Mucca-American Staffordshire Terrier


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Με τους ανθρώπους είναι πολυ φιλική αλλα όχι τόσο με μικρότερα σκυλια ή κουτάβια!Αυτα τα λίγα για το κορίτσι μου!:)
Καλέ, τι ψέματα είναι αυτά που λες για το πανέμορφο κορίτσι σου; Η Μούκα μια χαρά έπαιζε και με το κουτάβι την Φαίδρα και με τα 3 Westies που μας επισκέφτηκαν την Κυριακή πριν έρθετε να την πάρετε, γιατί διασπείρεις τέτοιες κακίες για το πανέμορφο και γλυκήτατο κορίτσι σου; ε??? χε χε χε χε
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Διονύση μου μπορει να μη την άφησαν τα αλλα να βγάλει τον "κακό" της εαυτό!!Αχ είμαι μια αγχωμένη μανα...χαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Διονύση μου μπορει να μη την άφησαν τα αλλα να βγάλει τον "κακό" της εαυτό!!Αχ είμαι μια αγχωμένη μανα...χαχα
Τι λες καλέ; Αφού το κορίτσι σου είναι ένα τέλειο κορίτσι, δεν έχει κανένα "κακό" εαυτό, είναι ένα αγγελούδι, ένα πολύ τρελό, παιχνιδιάρικο αγγελούδι.

Να μην αγχώνεσε, μην ξεχνάς ότι το άγχος σου το μεταδίσεις στο σκυλί σου. Άρα χαλάρωσε λίγο και take it easy.

Φιλούρες στην κουκλάρα σου και ελάτε αν κάνετε κέφι καμια Κυριακή για καφεδάκι με την κουκλάρα να ξεδώσετε και εσείς και αυτή.
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Αργυρώ μου αν ήθελε η Mucca τίποτα δε θα τη σταμάταγε! Οπότε χαλάρωσε...

Συμφωνώ απόλυτα με τον Διονύση για το άγχος, αν και μεταξύ μας με αυτά που έχεις ακούσει λογικό είναι να το έχεις....

Θεωρώ οτι η αγελαδίτσα σου είναι μια χαρά κουτάβα! :)
 


Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
DSC_0026.jpg

ο Ektor Λέει¨
μωράκι μου ...
καιρό είχα να δω τόσο όμορφη ύπαρξη! ¨

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Εγώ δεν είμαι και πολύ των ευχών και των γλυκόλογων,
αλλά όπως έχεις καταλάβει μου αρέσει ΠΟΛΥ η σκύλα σου
και θα κάνω μια εξαίρεση! :p
Να την χαίρεσαι για πολλά πολλά πολλά χρόνια!!
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
View attachment 34613

ο Ektor Λέει¨
μωράκι μου ...
καιρό είχα να δω τόσο όμορφη ύπαρξη! ¨

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ
Εγώ δεν είμαι και πολύ των ευχών και των γλυκόλογων,
αλλά όπως έχεις καταλάβει μου αρέσει ΠΟΛΥ η σκύλα σου
και θα κάνω μια εξαίρεση! :p
Να την χαίρεσαι για πολλά πολλά πολλά χρόνια!!
Χαχαχα under πραγματικά γέλασα...πολύ όμορφος και ο Έκτωρ!!!
Λουκία...τιμή μας...σε ευχαριστώ πολύ!!!
 












ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Μας ήρθε οιστρος :( Πολυ νωρίς ρε γμτ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Γρηγορα αναπτυχθηκε, γρηγορα της ηρθε οιστρος, ολα γρηγορα. Την πηρες με ''γρηγορόσημο''; :cool:
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Ο γιατρός μου είπε πως είναι νωρις σχετικά και να την παρακολουθώ να δω αν είναι κανονικός οιστρος γιατι σε μερικές σκυλες έρχεται νωρις αίμα,σταματάει,ξεκιναει παλι και μέχρι 8-9 μηνών δεν έρχεται κανονικα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Τί να σου πω, εγώ ξέρω ότι ο πρώτος οίστρος στους 6 μήνες είναι απόλυτα φυσιολογικός. Το ίδιο φυσιολογικό είναι και το να καθυστερεί μερικούς μήνες την πρώτη φορά. Φυσιολογικό είναι και το να έχει λιγότερο αίμα ή διαφορετικού χρώματος από τους επόμενους.

Δε θα αγχωνόμουνα καθόλου στη θέση σου, κόβω το κεφάλι μου ότι το σύστημα του κοριτσιού σου λειτουργεί ρολόι! ντανγκ! στην ώρα της! ;)

Απλά αν την δεις λίγο περίεργη στη συμπεριφορά, τα κέφια ή την όρεξή της (και με αυτό εννοώ το φαγητό) μη σου κάνει εντύπωση.

Με γεια τα βρακάκια! :p
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Χαχα ευχαριστω Λουκια μου...θα πάω το απόγευμα να της αγοράσω ελπίζω να το δεχτεί!!Ακουσα πολλα τον τελευταίο καιρο,μια με τους χονδρους,μια με σταφυλοκοκκο,τώρα με την περίοδο και πανικοβληθηκα η μανα!!!Αλλαγή στη συμπεριφορά έχουμε ηδη παρατηρήσει,μας έχει καταγλυψει και δεν ξεκολλαει απο πάνω μας έχοντας ένα παραπονιαρικο βλέμμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Εγώ το "βρακί" μία που το πήρα, μία που της το φόρεσα και μία που το έβγαζε συνέχεια η κυρα Ζήβα με το καλημέρα, άρα πεταμένα λεφτά πήγε το "βρακί", εκτός αν βρείτε κανένα σε στύλ ζώνης αγνώτητας για να μην μπωρεί να το βγάλει με τίποτα, χε χε χε.
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Και εγώ έτσι ξέρω πως απ' το 6ο μήνα μπορεί να ξεκινήσει ο οίστρος!!Φυσιολογικό μου ακούγεται αλλά σίγουρα ο γιατρός ξέρει καλύτερα!!!!!
Όπως και να έχει εύχομαι να περάσουν ανώδυνα αυτές οι μέρες!!;)
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Ακουσα πολλα τον τελευταίο καιρο,μια με τους χονδρους,μια με σταφυλοκοκκο,τώρα με την περίοδο και πανικοβληθηκα η μανα!!!

Α ρε ταλαίπωρη μάνα.... Να πω ότι δε σε νιώθω ψέματα θα είναι!!!!! Υπάρχουν στιγμές που πέφτουν όλα μαζί.... Δώσε ένα μεγάλο φιλί από μένα στην αγελάδίτσα!!!