μποροθμε να τα εχουμε ελευθερα διοτι δεν εχω παει ποτε... (με η χωρις 4ποδο- Πειραιωτης γαρ)
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Φ
Στο Λυκαβηττό μποροθμε να τα εχουμε ελευθερα διοτι δεν εχω παει ποτε... (με η χωρις 4ποδο- Πειραιωτης γαρ)
Μπορείτε, ναι. Για την ακρίβεια, σχεδόν όλα τα σκυλιά που βγαίνουν βόλτα εκεί είναι λυτά. Επίσης έχει πολλά Γκολντεν/Λαμπραντοράκια, αφού το'χεις καημό:p.

Υπάρχει και σχετικό άλμπουμ για να δεις τι ωραία που τον έχουν φτιάξει το λόφο.... http://www.dogforum.gr/v2/album.php?albumid=313
 
Last edited:


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Λοιπον παρασκευη θα ξερω αν θα ειμαι εντος για σ/κ και αμεσως θα ποσταρω με τα απαραιτητα πμ με κινητο για οποιον θελει να ακολουθησει... Πιθανολογω σαββατο να το κανονισω μιας και δεν δουλευουμε κυριακη υποθετω και θα ειμαστε πιο ξεκουραστοι και διοτι παρασκευη/κυριακη ο ερμης εχει και προπονηση και κριμα να την χασει..

Για το μερος θα το κανονισουμε και οπου κατσει... δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα...καλη παρεα να ειμαστε και ολα ειναι οκ...
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
Αν θελετε ερχομαστε και εμεις

ουτε εγω εχω προβλημα με το μερος

αν ομως το μερος ειχε λιγοτερα σκυλια και κοσμο θα ηταν καλυτερα

:)

....
καταλαθος διπλοποσταρα :paja1:
 


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
99% το σαββατο θα την κανω την εξορμηση για βασιλικα (1% λογω καιρου παντα). Οσοι πιστοι στειλτε πμ να σας δωσω κιν να τα πουμε.
 
Last edited:


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
99% το σαββατο θα την κανω την εξορμηση για βασιλικα (1% λογω καιρου παντα). Οσοι πιστοι στειλτε πμ να σας δωσω κιν να τα πουμε. Νικο φυσικα και θελουμε...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Σας ζηλεύω...εγώ δουλεύω Σάββατο...και εκτός από αυτό βρίσκομαι με ένα διαλυμένο γόνατο και παω για χειρουργείο!!!!!
Που να περπατήσω με δύο τέρατα...στο βουνό????
 




apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Ε, ωραία, ελάτε στο Λυκαβηττό τότε....:rolleyes::rolleyes:
Βαζω σαν στοχο τα βασιλικα μιας και σαββατο και σαν εκδρομουλα θα ηταν καλα... τωρα αν τσινισει λιγο και η γυναικα μου αν ειμαι και εγω λιγο καπως θα ερθουμε λυκαβ.
Πιστευω και ο νικος μεσα θα ειναι...
Θα μιλησω και μαζι του και εδω ειμαστε και τα λεμε..
 


alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
΄Γειά σου....και εγώ έχω 2 από αυτά τα απίστευτα σκυλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μένω Κηφισιά...και για βόλτες πάμε στα Βασιλικά Κτήματα...!!!
Και κάποιες φορές πάμε και Σχοινιά για μπάνιο...(αυτοί..όχι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)..

να σε ρωτήσω κάτι? όταν λέτε στα βασιλικά που ακριβώς πάτε? επειδή είμαι της περιοχής και δεν έχει τύχει να πάω ποτέ πλην κατσιμιδίου.

είναι περιφραγμένος ο χώρος? δηλαδή χωρίς τουτου? το αφήνεις το σκυλί λυμένο?? γιατί το δικό μου είναι λίγο ανισσόροπο κουτάβι (πλάκα κάνω) ακόμα, και δυστυχώς στο ΙΛΙΟΝ που το πάω αναγκαστηκά το βολτάρω με λουρι.

ευχαριστώ
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
πηγαμε τελικα με τον Γιαννη και τον Ερμη το golden retriever και τον Παρη τον σκυλο μου στο Αλσος Συγγρου

δεν ειχα ξαναπαει και μπορω να πω οτι αξιζει

πετυχαμε και κατι περιεργους

την ψυχοτικη εκτροφεα λειοτριχων ριτριβερ που οταν την ρωτησα αν η σκυλα της εκλεγε με το κουκουναρι στο στομα γιατι ζητουσε να της το πεταξουμε η απαντηση ηταν - ΟΧΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΤΑΜΕ - με γουρλομενα ματια

τον τυπο με τον κατεστραμενο Βιζλα που φοβοταν τους σκυλους και αγριευε

την κυρια που χωρις προθεση να γινει ετσι ελυσε τον κυριαρχικο της σκυλο και ορμηξε στον παρη αλλα τελικα τους προλαβαμε

πετυχαμε επισης την συμπαθητικη κυρια με τα σιχ τζου ή οπως τα λενε αυτα τελος παντων που διασωθηκαν απο το παπι μιλ στα δερβενοχωρια

γενικοτερα περασαν πολυ καλα τα σκυλια και εμεις και αλλη φορα να ερθετε και αλλοι ενταξει ; :D
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
πετυχαμε επισης την συμπαθητικη κυρια με τα σιχ τζου ή οπως τα λενε αυτα τελος παντων που διασωθηκαν απο το παπι μιλ στα δερβενοχωρια

; :D
Αυτή η κυρία είναι η μαμά μου...βρέξει, χιονίσει...είναι πάντα εκεί..αφού της είπαμε μήπως της χτίσουμε κανενα σπιτάκι μέσα στο Συγγρού...για να μην πηγαινοέρχεται!!!!!!

Έμαθα ότι συναντήσατε και τη κυρία Ντόλλυ με τα 5 Golden!!!!!!