New dog on the block


GSD For Life

Well-Known Member
23 Αυγούστου 2013
172
6
28
Μυτιλήνη
Όχι δεν είναι καθόλου παχουλούλης αν και πολύ θα το ήθελε. Εκείνη την ημέρα όμως η στάθμη της πισίνας πρέπει να έπεσε κάποια εκατοστά..κατάπιε άπειρα λίτρα και το στομάχι του έγινε τούμπανο. Οπότε ίσως βλέπεις αυτό! :D
Αααα οκ! Εμένα πάντως μου αρέσουν πολύ τα "παχουλά" λαμπ, αλλά στην ουσία δεν είναι καθόλου παχουλά γιατί έτσι είναι ο σωματότυπός τους! Να τον χαίρεσαι τον γλυκούλι σου! Είναι για αγγαλίτσες! :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Αααα οκ! Εμένα πάντως μου αρέσουν πολύ τα "παχουλά" λαμπ, αλλά στην ουσία δεν είναι καθόλου παχουλά γιατί έτσι είναι ο σωματότυπός τους! Να τον χαίρεσαι τον γλυκούλι σου! Είναι για αγγαλίτσες! :)
Αν εννοείς αυτό τότε να είναι από τα μεγαλόσωμα λαμπ. Σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!
 






LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Παρότι θεωρώ τα λαμπραντόρ υπερεκτιμημένα (έτσι... εντελώς υποκειμενικά) η φράση σας για τον Έλβις, σε άλλο θέμα,
είναι ότι ονειρευόμουν σε έναν σκύλο. Τρυφερός, καλόψυχος, μια ματιά να ρίξεις στην μουσούδα του σου αλλάζει η διάθεση και γελάς.
με έκανε να τα βλέπω αλλιώς!
Υπέροχος!


Να μην παραλείψω βέβαια να αναφερθώ και στην "ιδιαίτερη προτίμηση" μου από την αγέλη σας, την τετράποδη κούκλα *agapoylas*
Το ίδιο είναι και η Λούση όμως, ημίαιμη, υπέροχο σκυλί, πανέμορφο, με καλό χαρακτήρα και πανέξυπνο, μιλάμε με τα μάτια πλέον. Βλέπει μέσα στην ψυχή μου
Μαγική περιγραφή του σκύλου και της σχέσης σας!


Να τα χαίρεστε όλα!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Παρότι θεωρώ τα λαμπραντόρ υπερεκτιμημένα (έτσι... εντελώς υποκειμενικά) η φράση σας για τον Έλβις, σε άλλο θέμα,

με έκανε να τα βλέπω αλλιώς!
Υπέροχος!


Να μην παραλείψω βέβαια να αναφερθώ και στην "ιδιαίτερη προτίμηση" μου από την αγέλη σας, την τετράποδη κούκλα *agapoylas*

Μαγική περιγραφή του σκύλου και της σχέσης σας!


Να τα χαίρεστε όλα!
Ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σας!
Και για την ιστορία κι εγώ αναρωτιόμουν συχνά εάν τα λαμπ είναι υπερεκτιμημένα. Τώρα που ζω με ένα απλά λυπάμαι που είναι τόαο δημοφιλή, αλλά καταλαβαίνω τους λόγους απόλυτα.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Ενα τυπικο Λαμπ ειναι ενα σκυλι με μεγαλη ζωντανια και ενεργεια. Ενα πλασμα που καθε στιγμη εχει διαθεση για παιχνιδι ΧΩΡΙΣ ομως να χαρακτηριζεται υπερκινητικο και σε καμια περιπτωση νευρικο. Αυτα ειναι αποτελεσματα μονο κακης εκτροφης, λογω δυστυχως της δημοτικοτητας τους.
Το σωστο Λαμπραντορ ειναι ισως το καλυτερο σκυλι που θα μπορουσες να γνωρισεις, μια ψυχουλα που αγαπα ολο τον κοσμο , τα πηγαινει καλα με ολα τα 4ποδα, και ειναι καταπληκτικο με τα παιδια. Αν εκμεταλλευτεις τη λαιμαργια και την αγαπη τους για τον ανθρωπο μπορεις να τους μαθεις τα παντα, εκπαιδευονται ευκολα.

Πραγματικα αυτα τα σκυλια ειναι θησαυρος , υπερεκτιμημενα με τιποτα :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Αν με ρωτήσετε τι λατρεύω περισσότερο στον Έλβις είναι η χαρά του για την ζωή. Πάντα θα βρει κάτι όμορφο που θα τον κάνει ευτυχισμένο, όλες οι εμπειρίες είναι καλές γιατί έτσι θέλει!

Όταν έκανε το μεγάλο χειρουργείο στο πόδι του δεν μου επέτρεψαν να κάτσω έξω από την αίθουσα να περιμένω. Έκλεινε η κλινική και έπρεπε να φύγω. Πήγα σπίτι μου λοιπόν με βαριά καρδιά και περίμενα πίσω από ένα τηλέφωνο. Μόλις άνοιγε η κλινική είχε μόλις ξυπνήσει. Μισοναρκωμένος, πονεμένος, αλλά όχι δυστυχισμένος και τρομαγμένος, είχε συνάψει κοινωνικές σχέσεις με τις νοσοκόμες οι οποίες τον χαιδολογούσαν και τον φίλαγαν! Τις επόμενες φορές που πήγαμε στην κλινική δεν υπήρχε καμία κακή ανάμνηση στο μυαλό του. Έμπαινε σαν σίφουνας μέσα για να δει τους καινούριους του φίλους, τον βοηθό του γιατρού και τις νοσοκόμες .
Έτσι είναι ο Έλβις, έτσι είναι τα λάμπραντορ. Τεράστια παιδιά με χαρούμενη και αγαθή καρδιά που περιμένουν πάντα το καλύτερο απο τους άλλους.
Το αστείο είναι ότι στην γειτονιά έχουμε ένα πετ σοπ με το οποίο δεν διατηρούμε καλές σχέσεις γιατί είναι BYB και μια φορά είχε μια χελώνα σε άθλιες συνθήκες και τον κατήγγειλα. Τέλως πάντων δεν μιλάμε, αλλά μιλάει στον Έλβις. Ήμουν σε καφετέρια περιμένοντας τους καφέδες με τον σκύλο μου και νομίζοντας ότι δεν βλέπω από πίσω μου είχε σταθεί αυτός και είχε πιάσει ψιλή κουβέντα με τον χαζοχαρούμενο.
Αν με ρωτούσε κάποιος τι τύπος πρέπει να είμαι για να έχω λαμπ θα του απαντούσα τώρα πια όχι μόνο δραστήριος αλλά και κοινωνικότατος. Αν γουστάρεις να είσαι συνέχεια έξω, εκδρομές, ταξίδια, καφετέριες, βόλτες, εξορμήσεις σε δάση , σε βουνά και σε θάλασσα, αν έχεις συνέχεια ανθρώπους γύρω σου το λαμπ είναι ο σκύλος που θα γίνει ο καλύτερος σου σύντροφος σε όλα!
[h=1]Όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη[/h]
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αυτο ειναι ποστ διαφήμιση στα λαμπς!!!
Καποια σκυλια ειναι σαν αιώνια παιδια, η χαρά της ζωής και μια αισιοδοξία ακατανίκητη. Και αυτο τα καθιστά το καλύτερο "γιατρικο" για ανθρωπους βαρείς και πιο δύσκολους. Δεν μπορεις να μην κολλησεις το "χαμογελο" τους. Η χαρά ειναι μεταδοτική...
 




Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Αν με ρωτήσετε τι λατρεύω περισσότερο στον Έλβις είναι η χαρά του για την ζωή. Πάντα θα βρει κάτι όμορφο που θα τον κάνει ευτυχισμένο, όλες οι εμπειρίες είναι καλές γιατί έτσι θέλει!

Όταν έκανε το μεγάλο χειρουργείο στο πόδι του δεν μου επέτρεψαν να κάτσω έξω από την αίθουσα να περιμένω. Έκλεινε η κλινική και έπρεπε να φύγω. Πήγα σπίτι μου λοιπόν με βαριά καρδιά και περίμενα πίσω από ένα τηλέφωνο. Μόλις άνοιγε η κλινική είχε μόλις ξυπνήσει. Μισοναρκωμένος, πονεμένος, αλλά όχι δυστυχισμένος και τρομαγμένος, είχε συνάψει κοινωνικές σχέσεις με τις νοσοκόμες οι οποίες τον χαιδολογούσαν και τον φίλαγαν! Τις επόμενες φορές που πήγαμε στην κλινική δεν υπήρχε καμία κακή ανάμνηση στο μυαλό του. Έμπαινε σαν σίφουνας μέσα για να δει τους καινούριους του φίλους, τον βοηθό του γιατρού και τις νοσοκόμες .
Έτσι είναι ο Έλβις, έτσι είναι τα λάμπραντορ. Τεράστια παιδιά με χαρούμενη και αγαθή καρδιά που περιμένουν πάντα το καλύτερο απο τους άλλους.
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μου θυμηζεις την σκυλα μου..μιας κ ακριβως τα ιδια περασαμε κ εμεις(χειρουργειο στο ποδι) κ ακριβως τις ιδιες αντιδρασεις ειχαμε κ εμεις..
Εβλεπε κ μετα το χειρουργειο το γιατρο κ τις νοσοκομες σαν τους καλυτερους φιλους,μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση αυτο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Αυτο ειναι ποστ διαφήμιση στα λαμπς!!!
Όπως βλέπεις Ghelly διεκδικούν το copy right πολλές φυλές!!!! :D

l.Kyveli δες ξανά το pedigree του...κάπου...εκεί πίσω...σίγουρα υπάρχει Stafford!

