Koκκίωμα απο αντιβίωση baytril


lolita

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2009
89
0
ΧΑΛΚΙΔΑ
Καλήμέρα ! θα ήθελα λίγο τα φώτα σας !εψαξα αλλά δεν βρήκα κατι αντίστοιχο σε συζήτηση !πρίν απο 1,5 μήνα χρειάστηκε να κάνω κορτιζόνη και αντιβίωση ενέσιμη στο yorksire μου!μετά απο 10 μερες παρουσιασε ενα γρουμπουλι στο σημείο της ένεσης . Εκανα και συνεχίζω να κάνω κομπρέσες με αλουμινόνερο ! μου είπαν ότι πρέπει να αφαιρεθεί !εχει κάποιος καποια παρόμοια εμπειρία ;η μόνη λύση ειναι το χειρουργείο;;;;;;
 




lolita

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2009
89
0
ΧΑΛΚΙΔΑ
έχω δει διαφορά δεν ξέρω αν είναι βελτίωση στο ότι έγινε πιο συμπαγές!θα αυξήσω τις κομπρέσες κανω και μασάζ!
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Πριν χρονια ειχα χρησιμοποιησει lasonil,δεν ξερω αν κυκλοφορει ακομα.
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Αλοιφη ειναι και οντως βοηθησε.Καποιες μαμαδες το χρησιμοποιουσαν στα μωρα οταν εκαναν καρουμπαλα απο τα εμβολια.
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Αν δεν ασχοληθει ο σκυλος,ξυνει δαγκωνει κλπ με αποτελεσμα να κανει ζημια δεν υπαρχει προβλημα.
 
  • Like
Reactions: mareco


lolita

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2009
89
0
ΧΑΛΚΙΔΑ
αυτο ειναι το θέμα μου μήπως η λύση του χειρουργείου με τα απειρα ραμματα που μου είπαν σε 4 κιλά σκυλί ειναι υπερβολή!ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Ε οχι και χειρουργειο!
Θα υποχωρησει ειτε μονο του ειτε με βοηθεια!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αλλά και να μην υποχωρήσει, αν δεν το πειράζει, ή αν αυτό δεν μεταβληθεί προς το χειρότερο, δεν βλέπω να υπάρχει λόγος, να αφαιρεθεί.
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Δεν ειναι θεμα για να σκας,στο δικο μου σκυλο ειχε γινει σαν πορτοκαλι και ειχε και πολλα προβληματα υγειας ο δολιος..
Αντε περαστικα να ειναι!
 


lolita

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2009
89
0
ΧΑΛΚΙΔΑ
mareco όχι εκεί που είναι ψηλά στη ράχη δεν μπορεί να το ξύσει σε καμία περίπτωση!σίγουρα θα συνεχίσω και με αλουμινονερο και με αλοιφή!σκάω γιατί απο μια αντιβίωση φτάσαμε να μιλάμε για χειρουργείο!