H τρελα δεν παει στα βουνα!!


kate

Well-Known Member
10 Απριλίου 2010
210
1
Βρε παιδια εσεις που ξερετε περισσοτερα απο φιλοζωικες, συλλογους και νομους, θελω τα φωτα σας.
Λοιπον σημερα σε μια παραλια ειδα μια σκυλιτσα με ενα τεραστιο πρηξιμο στην κοιλια. Μαστιτιδα ηταν, τπτ χειροτερο, δεν ξερω. Γυρναω σπιτι και παιρνω τηλ την κοντινοτερη φιλοζωικη, η οποια δεν ξερω αν εχει να κανει με τα πρακατω που θα σας αφηγηθω, αλλα δεν ειναι στον δημο τον δικο μου.
Μου λεει λοιπον η κυρια οτι ο δημος μου τους εχει κοψει τα χερια και δε μπορουν να στειρωνουν σκυλακια, ουτε να τα πηγαινουν στον γιατρο, ουτε στο καταφυγιο, εκτος και αν τους δωσει αυτος το ΟΚ, που απο οτι καταλαβα δεν το δινει ποτε.
Μου λεει να παρω αυριο τηλεφωνο στο Δημο και να αναφερω το περιστατικο, και θα μου απαντησουν αυτοι ή α) οτι ειναι πολλα αυτα τα περιστατικα και δε μπορουν μουσουξου, ή β) οτι θα το αναλαβουν καποτε, και τοτε να επιμεινω να τους αφησω το τηλεφωνο μου για να με καλεσουν οποτε παρουν τη σκυλιτσα και την πανε στο γιατρο και να πω οτι εγω ειμαι καθημερινα εκει και βλεπω αν θα ειναι εκει το ζωντανο η θα ερθουν να το παρουν, γιατι απο οτι καταλαβα δηλαδη δεν ασχολουνται με το θεμα αδεσποτα ολοτελα. Και δεν ασχολουνται δλδ, και δεν αφηνουν και κανεναν αλλο να ασχοληθει!!
Μου ειπε βεβαια οτι αν ξερω κανεναν στο Δημο ή αν εχει κεφια ο Δημαρχος, μπορει και γ) να μου δωσουν το προφορικο ΟΚ για να πω στην φιλοζωικη να επεμβει.
Τι σκατα????? Εμενα μου φαινονται τρελα ολα αυτα??
Ευτυχως εχω γνωστους μες στο Δημαρχειο, μια σταλια πολη ειμαστε, και πιστευω θα τα καταφερω και θα το πααρω το οκ.. ΑΛλα ετσι ειναι η σωστη λειτουργια του συστματος?? WTF??????? :confused:

Τωρα μου περασε απο το μυαλο και το αλλο, να παω να παρω τη σκυλιτσα απο εκει, να την παω σε παραλια του αλλου δημου, για να ερθει να την παρει η φιλοζωικη!! Γινεται? Θα της κανω μεταδημοτευση! Α ρε τρελαθηκαμε τελειως!!
 
Last edited: