O volvo


Marin

Well-Known Member
1 Απριλίου 2007
124
22
Athen
Ο εντυπωσιακός Volvo ήρθε από Ρουμανία και τότε ειχε πολλους ενδιαφερόμενους. Τελικά άλλοι δεν επικοινώνησαν ποτέ μαζί μου, άλλοι ήταν ακατάλληλοι, άλλοι άλλαξαν προφανώς γνώμη. Ο Volvo όμως ακόμα ψάχνει σπίτι.

O Volvo είναι ένας υπέροχος σκύλος, ίσως το πιο εντυπωσιακό pitbull που έχω δει. Είναι μυώδης, δυνατός, αλλά παράλληλα τρυφερός και αγαπησιάρης. Έχει πολλή ανάγκη να βρει ανθρώπους να τον αγαπήσουν, τα πάει πολύ καλά με τους άντρες, ενώ με τις γυναίκες είναι λίγο αδιάφορος, ποτέ όμως επιθετικός. Με τους σκύλους τα πάει καλά αν πρόκειται για κοριτσάκια, ενώ με τα αρσενικά θέλει λίγη προσοχή.

Γεννήθηκε το 2006 σύμφωνα με το διαβατήριο του, όμως πιστεύω ότι ειναι πολύ νεότερος.

Του έχω κάνει εξετάσεις για πάρα πολλές ασθένειες και μικρόβια αμεσως μολις ηρθε απο τη Ρουμανια και ειναι απολυτως υγιής. Επίσης αφαιρέθηκε ογκος καλοήθης που είχε στον λαιμό του.

Αν κάποιος θα ήθελε να τον υιοθετήσει, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου στο [email protected] ή στο 6955198048. Θα δοθεί εντός Αττικής και θα υπάρξει υποστήριξη από το ΕΚΕΣ για την καλύτερη προσαρμογή του.

Τo album του στο Facebook:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151944497768259.1073741827.234491868258&type=3
 

Attachments

Last edited: