H Σύλβια η γαλλίδα


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Πετα κανεναν κεφτε να δεις για ποτε και τι καλα θα κολυμπησει!!γαλλικο δελφινι θα γινει μετα!!;)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μπα, και οι δικες μου πολυ δυσκολα κολυμπανε. Ουτε με μπαλλονια- που κανονικα σκοτωνουν για αυτα. Για κεφτε- δεν το συζητω- δεν τα τρωνε στην στερια οι μιζερες μου.
Αλλα βασικα τους αρεσει το νερο! Πλατσουριζουν πολυ- ακομα και ολο το χειμονα ( καθε σ/κ σχεδον ειμαι στο βολο, και το σπιτι εκει 80μ απο παραλια) παιζουν με τα κυματα αλλα μπαινουν μονο μεχρι εκει που στεκουν ακομα.

Μαρεσουν τα θηλυκα πολυ περισσοτερα απο τα αρσενικα- και μιας και ειχα ξεκινισει με κοριτσια, ειναι δυσκολο να μπει μετα αγορι στην παρεα. Δεν ειμαι και πολυ φαν των στειροσεων εαν δεν υπαρχει ιατρικος λογος- και ετσι ειμαστε μονο κοριτσοπαρεα.


Η ΜοναΛιζα- η ξανθια μου, ναι, ειναι πολυ καλοβγαλμενη- ΑΛΛΑ και αρκετα δυσκολη ! Ειναι πολυ μαμακιας ( και το χαιρομαι πολυ πρεπει να ομολογισω) και με μας το καλυτερο σκυλι - αλλα καθολου καλη με ξενους! Στον χωρο της δεν επιτρεπει κανεναν ξενο να κινηθει! Η λιστα με τα ονοματα ατομων που εχει δαγκωσει εχει γινει ακρετα μεγαλη... - Δυστυχος.
 
Last edited:


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Να ανεβασουμε και εμεις καμια φωτογραφια να ανανεωνομαστε!Επεστρεψα χθες απο τις διακοπες του Πασχα στο νησι...
Ωραιες οι διακοπες βεβαιως αλλα μπορω να πω οτι το μυαλο μου το ειχα συνεχεια στην Συλβια και στον μπαμπα της που αφησα πισω...;)Οσο για το παλιοκυλο..νοιζω οτι πλεον εχω καταντησει κουραστικη στους γυρω μου γιατι ειναι μεγααααλος ερωτας!Ολο για αυτη μιλαω,σε καθε κουβεντα αναφερω κι μια γκαφα της!(Ισως βεβαια να μεγαλωνω και να μου βγαινει και το μητρικο ενστικτο...)
Αυτη βεβαια ειναι πολυ περισσοτερο ερωτευμενη με τον μπαμπα της παρα με εμενα!Του μιλαει,του δινει φιλακια,και τον κοιταει στα ματια και λιωνει!
Στο πατρικο μου και οπου ημουν το Πασχα(Σερρες),εχει μια κοπελα ενα μαγαζι με grooming και μπηκα μεσα να της παρω ενα σαμαρακι!Περα απο το σαμαρακι της πηρα ενα παπι απο αυτα που κανουν σκουικ σκουικ!Περιμενα καλυτερη αντιδραση ομολογουμενως γιατι στην αρχη την τρομαζε καπως και δεν ηθελε ουτε να το βλεπει...το πρωι το ειχε βαλει στο κρεβατι της και επαιζε μαζι του...
Αυτες οι φωτογραφιες ειναι απο σημερα το πρωι!
 

Attachments

  • Like
Reactions: d-friend


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Βεβαια τι να το κανουμε το παπι...αν δεν παιξουμε με μπουκαλια δεν μπορουμε!Απο μικρη η αγαπημενη της ενασχοληση ειναι να δαγκωνει μπουκαλια καθε ειδους!Ανοιγει το καπακι,το πεταει στην ακρη και ξεσκιζει το στομιο!
 

Attachments

  • Like
Reactions: d-friend


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Τι ύφος θεέ μου στη 1η φωτο του 2ου πόστ !!! χαχαχαχαχαχαχ!!
Καλέ το παπί είναι ίσο στο μέγεθος με τη Σύλβια :p
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Τι ύφος θεέ μου στη 1η φωτο του 2ου πόστ !!! χαχαχαχαχαχαχ!!
Καλέ το παπί είναι ίσο στο μέγεθος με τη Σύλβια :p
Παλευω κανα χρονο τωρα να την βγαλω καμια σοβαρη φωτο αλλα αδυνατον!Η βλακοφατσα η ιδια ειναι ωρες ωρες..Με το παπι εχει πολυ πλακα γιατι δεν μπορει να το δαγκωσει ευκολα,παλευει μαζι του και καθε φορα που το παταει αυτο κανει θορυβο και την ταραζει!

τα μπουκαλια ειναι και τα δικα μας αγαπημενα παιχνιδια!!
Κανουν οραια φασαρια!!
Με εκνευριζει τοσο πολυ με το κολλημα της αυτο!Αν δει μπουκαλι μεσα στο σπιτι ορμαει να το παρει!Ειδικα αν ειναι μπουκαλι με πιπιλα πανω υποτροπιαζει λες και ειναι λουκανικακι!Αν ψαξει κανεις κατω απο το σεντονι της βρσκει καθε φορα 2 3 καπακια για πλακα!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Η Cindy μου μολις βλεπει οτι εχω ενα μπουκαλο σχεδον αδειο καθεται διπλα μου και "υπνοτιζει" το μπουκαλι για να αδειασει πιο γρυγορα για να της το δωσω.
Ωρες ωρες αισθανομαι πιεσμενη!
 


Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
:rolleyes: Πείτε και άλλα για τα γαλλάκια σας. Δηλώνω μεγάλη φαν των κοριτσιων σας!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
:rolleyes: Πείτε και άλλα για τα γαλλάκια σας. Δηλώνω μεγάλη φαν των κοριτσιων σας!
Ελα μια μερα σπιτι μου- και θα φυγεις καταγλυμμενη και με καινουργιο χτενισμα!! Μαλλον θα ανακαλεσεις τοτε!! Ειναι απλα βλαμμενα!!
 


Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
Ελα μια μερα σπιτι μου- και θα φυγεις καταγλυμμενη και με καινουργιο χτενισμα!! Μαλλον θα ανακαλεσεις τοτε!! Ειναι απλα βλαμμενα!!
Οχι, όχι, κάτι τετοιο θα ήταν καταστροφικό. Εχω κάνει πρόοδο και κοιταω και άλλες φυλές εκτός από γαλλάκια. :rolleyes: αν έρθω και τα δω από κοντα , την επόμενη μέρα θα πάω να κλεισω κουταβι σε ετροφείο
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Εγω αν σε καλουσα στο σπιτι θα επρεπε να ανεχτεις για κανα δεκαλεπτο το επιμονο-ψαρωτικο της βλεμμα(το εχει και αυτο..:p)μεχρι να δεχτει να την ακουμπησεις!Αν σε συναντουσα εξω παλι,και εκανες πως πας να την ακουμπησεις,θα σου γαυγιζε.Ειναι πολυ επιφυλακτικη με τον κοσμο που δεν ξερει!Και δειχνει εντονες συμπαθειες σε καποιους,ενω αλλους τους αντιπαθει επισης εντονα!!
Για μενα ειναι τα πιο γλυκα πλασματα που υπαρχουν και αν μπορουσα(και δεν με απετρεπε η υγεια τους..)θα ειχα και αλλο γαλλικο!Ισως και αλλα πεντε...Αλλα εχει φτασει σε τετοιο σημειο διαλυσης η φυλη αυτη που εχω το διωξει αυτο το ονειρο οριστικα.Η Σύλβια ειναι απο τα ελαχιστα γαλλικα που ξερω χωρις προβληματα υγειας!Ετσι αποφασισα οτι το επομενο σκυλι μου θα ειναι ενα boston terrier το οποιο και περιμενω τον χειμωνα...
 


Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
Αλλα εχει φτασει σε τετοιο σημειο διαλυσης η φυλη αυτη που εχω το διωξει αυτο το ονειρο οριστικα.Η Σύλβια ειναι απο τα ελαχιστα γαλλικα που ξερω χωρις προβληματα υγειας!Ετσι αποφασισα οτι το επομενο σκυλι μου θα ειναι ενα boston terrier το οποιο και περιμενω τον χειμωνα...
Στάθηκες πολύ τυχερη! Να είναι πάντα καλά το κουκλάκι σου και να ζήσει πολλά πολλά υγιή και χαρούμενα χρόνια! Και με το καλό να πάρετε και το μποστονάκι!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ευχαριστω Μαρακι,αληθεια ειναι οτι σταθηκαμε πολυ τυχεροι γιατι δεν ειχε μελετηθει εξονυχιστικα ο σωστος τροπος αποκτησης σκυλου.Υπηρχε αγνοια σχετικα με τα προβληματα της φυλης και ελπιζω να μην μας βγει σε κακο αυτο μακροπροθεσμα!
Το μποστονακι το ψαχνω απο περσι τετοια εποχη..Φανταζεσαι ποσο ανυπομονω!
 




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Mια κουκλα!!

Να το χαιρεσαι το πλακουτσομουρικο κοριτσι σου :D
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ευχαριστω Ηλιαννα,και εσυ να χαιρεσαι τη μαυρουλα σου και τα εφτα(κατσικακια??)γατακια σου!
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
εεεε οχι και ολα κατσικακια(ευτυχως)! τα 4 απο τα 7 για καλη μας τυχη ειναι περα βρεχει :p
 


xrhstos92

Member
8 Μαϊου 2013
7
0
αθηνα
πολυ ομορφο και πολυ χαριτωμενο το γαλλικο μπουλντογκακι σου!!!!

να το χερεσε,ειναι χαριτωμενο..
 


AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
Η Cindy μου μολις βλεπει οτι εχω ενα μπουκαλο σχεδον αδειο καθεται διπλα μου και "υπνοτιζει" το μπουκαλι για να αδειασει πιο γρυγορα για να της το δωσω.
Ωρες ωρες αισθανομαι πιεσμενη!
Πόσο κορυφαία ατάκα..!;!;!;χα,χα,χα,χα,χα,χα
κ πόσο αληθινή...

Συλβόσκυλο, να σου ζήσει η κούκλαα..!!