New AM Champion


Ancientridge

Member
14 Μαρτίου 2008
23
0
Larissa
www.elkhound.gr
Με μεγάλη μου χαρά θα ήθελα να σας ανακοινώσω οτι ο AncientRidge The True Blade "BLADE" δικίας μου εκτροφης και ιδιοκτησιας της Sue Kaplan Windy City Elkhounds εγινε πρωταθλητης Αμερικής.
 

Attachments



FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
θερμα, πολλα, ολοψυχα συγχαρητηρια!:)

Ο πρωτος ελληνικης εκτροφης πρωταθλητης ΗΠΑ? Ευχομαι να υπαρξουν κι' αλλοι, συντομα!
 
Last edited:










denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Να πώ κι εγώ συγχαρητήρια ? Δεν βλεπω κανένα ώφελος ...

Περιμένουμε την εμπειρία σου (αφού κατάφερες το παραπάνω κάποια εμπειρία θα έχεις), να την καταθέτεις στο forum και να μην περιοριστείς σε topics (αυτο) διαφημιστικού χαρακτήρα.

- Παρακαλώ έχετε υπόψη σας πως,στο dogforum δεν επιτρέπεται,με οποιοδήποτε τρόπο,η διαφήμιση ή η δυσφήμιση επαγγελματιών του χώρου (εκτροφείς,εκπαιδευτές,κτηνίατροι και λοιποί).
 
Last edited by a moderator:


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Καλό θα ήταν η παρουσίαση όποιων επιτυχίων να μη περιορίζετε στο "Ο σκύλος τάδε , δικής μου εκτροφής , βγήκε πρώτος και πήρε το Champions League" γιατί μοιάζει περισσότερο με διαφήμιση παρά με μοίρασμα της χαράς της επιτυχίας με τους υπόλοιπους.

Είναι πιο όμορφο να γράφετε ένα ιστορικό του σκύλου , πως έφτασε ως εκεί , τι θυσίες απαιτήθηκαν και απαιτούνται για κάτι τέτοιο , κλπ.

Με αυτόν τον τρόπο θα αποφεύγουμε τις παρεξηγήσεις και οι δημοσιεύσεις μας θα αποτελούν πηγή γνώσης και παράδειγμα για όλους.

Θα βγάζετε και εμάς από τον άχαρο ρόλο του "άγρυπνου φρουρού" κακών ή καλών προθέσεων.

Καλώς έπραξε ο denis και παρενέβει με τα παραπάνω.

Απλά βοηθήστε μας να κρατήσουμε μακρυά τους καιροσκόπους γιατί να μαντέψουμε προθέσεις μας είναι αδύνατον.

Με κάθε εκτίμηση και ελπίζω χωρίς παρεξήγηση...admin
 


Ancientridge

Member
14 Μαρτίου 2008
23
0
Larissa
www.elkhound.gr
Να ζητησω συγνωμη.Δεν ηξερα οτι η ανακοινωση αυτη θεωρητε διαφημιστικο σποτ απλα ηθελα να μοιραστω την επιτυχια μαζι σας.Εαν ειναι ευκολο θα παρακουλουσα να αποσιρθει το συντομοτερο δυνατο απο το Φορουμ.
Και παλι συγνωμη
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δεν χρειάζεται να αποσυρθεί τίποτα! Περιμένουμε να μας πεις λίγα πράγματα για το σκύλο βρε Ancientridge! Ας είναι αυτή η μεγάλη επιτυχία σου μια αφορμή για να μάθουμε περισσότερα για το Elkhound. :)

Πως αποφάσισες να ασχοληθείς με τη συγκεκριμένη φυλή και πως ένας σκύλος ελληνικής εκτροφής έγινε πρωταθλητής Αμερικής?
 




greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Θα φανω πολυ ασχετος, αλλα δεν ηξερα καν οτι ειχαμε εκτροφη σε αυτη τη ρατσα στην Ελλαδα.Οπως και να εχει Μπραβο!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αυτό ακριβώς λεμε greedy.:)

Η ανακοίνωση της επιτυχίας ενός σκύλου σε μια έκθεση, όσο πολυνίκης και αν είναι ο σκύλος ή όσο σημαντική και αν είναι η έκθεση, δεν μπορεί να συμβάλει στην διάδοση μιας φυλής.

Το θεμα είναι να μάθει τη φυλή ο πολύς κόσμος και όχι το ειδικό κοινό που επισκέπτεται τις εκθέσεις. Έχω βρεθεί σε εκθέσεις που οι επισκέπτες ήταν λιγότερο από το 10% του κόσμου. Οι υπόλοιποι ήταν διοργανωτές, κριτές, εκτροφείς, handlers κτλ.

Πόσο μπορούν να βοηθήσουν οι εκθέσεις στην διάδοση μιας φυλής και στην ουσιαστική κυνολογική/κυνοτεχνική γνώση όταν συμμετέχουν οι ίδιοι και οι ίδιοι χωρίς να γίνεται «άνοιγμα» στο ευρύ κοινό?

Αυτό το ρόλο παίζει το φόρουμ. Συμβάλει στην ανάπτυξη και στην διάδοση της κυνοφιλικης παιδείας, έτσι ώστε να γνωρίσει ο πολύς κόσμος πράγματα που μέχρι πρότινος του ήταν άγνωστα και να αναβαθμιστεί κυνολογικα.

Εύχομαι ο φίλος μας ο Αλέξανδρος να μείνεις στην παρέα μας συμμετέχοντας ενεργά στην ενημέρωση του κόσμου με πολλές και καλές δημοσιεύσεις για το Elkhound.
:)