mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Εφόσον δεν έχουν κάνει προεγγραφή επισκέπτη δεν γίνετε να μπουν μέσα. Μπορούν απλός να πάρουν ένα φυλλάδιο
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιός είναι ο προβληματισμός σου, αλλά στην έκθεση, φυσικά και μπορούν να μπουν όλοι. Και να πάρουν και το περιοδικό, αν θέλουν :)

Εικάζω ότι η προεγγραφή, αφορούσε αυτό που σας έβαλα κάπου παραπάνω, για όποιον ήθελε να συμμετέχει με τον σκύλο του, σε κάποιο από τα event, απ'ότι είχα καταλάβει. Γιατί βεβαίως, δεν επιτρέπεται είσοδος σκύλων, που δεν συμμετέχουν στην έκθεση.

Και όποιος δει, φωτό του Μάρκου στο περιοδικό, να μου το πει εγκαίρως, αυτή την φορά :D
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιός είναι ο προβληματισμός σου, αλλά στην έκθεση, φυσικά και μπορούν να μπουν όλοι. Και να πάρουν και το περιοδικό, αν θέλουν :)

Εικάζω ότι η προεγγραφή, αφορούσε αυτό που σας έβαλα κάπου παραπάνω, για όποιον ήθελε να συμμετέχει με τον σκύλο του, σε κάποιο από τα event, απ'ότι είχα καταλάβει. Γιατί βεβαίως, δεν επιτρέπεται είσοδος σκύλων, που δεν συμμετέχουν στην έκθεση.

Και όποιος δει, φωτό του Μάρκου στο περιοδικό, να μου το πει εγκαίρως, αυτή την φορά :D
Ναι το link που είχες ανεβάσει ήταν για την προεγγραφή απλός θέλει κι ένας φίλος μου να πάει και δεν έχει κάνει προεγγραφή επισκέπτη και ρωτάω γιατί δεν κατάλαβα καλά αυτό που έγραφε
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Καμμία σχέση. Μια χαρά μπορεί να πάει. Αλλίμονο :)
Εχει ιδιαίτερη οργάνωση φέτος η έκθεση και εμένα προσωπικά, μου άρεσε.
Να πάτε και να το ευχαριστηθείτε. Εχει πολλά αξιόλογα πράγματα να δείτε.
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Πηγαμε και την παρασκευη και σημερα- συμμετειχα με μια σκυλα μου στην εκθεση μορφολογιας. Με αναμενομενα- αλλα οχι καλα αποτελεσματα αυτην την φορα ( η σκυλα βρισκεται σε περιεργη φαση αναπτηξης).
Εξαιρετος χτες- καλος σημερα.
Αξιοσημειοτο:
Χτες ειχε εξαιρετες γωνιωσεις και σημερα οχι!!
Και αυριο θα ξαναπαμε! Θα δουμε!
 












archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Μόλις επιστρέψαμε από τν έκθεση, όντως πολύ περιποιημένη. Με χάλασε τ ότι απευθυνόταν σε εμπόρους αποκλειστικά. Δειγματιστίκαμε από όλα πάντως :whistle::whistle::whistle:
 


κουκουρουκου

Active Member
4 Μαϊου 2014
38
87
46
επισκεφτήκαμε οικογενειακώς και εμείς την έκθεση όντως και εμάς μας φάνηκε καλύτερη από τις προηγούμενες φορές.
Το μόνο αρνητικό , για μένα , ήταν για ακόμα μια φορά ο φανατισμός που επικρατεί στον στίβο που διαγωνίζονται τα rottweiler
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Το μόνο αρνητικό , για μένα , ήταν για ακόμα μια φορά ο φανατισμός που επικρατεί στον στίβο που διαγωνίζονται τα rottweiler
Να μην πω τιποτα τωρα!!! Εμεις, επειδη ειμασταν μεγαλη παρεα με 10 Σκυλους και τα αναλογα κλουβια κλπ. κατσαμε απο την πρωτη μερα εξω απο το στιβο 2 και παραμειναμε εκει!
Το Σαββατο κοντευα να παθω νευρικο breakdown! Κρινονταν τα Doberman και μετα τα Rott!
Ειχα μεινει μονη μου εκει για αρκετη ωρα, να προσεχω τα πραγματα μας, επειδη ολη η παρεα ειχε παει στον στιβο οπου κρινονταν τα σκυλια τους.
Ενω ο κριτης ελεγε συνεχος, οτι δεν θελει Double Handling- η γραμματεας στιβου να τους το επισημανει συνεχος, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙΠΟΤΑ!! Και ουτε σεβονται τιποτα!
Ετρεχαν πανω απο το κεφαλι μου- με μπαλες, με παιχνιδια με σφιριχτρες- κοπανιοντουσαν, φωναζαν και κοντεβαν να με ριξουν κατω πολλες φορες μαζι με την καρεκλα μου και να πατησουν και τον σκυλο μου, που το κρατουσα εξω απο το το κλουβι!
Ενα πραγμα δεν καταλαβαινω :
Δεν μπορουν να μαθουν στα σκυλια τους να στινονται για κριση στον στιβο????? Νορμαλ δηλάδη, οπος κανουν ολοι οι αλλοι??
Και δηλονουν και εκπαιδευτες οι περισσοτεροι!!
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Αν τους αποκλεισουν αυτοματα λογω double handling λογικα θα συμμορφωθουν.Θα τους παρει 1-2 εκθεσεις να κατανοησουν οτι πλεον αλλαξαν τα πραγματα αλλα στο τελος τι θα κανουν ; Φυσικα θα πρεπει να ειναι κατι στο οποιο θα συμφωνησουν ολοι οι κριτες μεταξυ τους.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Καλημέρα!

Γνωρίζει κανείς τι ισχύει με το double handling;
Ρωτάω γιατί στους κανονισμούς της FCI δεν βλέπω να αναφέρει κάτι.
Aν θυμάμαι καλά, έγινε το 10 ή το 11 μια αλλαγή όπου απαγορεύτηκε στις διεθνής εκθέσεις , αλλά μετά το επανέφεραν;;;;

Ταυτόχρονα βέβαια βλέπω σε διάφορους κυνολογικούς ομίλους να το αναφέρουν ρητά και κατηγορηματικά πως απαγορεύεται. :confused:
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Στο KC παντως υπαρχει αναφορα http://www.thekennelclub.org.uk/media/1017389/annex_c_gsd.pdf και αν θυμαμαι καλα ειχε γινει λογος και μετα το περιστατικο των GSD στα Crufts πριν απο καποιους μηνες.

Για μενα παντως,ειναι αδικο να συμβαινει κατι τετοιο σε BOG & BIS.Στα ΒΟΒ τους ας κανουν οτι θελουν,αν και πιστευω πως με τετοιες συμπεριφορες πεφτει το επιπεδο της εκθεσης.Αλλο να φωναζεις το ονομα του σκυλου απο εξω και αλλο να σφυριζεις,να χοροπηδας και να ζουλας παπακια για να βοηθησεις τον σκυλο !
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Χα χα μας φαγατε εμας τους Ροτβαιλεραδες,βραζει λιγο το αιμα μας τι να κανουμε:p

Λοιπον πολυ καλη εκθεση,πηραμε κ εμεις μερος με την φριντα δεν τα πηγαμε τοσο καλα, πηραμε ενα πολυ καλος δεν πειραζει πηραμε εμπειριες γνωρισαμε κοσμο συνεχιζουμε στο μελλον θα τα παμε καλυτερα...:)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf