Kοιμούνται μ ανοιχτά ματια ΄?


Dyllangirl

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
176
0
Θεσσαλονίκη
Πριν λίγο παρατηρούσα τον κουταβούλι μου να κοιμάται .. έβλεπε ένα όνειρο και γαυγιζε στον ύπνο του :p αλλά παρατήρησα ότι τα μάτια του ήταν ανοιχτά κάπως και πήγαιναν γρήγορα ( δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς ) είναι φυσιολογικό αυτό ή είναι καμιά αρρώστια που εκδηλώνεται έτσι ?
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
Πριν λίγο παρατηρούσα τον κουταβούλι μου να κοιμάται .. έβλεπε ένα όνειρο και γαυγιζε στον ύπνο του :p αλλά παρατήρησα ότι τα μάτια του ήταν ανοιχτά κάπως και πήγαιναν γρήγορα ( δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς ) είναι φυσιολογικό αυτό ή είναι καμιά αρρώστια που εκδηλώνεται έτσι ?
χαχα,φυσιολογικο ειναι το εχω δει και εγω στον σκυλο μου αρκετες φορες :p
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
χαχαχαχ φυσιολογικό ειναι μην ανησυχείς εμένα να δείς τι κάνει,γαυγίζει,που και που βγάζει και κάτι κραυγες ξερεις απο αυτες που τις κάνουν για να τα λυπηθεις,κουνάει την ουρά της,τρέμει λες και φοβάται κάτι από το όνειρο,κοιμάται με μισανοικτα μάτια σα να σε κοιτάζει είναι,σάμπως εμείς δεν τυχαίνει να κοιμόμαστε με ανοικτά μάτια;; :) :) :) :)
 


Dyllangirl

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
176
0
Θεσσαλονίκη
χαχα !! ναι δίκιο έχετε !! τρόμαξα λιγάκι έτσι όπως έκανε !! αν και έχω συνηθήσει τις κραυγές και τα γαυγισματά του δεν είχα παρατηρήσει ποτέ τα ματια του :D
 


μπουλης

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2010
752
306
n.smirni
REM λέγεται, ότι και στον άνθρωπο!

Mην σε ανησυχούν τα γαυγίσματα αυτά.
Επίσης μην τον ξυπνάς εκτός από το ότι του δημιουργεί εκνευρισμό, μπορεί να βλέπει κανά ωραίο όνειρο. :)
 




querido_jose

Active Member
29 Ιουνίου 2010
36
0
μάλλον εσείς δεν έχετε δεί κάτι τέτοιο πριν...

[video=youtube;z2BgjH_CtIA]http://www.youtube.com/watch?v=z2BgjH_CtIA[/video]
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Αυτό το βίντεο όταν το χα πρωτοδεί είχα πεθάνει στα γέλια...!!
Αυτο και το sneezing panda ειναι από τα αγαπημένα μου. Α!Και το oh long john.

Στο θέμα τώρα, η δικιά μου καμιά φορά "παραμιλάει" όταν ονειρεύεται. Κάνει κάτι "χχχρρρ πσσςς γουιιι βζζζζζζζζζ woof"
xaxaxa
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εγω παλι το καημενο το λυπηθηκα ετσι φουριοζικο που ξυπνησε και πηγε και κουτουλησε. Τα χασε!

Παντως απο ονειρα και τα δικα μου βλεπουν συχνα και εννιοτε και με μισανοιχτα ματια!
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
και μένα τα ίδια, έχει ρίξει τρελό τρέξιμο,
πιο πολύ βέβαια έτρεχε όταν ήταν μικρότερος τώρα καμιά φωνούλα βγάζει ή τρέμει λίγο.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Αστα να πάνε, προχθές μου έφυγε η ψυχή!
Καθώς κοιμόμουν (4πμ) ένιωθα τα πόδια της να τρέμουν λιγάκι πάνω στα δικά μου. Κάνει μια απότομη κίνηση ξαφνικά να σηκωθεί επάνε και παραλίγο να κουτουλήσουμε κεφάλη-κεφάλη, γιατί είχα κι εγώ την ίδια αντίδρασει. Με αυτία πίσω και μάτια ορθάνοιχτα με κοιτάει λιγάκι και αρχίζει να με φιλάει. Μάλλον ονειρεύτηκε ότι η κατάψυξη ήταν άδεια.
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
Αστα να πάνε, προχθές μου έφυγε η ψυχή!
Καθώς κοιμόμουν (4πμ) ένιωθα τα πόδια της να τρέμουν λιγάκι πάνω στα δικά μου. Κάνει μια απότομη κίνηση ξαφνικά να σηκωθεί επάνε και παραλίγο να κουτουλήσουμε κεφάλη-κεφάλη, γιατί είχα κι εγώ την ίδια αντίδρασει. Με αυτία πίσω και μάτια ορθάνοιχτα με κοιτάει λιγάκι και αρχίζει να με φιλάει. Μάλλον ονειρεύτηκε ότι η κατάψυξη ήταν άδεια.
χαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχααχαχ
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Τώρα που το λέω ακούγεται όντως αστείο αλλα τρόμαξα αληθινά.
Είναι και μαύρο το σκυλί.... αστα να πάνε, είδα μια σκιά μπροστά μου και τρόμαξα!
 




Dyllangirl

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
176
0
Θεσσαλονίκη
χαχαχα το βιντεακι κοριφη !!!!

ενταξει δηλαδη να μην ανησυχώ με τα κατορθωματα του δικου μου !!!

χαχα τα σκυλακια σας ειναι κορυφαία !! να σας ζησουν :D :D :D :D