halloooooooo


ioannalk

Well-Known Member
25 Αυγούστου 2013
100
0
31
πειραιας
Διαβάζω πολλά παρόμοια ποστ και ορισμένες φορές εκνευρίζομαι...

Απλά θέλω να ρωτήσω κάτι.
Το κουταβάκι του αληταρά του ανεύθυνου ιδιώτη που πρέπει να ανοίξει η γη να τον καταπιεί και που φτερνίζεται καθημερινώς...που θα καταλήξει αν δεν το πάρει κανείς;

Τι μανία έχετε ορισμένοι να τη λέτε σε όποιον νέο μπει στο φόρουμ αν έχει σκύλο από ιδιώτη;;

Δεν με ενδιαφέρει αν ο ιδιώτης ζευγάρωσε επίτηδες τα σκυλιά του ή έχει ένα και του το κουτουπώσανε.

ΕΝΑ με νοιάζει και ερωτώ, ασπρίζουν που ασπρίζουν τα μαλλιά μου, θα μου πέσουν κιόλας...

από τη στιγμή που έγινε μια γέννα, θα συμβουλεύσω εγώ τον φίλο μου ή την φίλη μου να μην πάρει κουτάβι από τη γέννα αυτή...με ρίσκο το κουτάβι αυτό να καταλήξει ή στο δρόμο ή σε φιλοζωική αν είναι τυχερό...ΑΛΛΑ να πάει να πάρει από εκτροφείο!!

Και αν το κουτάβι αυτό είναι τυχερό και το πάει κανας φιλόζωος σε φιλοζωική...θα πάει τώρα ο φίλος μου να δει τι σκυλάκια υπάρχουν στην φιλοζωική που λέμε...ααα και παίρνει αυτό το (ενήλικο πλέον ίσως) κουταβάκι που βγήκε από μια ανεύθυνη γέννα που λέγαμε παραπάνω...

Μπράβο φίλε/φίλη μου καλή που έσωσες ένα σκυλάκι και το υιοθέτησες από την φιλοζωική...
Αλλά τους μήνες που πέρασε στο δρόμο, την πείνα και τις κακουχίες που πέρασε μέχρι να φτάσει εκεί (που δεν είναι και 5άστερο ξενοδοχείο για να λέμε την αλήθεια...) ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ!

Αρκεί εμείς να πούμε το ΣΩΣΤΟ! Ναι σε εκτροφέα, ναι σε φιλοζωική, όχι σε γέννα ιδιώτη!

Εγώ αυτή τη λογική δεν την καταλαβαίνω.

Σίγουρα θα μου δώσετε πολλοί τα επιχειρήματά σας, για να καταλάβω.

Υ.Γ. Έχω εκτροφικό σκύλο (έχω σκάσει φράγκα δλδ με ΠΕΝΤΙΓΚΡΙ γνήσιο παρακαλώ) και για τον ιδιώτη που μιλάμε δεν θα έδινα φράγκο (για να πάρω το κουτάβι του).
αυτο προσπαθω να εξηγησω,,,,,δεν εδωσα μια,,,ο ανθρωπος εβαλε αγγελια στο ιντερνετ,ετυχε να ειναι γνωστος μ,ου και ετσι το πηρα,,,και με βαλατε και τον πηρα τον ανθρωπο η ακυρη σημερα μετα απο τοσο ακιρο γ ν μ πει τι?οτι οι γονεις εχουν πεμ\ντιγκρι και θα μου τ στειλει
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
Αλλά τους μήνες που πέρασε στο δρόμο, την πείνα και τις κακουχίες που πέρασε μέχρι να φτάσει εκεί (που δεν είναι και 5άστερο ξενοδοχείο για να λέμε την αλήθεια...) ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ!
Αυτός που ζευγάρωσε τον σκύλο του, οφείλει καταρχάς να το σκεφτεί.
Οχι εγώ. Ούτε εσύ. Ούτε κανένας που ψάχνει κουτάβι.
Και όταν φίλε Γιώργο, του το κάνεις τόσο εύκολο, τι ακριβώς θα τον σταματήσει από το να το ξανακάνει; Και μια; Και δυό; Και περισσότερες φορές;

Αν γουστάρεις να κάνεις αυτό, το συγκεκριμένο για σένα καλό, παραμόνεψε στην γωνία και στον κάδο που θα τα πετάξει και πάρτα από κει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
...,και με βαλατε και τον πηρα τον ανθρωπο η ακυρη σημερα μετα απο τοσο ακιρο γ ν μ πει τι?οτι οι γονεις εχουν πεμ\ντιγκρι και θα μου τ στειλει
Αυτό, θα περιμένουμε με χαρά, να το δούμε.
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
αυτο προσπαθω να εξηγησω,,,,,δεν εδωσα μια,,,ο ανθρωπος εβαλε αγγελια στο ιντερνετ,ετυχε να ειναι γνωστος μ,ου και ετσι το πηρα,,,και με βαλατε και τον πηρα τον ανθρωπο η ακυρη σημερα μετα απο τοσο ακιρο γ ν μ πει τι?οτι οι γονεις εχουν πεμ\ντιγκρι και θα μου τ στειλει
Δεν σε έβαλε κανεις να παρεις τηλ. Αν υπερασπιζοσουν σωστα την επιλογη που έκανες, και δεν ειχες αμφιβολίες, δεν θα επαιρνες καν τηλ.
Αμφιβάλλω παρα πολύ να εχουν πεντιγκρι οι γονεις. Και να έχουν όμως ,δεν σημαινει αυτο αυτοματα οτι το δικο σου σκυλι ειναι καθαροαιμο. Δεν εχει πεντιγκρι, δεν ειναι καθαρόαιμο. Απλο.
 


ioannalk

Well-Known Member
25 Αυγούστου 2013
100
0
31
πειραιας
Δεν σε έβαλε κανεις να παρεις τηλ. Αν υπερασπιζοσουν σωστα την επιλογη που έκανες, και δεν ειχες αμφιβολίες, δεν θα επαιρνες καν τηλ.
Αμφιβάλλω παρα πολύ να εχουν πεντιγκρι οι γονεις. Και να έχουν όμως ,δεν σημαινει αυτο αυτοματα οτι το δικο σου σκυλι ειναι καθαροαιμο. Δεν εχει πεντιγκρι, δεν ειναι καθαρόαιμο. Απλο.
ωραια στα παπαρια μου πηρα ενα σκυλο και δεν ειναι καθαροαιμος,,,,καλυτερος απο τον δικο σου ειναι!!!αντε τοσα μου τα κανατε
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.650
7.756
Αχαχχαχαχαααααα μιας και πιάσαμε τα παπάρια δεν περνάτε μια βολτίτσα κι από το θέμα εκκρίσεις από το πέος να ανεβάσετε κι εκεί το επίπεδο; :p
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
ωραια στα παπαρια μου πηρα ενα σκυλο και δεν ειναι καθαροαιμος,,,,καλυτερος απο τον δικο σου ειναι!!!αντε τοσα μου τα κανατε
μα και ο δικος μου δεν ειναι καθαροαιμος, και δεν ειπα οτι ειναι. ωριμασε λιγο..
και μη βριζεις σε ενα δημοσιο φορουμ..
 




GSD For Life

Well-Known Member
23 Αυγούστου 2013
172
6
28
Μυτιλήνη
Διαβάζω πολλά παρόμοια ποστ και ορισμένες φορές εκνευρίζομαι...

Απλά θέλω να ρωτήσω κάτι.
Το κουταβάκι του αληταρά του ανεύθυνου ιδιώτη που πρέπει να ανοίξει η γη να τον καταπιεί και που φτερνίζεται καθημερινώς...που θα καταλήξει αν δεν το πάρει κανείς;

Τι μανία έχετε ορισμένοι να τη λέτε σε όποιον νέο μπει στο φόρουμ αν έχει σκύλο από ιδιώτη;;

Δεν με ενδιαφέρει αν ο ιδιώτης ζευγάρωσε επίτηδες τα σκυλιά του ή έχει ένα και του το κουτουπώσανε.

