H Σύλβια η γαλλίδα


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Σου αρκει να σου πω ότι δεν τρώει μπέικον, γαλοπουλα, γυρο, σουβλάκι, ζαμπον, κοτόπουλο? Ναι αν δεν την κάνεις να κυνηγησει κατι, δεν το τρώει ευκολα!
Πλακα κανεις!!!!!!!! Εμενα σαν την Συλβια ειναι παντως... Σκουπα φιλιπς ρουφαει τα παααααντα σε χρονο dt
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πλακα κανεις!!!!!!!! Εμενα σαν την Συλβια ειναι παντως... Σκουπα φιλιπς ρουφαει τα παααααντα σε χρονο dt

Ποσες φορες εχω πει, ότι αν θελει καποιος να πουλησει μουρη για εκπαίδευση αρνησης τροφης, θα του δωσω τη σελιν!!!
 




Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
η σελιν εχει το ελαττωμα να γεμιζει τον τοπο κροκέτες... μια μια τις βγάζει από το μπωλ και τις αφηνει σε χαλάκια! Σαν τον κοντορεβυθουλη ενα πράμα!
Ρε συ και μένα το κάνει!!! είναι ικανός να τις βγάζει μια μια, να τις βάζει στο χαλί και να τις τρώει μια μια από εκεί. Και δυστυχώς δεν το κάνει μόνο με τις κροκέτες ...
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Ρε συ και μένα το κάνει!!! είναι ικανός να τις βγάζει μια μια, να τις βάζει στο χαλί και να τις τρώει μια μια από εκεί. Και δυστυχώς δεν το κάνει μόνο με τις κροκέτες ...
καλά, και η Barbie όταν ήταν μόνη έπαιρνε την πρώτη κροκέτα και την έτρωγε στον καναπέ. Τώρα όμως δεν την παίρνει να το κάνει - καραδωκεί η άλλη που σε μηδέν χρόνο θα της αδειάσει το μπολάκι :)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
καλά, και η Barbie όταν ήταν μόνη έπαιρνε την πρώτη κροκέτα και την έτρωγε στον καναπέ. Τώρα όμως δεν την παίρνει να το κάνει - καραδωκεί η άλλη που σε μηδέν χρόνο θα της αδειάσει το μπολάκι :)
Αυτο το κάνουμε.... παιρνουμε τις κροκέτες, τις αμολάμε εξω από το μπωλ και μετά παίρνουμε μια από το μπωλ και τρέχουμε να την φάμε σε καρεκλα πανω! Ξανακατεβαίνει και παιρνει την επόμενη για να παει στην καρεκλα... 1-1 κροκέτα.. περισσότερο καιει θερμίδες για το περα δώθε, πάρα τρώει!
 
  • Like
Reactions: d-friend












συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
θες τώρα σοβαρά απάντηση????
Οντως ναι!Μου φαινεται παρα πολυ περιεργο χουι!
χρίζει έρευνας αυτο το θεμα..αμεσως αμεσως 3 κοντορεβυθουληδες προεκυψαν! Δεν μπορει να ειναι τοσο τυχαιο δηλαδη!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Οντως ναι!Μου φαινεται παρα πολυ περιεργο χουι!
χρίζει έρευνας αυτο το θεμα..αμεσως αμεσως 3 κοντορεβυθουληδες προεκυψαν! Δεν μπορει να ειναι τοσο τυχαιο δηλαδη!

κατοχικό σύνδρομο... τα βγάζουν εξω για να τα τρώνε μετά κρυφα, στις λιγουρες τους (η δικιά μου δεν τρώει... αλά τα πατάμε)
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Εδω στη Μυτιλήνη, σήμερα έχει πολύ όμορφη μέρα. Σαν να μπήκε η ανοιξη είναι.
Επιτέλους σταμάτησε το κρύο και η βροχή και βγήκε ο ήλιος. Το Συλβόσκυλο δεν έχασε στιγμη και εδω και μια ώρα κάθεται σε αυτη τη στάση.





την ενοχλεί και η αντηλιά



(παρατήρησα οτι έχει ασπρίσει έντονα η περιοχή της μουσούδας της. Τα μουστάκια της δε, 2-3 μήνες πριν ήταν μαυρα, τώρα ειναι κάτασπρα. Μπαινουμε στην τριτη ηλικία...:()
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αει μαρη που θα μας πεις οτι γερασε το συλβοσκυλο.....

δικαιολογίες επειδη μεγαλώνεις εσύ.... οι Ντιβες κυρία μου δεν μεγαλώνουν! Είναι σταθερες αξιες!
Κοιτα πώς φωτοσυνθέτει!!!!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Σαν το μανιταράκι στον ήλιο!
Άσε την τρίτη ηλικία, είναι ακόμα μακρυά. Απολαύστε τον καλό καιρό!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Εγω ειμαι πιπίνι ακόμα, το συλβόσκυλο τα κλεισε τα 6 όμως!

Φωτοσύνθεσε κάνα 2ωρο συνεχόμενο παρακαλώ!πριν απο λίγο σηκώθηκε νταγκλαρισμένη και πήγε να συνεχίσει την ντάγκλα της πάνω στα παπούτσια μου. Σκυλίσια ζωη.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Καλή είναι μωρέ...Παραείναι καλή μάλλον. Κατανοώ πλέον ότι ενώ έχω ένα σκύλο με πολύ σωστό υπόβαθρο στον χαρακτήρα, την έχω κακομάθει και την έχω κάνει δύστροπη και...μπουχέσα.

Και το μεγαλύτερο λάθος που έχω κάνει είναι που της έχω στερήσει το να ζεί με σκυλίσια συντροφιά.
Βλέποντας τις κινήσεις, την φροντίδα και την διόρθωση που κάνει στον μικρό που φιλοξενουμε, έρχομαι αντιμέτωπη με μια Συλβια που δεν γνωριζα!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Οπότε? Μήπως να ακυρώνατε την υιοθεσία από άλλους, του κουταβιού? Λέω εγώ τώρα...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.943
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel