Kαταλληλο κρεβατι για λαμπραντορ??


Giota_arg

Active Member
6 Ιουνίου 2015
42
35
27
Lefkada
Γεια σας και παλι!
Το συγκεκριμενο θεμα δεν ηξερα που να το εντάξω, οποτε το εβαλα εδω! :p
Ηθελα να ρωτησω, και ειδικοτερα τους ιδιοκτητες λαμπραντορ (ή αλλων μεγαλόσωμων φυλων) αν ξερετε καποιο pet-shop (για αγορα online) για να βρω καταλληλο κρεβατι για το λαμπραντορ μου (ειναι 8,5 μηνων). Ή ακομη καλυτερα αν εχετε εσεις να μου προτεινετε καποιο συγκεκριμενο κρεβατι (τα link ειναι ευπρόσδεκτα :p ). Θέλω να του παρω ενα μεγαλο για να το κρατησει και μεγαλώνοντας (λεμε τωρα! :p ) Απο οσο εχω καταλαβει του αρεσουν οι πιο "σκληρες" επιφανειες, δεν θελει να "βουλιαζει" πολυ! Ευχαριστω εκ των προτερων! :)
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Χριστέ μου τι τιμές είναι αυτές!

Πάνε πάρε ρετάλια που είναι για πέταμα από καμιά βιοτεχνία και πάνε να στα πατήσει κάποια μοδίστρα. 5-10 ευρώ για την δουλειά της.

Εγώ έφτιαξα ένα με δερματίνη καλής ποιότητας από αυτή που χρησιμοποιούν στα σαλόνια και είναι σαν καινούργιο σχεδόν 2 χρόνια μετά!
 
  • Like
Reactions: d-friend


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
To σχέδιο προτεινω, το πως θα το αποκτησει είναι δικο του θέμα :p
 


Giota_arg

Active Member
6 Ιουνίου 2015
42
35
27
Lefkada
Επέλεξε στρώμα και οχι αυτά που αναγκάζουν τον σκύλο να κουλουριάσει τα πόδια του. Δεν είναι καλό για τα οστά.
Π.χ. http://www.pet4u.gr/trixie-drago-38051-52-53.html το μεγάλο μέγεθος.
ναι το εχω σκεφτει αλλο ο δικος μου κοιμαται ατσαλα και του γλιστραει..θελω κατι πιο σταθερο.. :/
 


Giota_arg

Active Member
6 Ιουνίου 2015
42
35
27
Lefkada
Χριστέ μου τι τιμές είναι αυτές!

Πάνε πάρε ρετάλια που είναι για πέταμα από καμιά βιοτεχνία και πάνε να στα πατήσει κάποια μοδίστρα. 5-10 ευρώ για την δουλειά της.

Εγώ έφτιαξα ένα με δερματίνη καλής ποιότητας από αυτή που χρησιμοποιούν στα σαλόνια και είναι σαν καινούργιο σχεδόν 2 χρόνια μετά!
τι ειναι τα ρεταλια?? :p
 






Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Κομματια υφάσματα...
εγω τον χειμωνα της εχω κουβέρτες δικες της σε καθε γωνια που ξερω οτι της αρεσει...καλα το βραδυ κοιμαται μαζι μας...
το καλοκαιρι προτιμα πλακακι το παιδι!
 


Giota_arg

Active Member
6 Ιουνίου 2015
42
35
27
Lefkada
Κομματια υφάσματα...
εγω τον χειμωνα της εχω κουβέρτες δικες της σε καθε γωνια που ξερω οτι της αρεσει...καλα το βραδυ κοιμαται μαζι μας...
το καλοκαιρι προτιμα πλακακι το παιδι!
αα οκ ευχαριστω!! το καλοκαιρι σιγουρα και μενα πανω στο πλακακι κοιμαται οποτε ολα οκ! καλη ιδεα αυτη με τις κουβερτες, θα τη σκεφτω!
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Εγώ του έχω μια στρατιωτική μάλλινη κουβέρτα, την οποία στρώνει μόνος του με μεγάλη πλέον τέχνη!
Προφάτως ο ένας υιός μου, του αγόρασε ένα κρεβάτι γιατί τον λυπάται να τον βλεπει να το στρώνει, παρ ότι εγώ αντιθέτως πιστεύω ότι γίνεται πιο επιδέξιος στα πόδια και τη μουσούδα.
Δεν βλέπω πάντως να χρησιμοποιεί περισσότερο το κρεβάτι. Απλώς το έχει δίπορτο πλέον.
Το καλοκαίρι φυσικά δεν χρησιμοποιεί τιποτα.
Μάλλον στο μυαλό μας είναι αυτές οι ευκολίες...
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Κοιτα εμενα δε με συμφέρει κρεββατι γιατι καταρχας απλωνεται σα το χταποδι κ κανει κ ερπειν οποτε θα χρειαζομουν κατι που να καταλαμβανει τετραγωνικα κ καταδευτερον δεν καθεται σε μια γωνια η κιουρια, εχει σταμπαρει δυο τρια σημεία που της αρεσουν κ παει απο γωνια σε γωνια, οποτε θα χρειαζομουν κ δυο τρια κρεββατια (ή να τρεχω κ γω απο πισω της καθε φορα)...για να καταλαβεις η Ηρα εχει δικη της πολυθρονα στο σαλόνι τις κουβερτες συν το κρεββατι μου...καπου εκει θα την βρεις.
Οποτε αν κ ο δικος σου μοιαζει στην δικια μου δεν συνιστω κρεββατι.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Εμένα όλα έχουν το κρεβάτι τους. Η Λούση το δικο της καναπέ, ο Τζιμάκος τον δικο του καναπέ και ο Έλβις το κρεβάτι του. Και απολαμβάνουν τρομερά να κοιμούνται εκεί. Οπότε εγώ θα συνιστούσα κρεβάτι ή κάτι εναλλακτικό (κουβέρτα, καναπέ, ότι θες και είναι άνετο).
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι ειδικά το χειμώνα, θέλει να ακουμπάει την πλάτη του (πιθανότατα για ζεστασιά) και διαμορφώνει έτσι την κουβέρτα ώστε να έχει ένα ημικυκλοτερές ανασήκωμα εκει που ακουμπάει.
Οπότε θεωρώ ότι τα κρεβάτια τύπου καναπέ, θα βόλευαν περισσότερο (τουλάχιστον τις ανάγκες του δικού μου)
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Ίσως κάποιο στρώμα για κούνια; - γνωρίζω σκυλογονείς που το έχουν εφαρμόσει με μεγάλη επιτυχία! Ανάλογα με τον καιρό, το αφήνεις είτε με θήκη/σεντονάκι, είτε βάζεις πάπλωμα.
 


Giota_arg

Active Member
6 Ιουνίου 2015
42
35
27
Lefkada
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι ειδικά το χειμώνα, θέλει να ακουμπάει την πλάτη του (πιθανότατα για ζεστασιά) και διαμορφώνει έτσι την κουβέρτα ώστε να έχει ένα ημικυκλοτερές ανασήκωμα εκει που ακουμπάει.
Οπότε θεωρώ ότι τα κρεβάτια τύπου καναπέ, θα βόλευαν περισσότερο (τουλάχιστον τις ανάγκες του δικού μου)
Που μπορώ να βρω τετοια κρεβάτια;;
 


Giota_arg

Active Member
6 Ιουνίου 2015
42
35
27
Lefkada
Ίσως κάποιο στρώμα για κούνια; - γνωρίζω σκυλογονείς που το έχουν εφαρμόσει με μεγάλη επιτυχία! Ανάλογα με τον καιρό, το αφήνεις είτε με θήκη/σεντονάκι, είτε βάζεις πάπλωμα.
Καλη ιδέα, ευχαριστω πολυ!!!
 


Giota_arg

Active Member
6 Ιουνίου 2015
42
35
27
Lefkada
Εμένα όλα έχουν το κρεβάτι τους. Η Λούση το δικο της καναπέ, ο Τζιμάκος τον δικο του καναπέ και ο Έλβις το κρεβάτι του. Και απολαμβάνουν τρομερά να κοιμούνται εκεί. Οπότε εγώ θα συνιστούσα κρεβάτι ή κάτι εναλλακτικό (κουβέρτα, καναπέ, ότι θες και είναι άνετο).
Νομιζω ενα κρεβατακι- καναπές θα με βόλευε το θεμα ειναι που θα βρω! Ξερεις μήπως ;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22