ΕΝΑ με νοιάζει και ερωτώ, ασπρίζουν που ασπρίζουν τα μαλλιά μου, θα μου πέσουν κιόλας...

από τη στιγμή που έγινε μια γέννα, θα συμβουλεύσω εγώ τον φίλο μου ή την φίλη μου να μην πάρει κουτάβι από τη γέννα αυτή...με ρίσκο το κουτάβι αυτό να καταλήξει ή στο δρόμο ή σε φιλοζωική αν είναι τυχερό...ΑΛΛΑ να πάει να πάρει από εκτροφείο!!

Και αν το κουτάβι αυτό είναι τυχερό και το πάει κανας φιλόζωος σε φιλοζωική...θα πάει τώρα ο φίλος μου να δει τι σκυλάκια υπάρχουν στην φιλοζωική που λέμε...ααα και παίρνει αυτό το (ενήλικο πλέον ίσως) κουταβάκι που βγήκε από μια ανεύθυνη γέννα που λέγαμε παραπάνω...

Μπράβο φίλε/φίλη μου καλή που έσωσες ένα σκυλάκι και το υιοθέτησες από την φιλοζωική...
Αλλά τους μήνες που πέρασε στο δρόμο, την πείνα και τις κακουχίες που πέρασε μέχρι να φτάσει εκεί (που δεν είναι και 5άστερο ξενοδοχείο για να λέμε την αλήθεια...) ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ!

Αρκεί εμείς να πούμε το ΣΩΣΤΟ! Ναι σε εκτροφέα, ναι σε φιλοζωική, όχι σε γέννα ιδιώτη!

Εγώ αυτή τη λογική δεν την καταλαβαίνω.

Σίγουρα θα μου δώσετε πολλοί τα επιχειρήματά σας, για να καταλάβω.

Υ.Γ. Έχω εκτροφικό σκύλο (έχω σκάσει φράγκα δλδ με ΠΕΝΤΙΓΚΡΙ γνήσιο παρακαλώ) και για τον ιδιώτη που μιλάμε δεν θα έδινα φράγκο (για να πάρω το κουτάβι του).
Me ε αυτό το σκεπτικό γιατί να παίρνουμε και τα κουταβάκια απο τα πετ σοπ, εφόσον μετά οσα περυσεύουν τα σκοτώνουν ή τα πετάν στον δρόμο; Δεν είναι λύση αυτή "το πήρα γιατί θα έμενε στο δρόμο" Προτιμάς να μείει ενα στον δρόμο και να πεθάνει ή δεκάδες άλλα απο τις επόμενες γέννες αυτού του "κυρίου";
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
Καταρχάς, πρόσεξε σε παρακαλώ πως μιλάς.

Κατά δεύτερον:
τι ρατσα ειναι ο σκυλος σου?
Αν πας στο intro post μου, θα βρεις ότι θα ήθελες να ξέρεις.

Αυτό όμως τώρα, που παίζει ρόλο, σε όσα συζητάμε;
 






GSD For Life

Well-Known Member
23 Αυγούστου 2013
172
6
28
Μυτιλήνη
ε μα με ζαλισατε,,,,εσενα εχει πεντιγκρι?
Πω πω κοπέλα μου, σημασία δεν έχει εαν έχει πεντικγρι ή οχι σημασία έχει που τον πήρες απο ιδιώτη και η δικαιολογία σου είναι "ααα θα εμένε στον δρόμο" ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΠΑΣ ΚΙ ΣΩΘΥΝ ΑΛΛΟΙ 10000000
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
δηλαδη τωρα αφου εκανε οτι εκανε θα πρεπει αν το γυρισει πισω;;;;
ποια ειναι η λογικη σας τωρα μπορειτε να μου εξηγησετε;;
το οτι το πηρε απο εκει εχει ηδη γινει,τι προτεινετε πλεον απο εδω και περα;
 


ioannalk

Well-Known Member
25 Αυγούστου 2013
100
0
31
πειραιας
Πω πω κοπέλα μου, σημασία δεν έχει εαν έχει πεντικγρι ή οχι σημασία έχει που τον πήρες απο ιδιώτη και η δικαιολογία σου είναι "ααα θα εμένε στον δρόμο" ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΠΑΣ ΚΙ ΣΩΘΥΝ ΑΛΛΟΙ 10000000
ειπα εγω οτι ηταν αυτη η δικαιολογια μου?ρε εισαι τρελη?εγω εψαχνα πιτμπουλ ρε και το βρηκα και αφου μου το εδιναν,χαζη ειμαι?να δωσω 600 ευρω?
 


ioannalk

Well-Known Member
25 Αυγούστου 2013
100
0
31
πειραιας
Καταρχάς, πρόσεξε σε παρακαλώ πως μιλάς.

Κατά δεύτερον:

Αν πας στο intro post μου, θα βρεις ότι θα ήθελες να ξέρεις.

Αυτό όμως τώρα, που παίζει ρόλο, σε όσα συζητάμε;
οχι καλε απλα ρωτησα
 


GSD For Life

Well-Known Member
23 Αυγούστου 2013
172
6
28
Μυτιλήνη
οχι οσοι εχουμε σκυλο χωρις πεντιγκρι μν το διανοηθουμε να ξαναμπουμε εδω
Δεν σου είπαμε αυτό, άλλο ο σκύλος της μαρέκο που δεν έχει πεντιγκρι και άλλο ο δικος σου. Ο δικός σου είναι απο ιδιώτη ενώ ο σκύλος της ειναι απο τον δρόμο. Τι δεν μπορείς να καταλαβεις; Δεν πρεπει να παιρνουμε απο εκει σκύλους, είτε έχουν "πεντιγκρι" είτε οχι. Δεν κάνει. ΤΕΛΟΣ! Οπως είπα με την ιδια λογική του "θα εμενε στον δρόμο εαν δεν τον έπερνα" μπορούμε να παίρνουμε απο πετ σοπ αλλα δεν κανει γιατί η μανα του κουταβιού που θα πάρεις απο εκει, ζει με λιγο ψωμι και νερο, κλεισμένη μέσα σε ενα κλουβί, καταδικασμένη να γεννάει συνεχώς μέχρι να πεθάνει. Που ξέρεις πόσες ακόμα γέννες έχει κάνει αυτός για να βγάλει λεφτά; Είναι το ίδιο. Δεν παίρνουμε απο αυτούς για ηθικούς λόγους. Αλλά δεν βλέπω να σε πολυνοιάζει. Το μόνο που σε νοιάζει είναι οτι την έβγαλες φτηνά!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ο δικος μου εχει "πεντιγκρι" αλλα ειναι απο παππυ μιλλ.
Δεν τον αγορασα τοτε, εφτασε στα χερια μου, και ΕΥΧΟΜΑΙ να μην παθει καποιο σοβαρο προβλημα υγειας γιατι δεν ξερω τιποτα για το ιστορικο του. ειναι ακομα ειναι απο ολα αυτα που γεννηθηκαν απο ανευθυνες γεννες, οπως και το δικο σου. και μην το παρεξηγεις αυτο που εγραψα...

Απο το να παιζουμε την κολοκυθια και να κανουμε μια κουβένατ η οποια δεν οδηγει πουθενα, ρωτωντας τι ρατσα ειναι ο δικος σου, και αν εχει πεντιγκρι κλπ, θα σου προτεινα να αρχισεις να διαβάζεις στο φόρουμ περι καθαροαιμιας, εκπαιδευσης, διατροφης κλπ...
Ειναι σημαντικότα αυτα τα θέματα για σενα και το κουταβι σου.

Επίσης μη λες οτι το σκυλι σου ειναι πιτμπουλ. Τουλαχιστον εδω στο φορουμ... Εφοσον δεν εχει πεντιγκρι ειναι ημιαιμο.
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.943
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel