Husky και σχέση συνύπαρξης με μώρα


aris83

Well-Known Member
17 Απριλίου 2010
202
0
Γέρακας
Θα ήθελα να ρωτήσω την σχέση που έχουν τα Husky απέναντι σε μώρα παιδιά
Είναι ένα θέμα που με απασχολεί από την στιγμή που αποφασίσω να φέρω στην ζωή ένα παιδί
Ευχαρίστω για τον χρόνο σας :)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Εφόσον ο σκύλος σου δεν είναι κουτάβι πιο πολλά ξέρεις εσύ παρά εμείς/άσχετα με την φυλή

Εφόσον το Χασκυ σου έχει κοινωνικοποιηθεί σωστά/εκτονώνεται επαρκώς και είναι σε καλή ισορροπία στις αντιδράσεις του δεν θα έχεις πρόβλημα

Ούτως ή άλλως πάντως δεν αφήνουμε μωρό και σκύλο χωρίς να είμαστε εκεί-αργότερα που θα είναι παιδάκι θα έχεις δεί και θα έχεις κρίνει αν ο σκύλος είναι ανεκτικός-υπερανεκτικός-προστατευτικός(πολύ πιθανό)-νευρικός κλπκλπκλπ οπότε βλέποντας και κάνοντας

Εσυ πως τον κρίνεις τον σκύλο σου? τι ηλικία έχει?
 


aris83

Well-Known Member
17 Απριλίου 2010
202
0
Γέρακας
Δεν έχω ακόμα σκύλο ψάχνω εκτροφεία και σήμερα με προβλημάτιζε αυτό το θέμα και ήθελα να το συζητήσουμε γενικά πως αντιδρούν τα Husky σε μώρα ομολογώ είναι κάτι το όποιο δεν το γνωρίζω και με ενδιαφέρει να το μάθω
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
α οκ-τώρα κατάλαβα...!!!

δεν είναι και απο τα ευκολα να έχεις μωρό και σκύλο μαζί-ειδικά αν δεν ξαναείχες μωρό ή ακόμα χειρότερα αν δεν είχες και σκύλο ποτέ...

για τα σιβηρικά συγκεκριμένα δεν θα απαντήσω-δεν είχα ποτέ και υπάρχουν πολλά μέλη στο φόρουμ που ξέρουν πολύ καλά
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Για τα Husky...δεν ξέρω...αλλά γενικά θεωρώ ότι αν ο σκύλος είναι ισορροπημένος (που σημάινει ότι ο ιδιοκτήτης έχει κάνει ΄καλή δουλειά) και αν οι γονείς δεν είναι υστερικοί με το θέμα παιδιού/σκυλιού...τότε δεν θα υπάρξει πρόβλημα...
Σίγουρα δεν αφήνουμε σκύλο και μικρό παιδί μόνους τους..περισσότερο επειδή καμιά φορά τα σκυλιά , χωρίς να το θέλουν μπορούν να γίνουν άγαρμπα στο παιχνίδι..(και τα παιδιά βέβαια γίνονται)...
Και η προσωπική μου άποψη είναι ότι συνήθως οι πιό μικρόσωμες ράτσες είναι πιό νευρικές με τα παιδιά, παρά οι πιό μεγαλόσωμες...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη