hills ή royal canin?




Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Δηλαδη ποιοτηκα η acana ειναι καλυτερη απο την hills? γιατι σκεφτομαι να την αλλαξω την hills που δινω ατην δικια μου. Η να προτιμησω
την royal;
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Μην ξεχναμε πως οταν 1 ξηρα τροφη δεν ταιριαζει σε καποιον σκυλο δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλη.Η ιδια ξηρα μπορει να ταιριαζει σε καποιον αλλον σκυλο.1 ξηρα τροφη πανακριβη μπορει να δημιουργησει προβληματα σε καποιον σκυλο και στον ιδιο σκυλο 1 πολυ πιο φθηνη να του ταιριαξει καλα.Η συμβουλη μου ειναι να αποφευγετε τις ξηρες τροφες που πουλουν στα Σουπερ Μαρκετ,ειναι οι φθηνοτερες αλλα οι χειροτερες γεματες χρωστικες,ενισχυτικα γευσης και αλλα πολλα.Οπως επισης δεν θα εμπιστευομουν τις χυμα τροφες.Απο την στιγμη που ταιζει καποιος τον σκυλο του ξηρα τροφη πρεπει να ταιζει τουλαχιστον ξηρα μετριας ποιοτητας και πανω.Ισως τα αρνητικα αποτελεσματα της υγειας 1 σκυλου που τρωει 1 τετοια ξηρα τροφη να μην εχουν αμεση αρνητικη κλινικη εικονα αλλα να δημιουργηθουν προβληματα υγειας σε βαθος χρονου,νωριτερα απ'οτι θα εμφανιζονταν με καποια καλη ξηρα.
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Η αληθεια ειναι πως δεν μπορω να καταλαβω ακομα αν ταιριαζει η συγκεκριμενη τροφη στην μικρη μου καθως ειναι η 1η τροφη που της εδωσα απο τοτε που την πηρα,θελω να πω δηλαδη πως δεν μπορω να την συγκρινω με καποια αλλη γιατι ειναι η μονη που της εδωσα απλα το θεμα μου ειναι σαν θρεπτικα συστατικα αν καποια αλλη ειναι καλυτερη απο αυτη που της δινω κ ετσι να την αλλαξω κ μετα να δω αν πραγματικα της ταιριαζει.
 


Megane

Well-Known Member
25 Απριλίου 2013
132
3
Αναμεσα στις δυο τροφες π ρωτας..Σαφεστατα καλητερα Royal Canin