Kennel για σπίτι σκύλου


Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Καλησπέρα, επειδή μετακινούμαστε συχνά, (μένουμε σε επαρχία, αλλα κατεβαίνουμε συχνα Αθήνα οπότε η Αύρα ακουλουθεί μαζί μας σε ταξίδι με πλοιο) σκέφτομαι να αγοράσω ένα κουτί μεταοφράς (και συγκεκριμένα το bracco 4 IATA) με το σκεπτικό οτί μπορώ να την έχω μαζί στο πλοίο αλλα να το χρεισημοποιώ και σας το σπίτι της όπου και να είμαστε. Το θέμα είναι ότι χώρος της είναι έξω, σε σκεπασμένο μέρος αλλα ανοιχτό. Αυτό το κουτί θα την προστατεύει από βροχη; (είναι σκεπασμένο μόνο από επάνω σαν ισόγειο μπαλκόνι) γιατί τώρα έχει συρμάτινο λόγου καλοκαιριού (το οποίο το έχει αγαπήσει) αλλα με τις βροχές τη βάζαμε μέσα! Θέλω να της πάρω κάτι που να μας βολεύει εμάς αλλα και εκείνη να νιώτει ασφάλεια το βράδυ. Ελπίζω να βγάλατε νόημα!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
οχι , αν βρεχεται ο χωρος εχει τρυπες στο πλαι.
Αλλα αφου εχετε συρματινο γιατι να μη κοιμαται παντα μες το κλουβι τοποθετημενο εντος, δηλαδη μέσα στο σπίτι μόμιμα ? Δεν ειναι μονο η βροχη, ειναι το κρυο γενικα, η σκνιπα το καλοκαιρι, η ασφαλεια της γενικοτερα κ.τ.λ Εκει , μες στο σπιτι, θα νιωθει σιγουρα πιο ασφαλης και ομορφα.
 
Last edited:


Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Το συρμάτινο έχει γίνει χάλια και πρέπει να πεταχτεί (έχει σκουριάσει...χάλια είναι). Μέχρι τώρα μπαινοέβγαινε όποτε ήθελε μέσα έξω. Αλλα κοιμόταν έξω.... Τώρα που έρχεται χειμώνας (ο πρώτος μας) δεν ξέρω πως θα είναι. Μπορεί να μένει μέσα....το θέμα είναι τι σπιτάκι να τις πάρω που να βολεύει....
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Μεσα θα ειναι ασφαλης και ομορφα, ζεστα και με τα δυο. Απλα να ειναι ανετο να σηκωθει, ξαπλωσει, να χωραει ενα στρωματακι. Εξω ειναι κριμα να μενει, αφου μπορειτε μεσα.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Eαν σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς σαν κρειτ και να την κλείνεις εκεί μέσα το βράδυ κάθε βράδυ τότε πρέπει να πάρεις μεγαλύτερο μέγεθος κουτί μεταφοράς. Δηλαδή πρέπει να είναι ευρύχωρο να χωράει να σηκωθεί και να περιστραφεί άνετα. Αν έχεις τη δυνατότητα μπορείς να πάρεις και τα δύο? Κρέιτ για το σπίτι και κουτί μεταφοράς με ρόδες ίσως για τα ταξίδια?