Mily


krigopo

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
64
240
47
Πως δεν την είδαμε την κούκλα εκεί?
είμαστε καινούριες και δεν έχουμε πάει πολλές φορές γι'αυτό δεν θα μας έχετε δει , πηγαίνουμε βόλτα συνήθως από τον κάτω πεζόδρομο της Σπύρου Λούη και δύο φορές την πήγα και εκεί που μαζεύονται σκυλάκια και τα αφήνουν και ελεύθερα δίπλα στο γήπεδο που έχει ένα μέρος με γρασίδι.
 










vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
είμαστε καινούριες και δεν έχουμε πάει πολλές φορές γι'αυτό δεν θα μας έχετε δει , πηγαίνουμε βόλτα συνήθως από τον κάτω πεζόδρομο της Σπύρου Λούη και δύο φορές την πήγα και εκεί που μαζεύονται σκυλάκια και τα αφήνουν και ελεύθερα δίπλα στο γήπεδο που έχει ένα μέρος με γρασίδι.
Εκεί στα γρασίδια με προσοχή. Δεν ειναι όλα γουτσου-γούτσου.
Συμφωνώ και επαυξάνω - έχουν γίνει κάτι μεγαλοπρεπείς σκυλοκαυγάδες εκεί.
 
  • Like
Reactions: betty coltrane




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Χεχε, κοιτα υπαρχει ενας που κυκλοφορει με μπαστουνι baseball. Γελαμε (με ενα αμηχανο γελιο μπορω να πω) καθε φορς που τον βλεπουμε. :) Δεν τον εχω δει ποτε να τπ χρησιμοποιει ομως.
Ναι, για τα σκυλια λεω. :p Σε γενικες γραμμες ειναι καλα. Προσωπικα αν ειναι πανω απο 2-3 δεν καθομαι γιατι ολο και κατι μπορει να συμβει. Μπορεις ομως να κανεις ωραιες βολτες.
 
  • Like
Reactions: krigopo


krigopo

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
64
240
47
Συμφωνώ και επαυξάνω - έχουν γίνει κάτι μεγαλοπρεπείς σκυλοκαυγάδες εκεί.
η αλήθεια είναι ότι την άφηνα ελεύθερη σε ένα πάρκο που είναι κοντά στο σπίτι μου , μόνο αν ήταν λίγα σκυλιά και να τα ξέρω αλλά προχθες την άφησα να παίξει για λίγο, μετά την μάζεψα και καθόταν δίπλα μου δεμένη. Ήρθε τότε μια καινούρια σκυλίτσα που δεν την ήξερα και ξαφνικά από το πουθενά της όρμηξε (η δικιά μου στην άλλη). Τρελάθηκα... δεν πρόκειται να την ξαναφήσω ελεύθερη , τουλάχιστον μέχρι να τελειώσουμε την εκπαίδευση (ξέχασα να πω πως μόλις αρχίσαμε) . Ο εκπαιδευτής μου είπε ότι έγινε γιατί δεν την ήξερε και δεν είχε προλάβει να την μυρίσει. Τι να πω. Φοβόμουν τα άλλα σκυλιά αλλά και η δικιά μου από ότι φαίνεται θέλει πολύ προσοχή
 


krigopo

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
64
240
47
Χεχε, κοιτα υπαρχει ενας που κυκλοφορει με μπαστουνι baseball. Γελαμε (με ενα αμηχανο γελιο μπορω να πω) καθε φορς που τον βλεπουμε. :) Δεν τον εχω δει ποτε να τπ χρησιμοποιει ομως.
Ναι, για τα σκυλια λεω. :p Σε γενικες γραμμες ειναι καλα. Προσωπικα αν ειναι πανω απο 2-3 δεν καθομαι γιατι ολο και κατι μπορει να συμβει. Μπορεις ομως να κανεις ωραιες βολτες.
Δύο φορές που πήγαμε ήταν πολύ ωραία αλλά είχε μόνο δύο σκυλάκια και αυτά πολύ καλά. Γενικά μου αρέσει πολύ για βόλτα σε όλο το ολυμπιακό, νομίζω και για κοινωνικοποίηση είναι πολύ καλά αφού έχει πολύ κόσμο, ποδήλατα, σκυλάκια. Άντε να μεγαλώσει κι' άλλο και θα πηγαίνουμε πιο συχνά :D
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ο εκπαιδευτής μου είπε ότι έγινε γιατί δεν την ήξερε και δεν είχε προλάβει να την μυρίσει. Τι να πω. Φοβόμουν τα άλλα σκυλιά αλλά και η δικιά μου από ότι φαίνεται θέλει πολύ προσοχή
Στο βαθμό που η κουτάβα σου κρατάει από τσοπανόσκυλο, είναι πολύ πιθανό να έχει αυξημένη επιθετικότητα σε άλλα σκυλιά. Οπότε μην το δένεις κόμπο ότι μετά την εκπαίδευση θα κυλιέται στα λιβάδια με λυτά Λαμπραντόρ....
 


krigopo

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
64
240
47
Στο βαθμό που η κουτάβα σου κρατάει από τσοπανόσκυλο, είναι πολύ πιθανό να έχει αυξημένη επιθετικότητα σε άλλα σκυλιά. Οπότε μην το δένεις κόμπο ότι μετά την εκπαίδευση θα κυλιέται στα λιβάδια με λυτά Λαμπραντόρ....
Όχι μόνο δεν το δένω κόμπο αλλά περιμένω τα πάντα, γι' αυτό ξεκίνησα και εκπαίδευση από τόσο νωρίς για να προετοιμαστώ και να μάθω να διαβάζω τον σκύλο μου όσο γίνεται γιατί είμαι και πρωτάρα. Εύχομαι να μου βγει όσο γίνεται "αρνί" παρά "φύλακας". Θα δείξει .
 
  • Like
Reactions: ioanna a














Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Να σου ζήσει το αρκουδοπαιδο...

(σε εχω ξαναδει και σε αλλο φορουμ εσενα...χαχα...αυτο το κλαμπ με τα ελληνικα πουλακια)
 
  • Like
Reactions: krigopo


krigopo

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
64
240
47
Να σου ζήσει το αρκουδοπαιδο...

(σε εχω ξαναδει και σε αλλο φορουμ εσενα...χαχα...αυτο το κλαμπ με τα ελληνικα πουλακια)
Ευχαριστώ ευχαριστώ!!!!
Σε ομάδα το fb ναι είμαι σε κάποιες μιας και ειμαι και παπαγαλομαμα αλλά σε φόρουμ μάλλον όχι ... έχω και λίγο αλτσχάιμερ βέβαια ....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf