Papillon dog ... προσεχώς ???


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Αλήθεια??? Άχου τη μικρούλα μωρέ , τόσο εύκολα ??? Τώρα είναι υγιείς ??? Πόσο χρονών ???
Μα και η δικιά σου μικρούτσικη φαίνεται !!! Και πολύ όμορφη παρεπιπτόντως !!!
Ναίιι !!! Με τον κ. Δημήτρη έχω επικοινωνήσει. Και ο γνωστός σου λογικά από εκεί την έχει πάρει ???
Καλά είναι τώρα το σκατούλι. Είναι περίπου 5 ετών.
Χμ, αυτό που βλέπεις στη φώτο είναι κουταβάκι 3 μηνών - ο Marco. H Barbie μου είναι 5 ετών και 8,5 κιλά γομαράκι :)
H Κοζέτ είναι περίπου 2,5 κιλά. Και ναι, είναι από το Δημήτρη.
 




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Δεν νομίζω να υπάρχει κι άλλος ε;
Κάποτε είχε και Μαριόνκα Δεκαριστου αλλά δεν ξέρω αν ακόμα εκτρέφει. Υπάρχει και ένα καινούριο εκτροφείο καταχωρημένο το 2011 με όνομα ANEMOSPILIOS αλλά δεν γνωρίζω κάτι άλλο για αυτό.
 


PanagiwtaL

Member
20 Αυγούστου 2015
11
6
32
ο μικρός της φαίνεται!!! αρσενικό κουτάβι στο αβαταρ :p

Πώς και σου έκατσε για παπιγιον? Ανέκαθεν ήμουν περισσότερο Phallene τύπος εγω, με εκνεύριζαν τα αυτιά των Papillon :D
Γιατί αν ο μη γένοιτο δεν επιβεβαιωθεί η γέννα, δεν σκέφτεσαι και την εναλλακτική του εξωτερικου? Δεν είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα, όσο ενδεχομένως σκέφτεσαι.
Χαχαχαχ αυτά τα αυτιά τελικά ή τα λατρεύεις ή τα μισείς ... ! Προσωπικά μου αρέσουν πολύ !!!
Απλά σκέφτομαι, ότι θα πρέπει να βρω πρώτα ένα καλό εκτροφείο, από το οποίο δεν θα μπορώ να έχω μια σύσταση κλπ, θα πρέπει να επικοινωνήσω και να κάνω ένα ταξίδι (έξοδα μεταφορικά και διανυκτερεύσεις) και το κυριότερο έχω την εντύπωση πως οι τιμές εκεί ξεφεύγουν αρκετά στα κουτάβια σε σχέση με εδώ . Επίσης μπορεί και να μην κάτσει γιατί κάτι μπορεί να δω και να στραβώσω και εκ τω πραγμάτων δεν ξέρω πόσο θα βγει οικονομικά όλο αυτό ,γιατί θα ήθελα να έχω και ένα καλό ποσό στην άκρη για τα έξοδα ή τα απρόοπτα έξοδα του κουταβιού. Εάν όμως κάποιος μου πρότεινε ένα αποδεδειγμένα καλό εκτροφείο και ήξερε πάνω κάτω τιμές να μου πει, ίσως το πολέμαγα εάν όχι τώρα λίγο αργότερα να έκανα ένα ταξίδι !!!

Καλά είναι τώρα το σκατούλι. Είναι περίπου 5 ετών.
Χμ, αυτό που βλέπεις στη φώτο είναι κουταβάκι 3 μηνών - ο Marco. H Barbie μου είναι 5 ετών και 8,5 κιλά γομαράκι :)
H Κοζέτ είναι περίπου 2,5 κιλά. Και ναι, είναι από το Δημήτρη.
Αααα συγνώμη δεν το ήξερα !!!!!! Μια χαρά , γενικά είναι ευχαριστημένοι από τον εκτροφέα, το σκυλάκι και το χαρακτήρα του ?????

Κάποτε είχε και Μαριόνκα Δεκαριστου αλλά δεν ξέρω αν ακόμα εκτρέφει. Υπάρχει και ένα καινούριο εκτροφείο καταχωρημένο το 2011 με όνομα ANEMOSPILIOS αλλά δεν γνωρίζω κάτι άλλο για αυτό.
Η κυρία Δεκαρίστου δεν κάνει εκτροφή πια. Δυστυχώς !!!
Το ANEMOSPILIOS δεν το ήξερα , έχεις στοιχεία επικοινωνίας μήπως ???
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: ghelly


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Η κυρία Δεκαρίστου δεν κάνει εκτροφή πια. Δυστυχώς !!!
Το ANEMOSPILIOS δεν το ήξερα , έχεις στοιχεία επικοινωνίας μήπως ???
θα σου στείλω e-mail με πμ.
Αααα συγνώμη δεν το ήξερα !!!!!! Μια χαρά , γενικά είναι ευχαριστημένοι από τον εκτροφέα, το σκυλάκι και το χαρακτήρα του ?????
ο Ιωάννης είναι τρελά ερωτευμένος με την Κοζέτ, είναι πάρα πολύ καλή.
Του πρότεινα πολλές φορές να τη δείξει στην έκθεση (είναι πολύ σωστή μορφολογικά) αλλά τελικά δεν το πήρε απόφαση.
 


PanagiwtaL

Member
20 Αυγούστου 2015
11
6
32
θα σου στείλω e-mail με πμ.

ο Ιωάννης είναι τρελά ερωτευμένος με την Κοζέτ, είναι πάρα πολύ καλή.
Του πρότεινα πολλές φορές να τη δείξει στην έκθεση (είναι πολύ σωστή μορφολογικά) αλλά τελικά δεν το πήρε απόφαση.
Πολύ τυχερός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:love: Και όμορφο όνομα της έχει δώσει !!!
 


24 Αυγούστου 2015
6
23
AΘΗΝΑ
Καλώς ήρθες στο φόρουμ (y)

Με το καλό να αποκτήσεις το κουτάβι σου και μπράβο σου, που ήξερες τι να κάνεις.
Ιδιοκτήτη άλλου papillon στο φόρουμ...μπααααα
Δεν ψάχνεις καλύτερα για κανέναν κοκονά, που είναι κοντά στο μέγεθος και πιθανότερο να βρεθεί. Αν και...ούτε κοκονάς μου 'ρχεται κανένας αυτή την στιγμή :p

Το κουτάβι πότε με το καλό, ή δεν ξέρεις ακόμη;
TSA .!!!!!!!!!! NA'ME KAI EGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PAPILLON !!!!!!!!!!!!!!!!!

Απ όσο ξέρω θεωρούνται εξαιρετικής ευφυίας σκυλάκια, χαρούμενα, ενεργητικά, πάρα πολύ εκπαιδεύσιμα.
Προσωπικά μου αρέσει πολύ η φυλή (απ όσα έχω διαβάσει και ένα-δύο σκυλιά που έχει τύχει να δω από κοντά), δυστυχώς στην Ελλάδα δεν είναι διαδεδομένη και πάντα απορούσα γιατί. Με το καλό να αποκτήσεις το κουτάβι που ονειρεύεσαι! :)
SIMFONO APOLITA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (y):)
 
Last edited by a moderator:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
TSA .!!!!!!!!!! NA'ME KAI EGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PAPILLON !!!!!!!!!!!!!!!!!
1ον. Δεν επιτρέπονται τα greeklish
2ον. Καλό είναι, να αποφεύγονται τα κεφαλαία.
3ον. Σιγουρευόμαστε, ότι έχουμε διαβάσει ΠΡΩΤΑ τους κανονισμούς του φόρουμ.
4ον. Για να σε δούμε λοιπόν...από που έχεις πάρει εσύ το σκυλάκι σου;
 


24 Αυγούστου 2015
6
23
AΘΗΝΑ
Πολυ ευγενικο εκ μερος ΣΑΣ που μου αποδειχνετε τους κακονισμους...!!! Αυτο το πανεμορφο σκυλακι μας εφερε η νονα μας απο την Τσεχια...
 




24 Αυγούστου 2015
6
23
AΘΗΝΑ
Αξιολάτρευτα Παπιγιόννννν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):)
Σας ευχαριστω παρα πολυ !!!!!!!! Ειναι ετσι ...... !!!

Σας ευχαριστω παρα πολυ !!!!!!!! Ειναι ετσι ...... !!!
Απ όσο ξέρω θεωρούνται εξαιρετικής ευφυίας σκυλάκια, χαρούμενα, ενεργητικά, πάρα πολύ εκπαιδεύσιμα.
Προσωπικά μου αρέσει πολύ η φυλή (απ όσα έχω διαβάσει και ένα-δύο σκυλιά που έχει τύχει να δω από κοντά), δυστυχώς στην Ελλάδα δεν είναι διαδεδομένη και πάντα απορούσα γιατί. Με το καλό να αποκτήσεις το κουτάβι που ονειρεύεσαι! :)
(y):)
 

Attachments

Last edited by a moderator:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3