:p
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μου θυμηζεις την σκυλα μου..μιας κ ακριβως τα ιδια περασαμε κ εμεις(χειρουργειο στο ποδι) κ ακριβως τις ιδιες αντιδρασεις ειχαμε κ εμεις..
Εβλεπε κ μετα το χειρουργειο το γιατρο κ τις νοσοκομες σαν τους καλυτερους φιλους,μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση αυτο.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Κοιταξε, ηθελα να στο πω και εγω, οτι αν δεν εχει ψηγμα terrier μεσα του, ειναι σαν να εχεις κανει παιδικό παρτυ χωρις κλόουν! Δεν... δεν ειναι ολοκληρωμένο βρε παιδι μου!
Αλλά οκ κατι κανετε και εσεις! :p

Δεν σας προτιμησε τυχαία η kleenex να ξετυλιγετε χαρτιά υγείας... ατσουμπαλα, τσαπατσουλικα αλλά χαζοχαρούμενα και χαριτωμένα!
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Η περιγραφή σου ήταν "Ο ΣΚΥΛΟΣ" και όλες οι φυλές μπορούν να ταιριάξουν. Την διαφορά την κάνουν τα δικά μας μάτια...Πόσο μπορούν να δουν το ΣΚΥΛΟ.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Η περιγραφή σου ήταν "Ο ΣΚΥΛΟΣ" και όλες οι φυλές μπορούν να ταιριάξουν. Την διαφορά την κάνουν τα δικά μας μάτια...Πόσο μπορούν να δουν το ΣΚΥΛΟ.
Τι εννοείς ότι ο σκύλος ΜΟΥ δεν είναι ο καλυτερότερoς??!? :D

Οι ιδιοκτήτες Lab, έχουν περισσότερες πιθανότητες να τον δουν :)
*agapoylas**agapoylas*
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Οι ιδιοκτήτες Lab, έχουν περισσότερες πιθανότητες να τον δουν
Όσοι έχουν αφιερώσει έστω και μια μέρα της ζωής τους στην περίθαλψη αδέσποτων σκύλων δε θα τον ξεχάσουν ποτέ...

Τι εννοείς ότι ο σκύλος ΜΟΥ δεν είναι ο καλυτερότερoς??!?
Ακριβώς το αντίθετο...απλά δεν είναι μόνος στην κατηγορία...:D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Όσοι έχουν αφιερώσει έστω και μια μέρα της ζωής τους στην περίθαλψη αδέσποτων σκύλων δε θα τον ξεχάσουν ποτέ...
Και όχι μόνο αυτοί.
Όσοι ήταν τυχεροί να έχουν αυτό το είδος σκύλου.
Γιατί εδώ που τα λέμε δεν είναι όλοι οι σκύλοι έτσι, ούτε όλοι θέλουν αυτό τον τύπο σκύλου. :)
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Και όχι μόνο αυτοί.
Όσοι ήταν τυχεροί να έχουν αυτό το είδος σκύλου.
Γιατί εδώ που τα λέμε δεν είναι όλοι οι σκύλοι έτσι, ούτε όλοι θέλουν αυτό τον τύπο σκύλου. :)
Πως σε καταλαβαίνω πως....αν και δε ξέρω τι ακριβώς έχει μέσα της,πάντος είναι η μόνη που όταν μπαίνει στο ιατρείο κλαψουρίζει μέχρι να βγει η γιατρός να της κάνει χαρές!
Και επίσης είναι το μόνο σκύλι και παίρνει φόρα και πηδάει πα΄νω στο εξεταστήριο γιατι δε έχει την υπομονη να κατέβει(το μεταλικο κρεβατι)και πηδάει μόνη της!Δε είναι τυχαίο που όλοι γελάνε με τις χαζομάρες της..Πραγματικά είναι η χαρά της ζωής!


Καθε φορά που λες κάτι για τον μπουταλά σου απλά θέλω να τον ζουλίξω...:cool:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Πως σε καταλαβαίνω πως....αν και δε ξέρω τι ακριβώς έχει μέσα της,πάντος είναι η μόνη που όταν μπαίνει στο ιατρείο κλαψουρίζει μέχρι να βγει η γιατρός να της κάνει χαρές!
Και επίσης είναι το μόνο σκύλι και παίρνει φόρα και πηδάει πα΄νω στο εξεταστήριο γιατι δε έχει την υπομονη να κατέβει(το μεταλικο κρεβατι)και πηδάει μόνη της!Δε είναι τυχαίο που όλοι γελάνε με τις χαζομάρες της..Πραγματικά είναι η χαρά της ζωής!


Καθε φορά που λες κάτι για τον μπουταλά σου απλά θέλω να τον ζουλίξω...:cool:
Τι έχει μέσα της βρε Φανούλα, θέλει και ρώτημα!!!!! <3

Όταν τον είχα πάει να δώσει αίμα πήδηξε κι αυτός πάνω στο εξεταστήριο και γελούσαν οι γιατροί... Θέε μου τι σούργελα έχουμε!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95